Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2021

Kalendář ŘÍJEN 2021

 • Ve dnech 20. a 21. září se na semilském gymnáziu konaly studentské volby do parlamentu. Projekt byl iniciován vzdělávacím programem Jeden svět na školách, který se snaží studentům poskytovat rozhled v oblasti politiky a veřejného dění a mimo jiné možnost praktických aktivit. Účastnit se mohli studenti starší patnácti let a ze 172 oprávněných hodilo do urny svůj hlas 82 voličů. Žáci projevili oblibu hlavně ve stávající demokratické opozici, kdy s 35 hlasy vyhráli Piráti se Starosty a nezávislými a 32 hlasů získala koalice Spolu. (Ondřej Zajpt, student septimy)
 • Po loňském neuskutečněném ročníku Krakonošova divadelního podzimu se opět někteří naši studenti ve dnech 24. – 29. září vypravili do Vysokého nad Jizerou a účastnili se divadelního semináře. Ten letos vedli profesionální divadelní režiséři Hana Marvanová a Petr T. Pidrman. Studenti pod jejich vedením rozebírali zhlédnutá představení, psali divadelní recenze a zkoušeli malé herecké etudy.  (PÝCH)
 • Že nemáte 2. října nic v plánu? Tak to vás rychle vyvedeme z omylu! Maturanti z oktávy a čtvrtého ročník si pro vás totiž nachystali 41. ročník Pochodu maturantů. Těšíme se na tento den už rok dopředu, a co vy? Přidáte se k nám? Na výběr máte ze čtyř tras. Dětská je letos v barvách olympijských her, pěší nabízíme v 7 kilometrové a pro odvážlivce 13 kilometrové délce. A na 34 kilometrovém okruhu si přijdou na své i milovníci cyklistiky. Určitě přijďte! Registrace účastníků bude probíhat od 8:00 do 11:00 hodin ve vestibulu školy. Dětská trasa je i s registrací naplánována na Ostrově. Startovné pro děti do 6 let je 20Kč, pro ostatní 30Kč. Těšte se na olympijské klání, soutěž o nejmladšího a nejstaršího účastníka i na dort pro nejpočetněji zastoupenou třídu. Občerstvení včetně grilovaného masa a točeného piva zajištěno!  (Dita Bartušková, Vít Chlupáč)
 • pIšQworky jsou zpět! Ve čtvrtek 7. října se od 8 hodin uskuteční v aule naší školy školní kolo této oblíbené logické hry. Utká se maximálně 8 pětičlenných týmů, které kapitáni přihlásí u Mgr. Petry Pekárkové. Postupová kola proběhnou online – pravidla a více informací na stránkách www.pisqworky.cz. (PKÁ)
 • Stejně jako v září v rámci Srdíčkových dnů, tak i v říjnu ve středu 13. října se naši studenti zapojí prodejem symbolických předmětů do již tradiční akce s názvem „Bílá pastelka“. Bílou pastelku pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, zapsaný spolek (SONS ČR, z. s.). S realizací nám od počátku sbírky pomáhají naše dceřiné společnosti, Tyfloservis, o. p. s. a krajská TyfloCentra.V letošním roce Tyfloservis slaví 30 let od svého založení. Koupí bílé pastelky pomůžete i Vy. Více naleznete i na www.bilapastelka.cz.   (RAM)  
 • Nepříznivá epidemiologická situace v loňském roce nám neumožnila uskutečnit každoroční putování literabusem jinak než virtuálně. Letos na podzim už ale připravujeme pro naše studenty putování tradiční. Ve dnech 25. a 26. října se vydáme po stopách spisovatelů středních Čech, pod Křivoklát na Berounku za Otou Pavlem, na Lipnici za Jaroslavem Haškem, na Strž u Dobříše za Karlem Čapkem a do Kerska a Nymburka za Bohumilem Hrabalem. Našemu putování předchází příprava v literárním
 • a dějepisném semináři, četba zmíněných autorů i ukázky z filmových adaptací jejich děl. (HOR, PÝCH)
 • Ve středu 27. října a v pátek 29. října budou podzimní prázdniny. S předcházejícím státním svátkem a následujícím víkendem budou mít studenti příjemných pět dnů volna. (VOJ)  
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2022 je ještě daleko. Informace o podmínkách přijímacího řízení na semilském gymnáziu budou postupně zveřejňovány na našich webových stránkách. Prozatím avizujeme, že pro školní rok 2022/2023 můžeme opět přijmout až 30 žáků do primy osmiletého studia a až 30 žáků do 1. ročníku čtyřletého studia. Tradiční „Den otevřených dveří GIO“ plánujeme na sobotu 8. ledna 2022.  (VOJ)   

Na listopad plánujeme:

 • ve čtvrtek 18. 11. od 16:00 hod. - čtvrtletní porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků         
 • ve čtvrtek 25. 11. od 16:00 v aule a poté ve třídách setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o  dění  ve škole, jednání Spolku rodičůa přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách  

Citát o vzdělávání k  zamyšlení:

„Když neznáš – naučíme tě. Když nerozumíš – vysvětlíme ti. Když nemůžeš – pomůžeme ti. Když nechceš – rozejdeme se“

Tomáš Baťa   


Uzávěrka příspěvků pro kalendář listopad: 

čtvrtek 21. 10. v 16:00 hod.


© 24. 9. 2021, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Dita Bartušková (4. ročník), Vít Chlupáč (oktáva), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ)

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz