Výsledky dotazníkového šetření k používání mobilních telefonů ve škole

Vážení rodiče, milí studenti, 
děkujeme všem, kteří se zapojili do červnového dotazníkového šetření zaměřeného na problematiku používání mobilních telefonů během vyučování. Velmi si vážíme vašeho času i ochoty podělit se o své názory. Výsledky jsou prezentovány prostřednictvím infografik. Do šetření se zapojili studenti nižšího i vyššího gymnázia a jejich zákonní zástupci. Získali jsme tak cennou zpětnou vazbu z různých pohledů, která bude důležitým podkladem pro další rozhodování školy. Cílem dotazníku nebylo pouze zjistit postoje k případnému omezení používání mobilních telefonů, ale také porozumět tomu, jak studenti mobilní zařízení ve škole využívají, jaké přínosy i rizika jejich používání přináší a jaká pravidla považuje školní komunita za vhodná. Výsledky ukazují, že většina respondentů vnímá mobilní telefon jako běžnou součást života i vzdělávání. Zároveň však převládá názor, že jeho používání by mělo mít jasně stanovená pravidla, která podpoří soustředění na výuku, vzájemnou komunikaci i zdravé školní prostředí. Respondenti zároveň oceňují možnost využívat mobilní zařízení při výuce tehdy, pokud je jejich použití řízeno pedagogem a slouží vzdělávacím účelům. Vyhodnocení dotazníkového šetření bude projednáno pedagogickou radou i Studentským parlamentem GIO. Současně poslouží jako jeden z podkladů pro případnou úpravu školních pravidel v oblasti používání mobilních telefonů. Ještě jednou děkujeme všem respondentům za jejich aktivní přístup. Vaše názory jsou pro nás důležité a pomáhají nám vytvářet prostředí, které podporuje kvalitní vzdělávání, vzájemný respekt a otevřenou komunikaci.

 

Představení školy

Počasí u nás

Maturitní zkoušky Přijímací zkoušky
Nejbližší akce na GIOSM
  • Tradiční fotografování tříd
    23. 06. 2026
  • Městský atletický den
    24. 06. 2026
  • Setkání s přijatými uchazeči do 1.O a 1. (2026/2027)
    24. 06. 2026, 16:00 - 17:00
  • Sportovní den GIO
    25. 06. 2026
  • Všechny naplánované akce →
UNESCO kvíz Fotogalerie

Provozovatelem webu je společnost Gymnázium Ivana Olbrachta, Semily, Nad Špejcharem 574, příspěvková organizace, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies Odmítnout všechny Přijmout všechny
Zavřít

Cookies a GIOSM

Na těchto webových stránkách se používají soubory cookies a další síťové identifikátory, které mohou obsahovat osobní údaje. My a partneři máme k těmto údajům ve Vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Tyto údaje nám pomáhají navrhovat a zlepšovat naše služby a vyvíjet pro Vás služby nové. Můžeme Vám také doporučovat obsah a zobrazovat reklamu na základě Vašich preferencí. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas

Více o cookies

Nezbytně nutné cookies

Vždy aktivní

Tato cookies jsou nezbytná, neboť Vám umožňují používat stránku. Tato kategorie nemůže být vypnuta.

Analytické cookies

Tato cookies shromažďují informace o tom, jak užíváte náš web, například které stránky navštěvujete častěji. Všechny informace, které tato cookies shromáždí, použijeme ke zlepšení fungování naší internetové stránky.

Uložit nastavení cookies
Zavřít