Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2021

Kalendář leden 2021

  • Vzhledem k epidemiologické situaci probíhala po celý měsíc leden výuka ve všech třídách čtyřletého i osmiletého studia pouze distanční formou. (VOJ)
  • Ve dnech 3. až 8. ledna 2021 měla třída kvinta odjet na lyžařský kurz do Rokytnice nad Jizerou. Kurz jsme museli zrušit. V lednu se nemohl uskutečnit ani tradiční maturitní ples studentů 4. ročníku a oktávy, který měl proběhnout v KC Golf Semily v sobotu 23. ledna 2021. Náhradní termín pro maturitní ples máme zarezervovaný na sobotu 10. dubna. Epidemiologická situace se ale bohužel nevyvíjí dobře. Ani další plánované lyžařské kurzy (třída tercie od 7. do 12. února a 1. ročník 21. až 26. února) se s velkou pravděpodobností nebudou moct konat. Všichni studenti v celé republice jsou na tom stejně, aktuálně si přejme všichni navzájem hlavně dobré zdraví a dodržujme bez výhrad platná hygienická opatření. (VOJ, KJC)
  • Školní kolo Olympiády v českém jazyce, které se letos s ohledem na epidemiologickou situaci konalo distančně, zná své vítěze. V I. kategorii se na prvních třech pozicích umístily tyto studentky: Vendula Sisrová (3.O) - 1. místo, Lenka Chmelíková (4.O) -  2. místo a Nikola Slabá (3.O) - 3. místo. V II. kategorii se stali nejúspěšnějšími řešiteli Matyáš Vízner (8.O) - 1. místo, Vendula Buriánová (7.O) - 2. místo a Veronika Medková (6.O) - 3. místo. Učitelé českého jazyka a literatury děkují všem zúčastněným a prvním dvěma umístěným v každé kategorii budou držet palce v okresním kole. Třetí v pořadí se stává náhradníkem. (PÝCH)
  • Ve dnech 24. a 25. 11. 2020 proběhlo školní kolo Dějepisné olympiády. Do okresního kola postupují první tři úspěšní řešitelé z obou kategorií. V kategorii I. jsou to: Michaela Farská, Viktorie Vrkoslavová, Jan Krupka. V kategorii II. jsou to: Vojtěch Hlava, Sára Pěničková, Klára Housová. (HOR)
  • Dne 15. 1. 2021 se naši studenti zúčastnili okresního kola Dějepisné olympiády. V kategorii I. obsadila třetí místo Viktorie Vrkoslavová (3.O). V kategorii II. byli naši studenti ještě úspěšnější. První místo obsadil Vojtěch Hlava (3.), na druhém místě skončila Klára Housová (5.O) a náš peloton na třetím místě uzavřela Sára Pěničková (2.). Postupujícím do krajského kola držíme palce. (HOR)
  • Dne 19. ledna od 10:00 hod. se uskutečnilo online setkání a beseda se zástupcem Českého egyptologického ústavu, egyptologem a afrikanistou PhDr. Pavlem Onderkou, který nás seznámil s prací českých egyptologů zapojených do vykopávek v Abúsíru. Lektorovaný program nesl název Z Abúsíru na onen svět. Program byl určen hlavně pro studenty 1. ročníku a kvinty, kteří mohli alespoň virtuálně nahlédnout do zákulisí práce archeologů a spatřit některé unikátní artefakty z výstavy Sluneční králové v Národním muzeu. Celkem se pořadu zúčastnilo 90 studentů, akce se opravdu zdařila. Studenti následně kladli dotazy a vše nám zabralo dvě vyučovací hodiny. Těší nás, že naše iniciativa dala Národnímu muzeu podnět k zamyšlení, jak předat informace dál, když není možné dorazit se studenty osobně do muzea. Byli jsme první školou v tomto projektu, Národní muzeum bude program nabízet dalším školám v ČR. (ZAH)
  • Kritéria přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého studijního programu pro uchazeče o studium v naší škole od školního roku 2021/2022 budou stanovena a zveřejněna do konce ledna. Všichni uchazeči budou konat jednotné přijímací zkoušky, které připravuje a hodnotí Centrum (dříve Cermat), tj. vykonají zkoušky z  českého jazyka a z matematiky. Započítávat budeme také hodnocení uchazečů podle výsledků na základních školách (pololetní vysvědčení z  8. třídy a pololetní vysvědčení z 9. třídy, resp. v  případě osmiletého studia pololetní vysvědčení ze 4. třídy a pololetní vysvědčení z 5. třídy). Podle sumáře výsledku bude pak sestaveno pořadí přijatých uchazečů. Představu o škole si můžete udělat z videí, která najdete v levém menu na webových stránkách školy (www.giosm.cz). Pokud budete potřebovat konzultaci k přijímacímu řízení, kontaktujte ředitele nebo zástupce ředitele školy. (VOJ)
  • Pedagogové hodnotili prospěch, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2020-2021 na pedagogické radě v plánovaném termínu, tedy v pondělí 25. ledna od 16:00 hod. Porada proběhla online formou v platformě MS TEAMS. (VOJ)  
  • Výpisy z vysvědčení za 1. pololetí by byly v běžném školním roce předány studentům jejich třídními učiteli ve čtvrtek 28. ledna. Vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením a pokračování distanční výuky pro všechny třídy i v posledním lednovém týdnu a současně podle pokynů MŠMT budou výpisy z vysvědčení studentům předány do tří dnů po jejich návratu k prezenční výuce. Hodnocení za uvedené období bude rodičům studentů, resp. zletilým studentům přístupné v  informačním systému školy v  řádném termínu. (VOJ)
  • Jednodenní pololetní prázdniny připadnou letos na pátek 29. ledna. V dalším týdnu od 1. do 5. února mají studenti škol okresu Semily jarní prázdniny. (VOJ)

Uzávěrka příspěvků pro kalendář a zpravodaj na únor:

středa 10. února v 16:00 hod.


© 28. 1. 2021, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha

Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH)

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz