Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2020

Kalendář ŘÍJEN 2020

  • Platná opatření v  souvislosti s  epidemiologickou situací pro naše gymnázium najdete na webových stránkách www.giosm.cz v rubrice „Sdělení ředitele“. Aktuálně máme radost, že od 5. října můžeme pokračovat prezenční formou vzdělávání pro všechny naše studenty ve čtyřletém i osmiletém studijním programu;  případná distanční forma vzdělávání, ke které by mohlo v dalším období dojít, je jistě pro všechny aktéry vzdělávacího procesu složitější. Nařízením Krajské hygienické stanice Libereckého kraje aktuálně platí pouze omezení pro hudební výchovu (zákaz zpěvu) a pro tělesnou výchovu (zákaz sportovních aktivit); výuka v obou jmenovaných předmětech bude probíhat alternativní formou. (VOJ)
  • Nedávno ukončený školní rok 2019-2020 byl rokem, kdy si semilské gymnázium připomíná 70 let od svého vzniku. Plánovaná setkání a oslavy jsme zatím museli vzhledem k epidemiologické situaci odložit. Na oslavy, setkání absolventů, prohlídky školy a doprovodný program je čas. Aktuálně je důležité, aby všichni studenti, pedagogové i nepedagogičtí zaměstnanci byli zdraví a aby se jim COVID-19 pokud možno „vyhnul obloukem“. (VOJ)
  • Tradiční Pochod maturantů, který je pořádán maturitními třídami Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech, se letos uskutečnil v sobotu 3. října 2020. Tento rok se jednalo již o 40. ročník. Jsme rádi, že si ho nenechalo ujít celkem 240 účastníků. Byly pro ně připraveny dvě pěší trasy o délce 9 a 15 km a jedna cyklotrasa. Nejvíce účastníků (celkem 148) vyrazilo na devítikilometrovou trasu, šest cyklistů absolvovalo okruh dlouhý 35 km. Dětská trasa, která vedla z Ostrova ke gymnáziu a která byla tematicky zaměřena na Harryho Pottera, přilákala 47 dětí a jejich rodičů. Registrace účastníků probíhala vzhledem k platným protiepidemickým opatřením od 8 do 11 hodin na školním dvoře gymnázia, kromě dětské trasy, pro niž byla prezence i začátek trasy na Ostrově. Startovné bylo 20 Kč pro děti do 6 let, pro ostatní 30 Kč. V rámci této akce byl tradičně vyhlášen nejmladší (Majdalénka Lásková) a nejstarší (Mirek Stěhula) účastník a také nejpočetněji zastoupená třída gymnázia (septima).Po absolvování pochodu nebo cyklotrasy obdrželi účastníci diplom a mohli si doplnit prázdné žaludky v prostorách školního dvora, kde pro ně bylo připraveno bohaté občerstvení. Jsme rádi, že jste neleželi doma a využili chvil, kdy jste mohli být venku, a při pěkném počasí jste se mohli projít nebo projet krásnou přírodou. V době koronaviru člověk nikdy neví, jestli neskončí na gauči již příští den. Máme radost, že jste přišli. (za maturanty K. Závěrková a K. Švitorková, KJC, KCÁ,VOJ)
  • Také v letošním roce se naši vybraní studenti vyšších ročníků zúčastní divadelního semináře, který se pořádá v rámci přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.  Ve dnech od 9. 10. do 17. 10. budou pod vedením zkušených lektorů sledovat a hodnotit soutěžní představení a sami se budou pokoušet o drobné herecké a režijní etudy. Organizátoři program zatím pilně chystají, realizace projektu závisí na epidemiologické situaci. (PÝCH)
  • Ve dnech 15. 10. až 17. 10. se měl v liberecké Home Credit Areně konat největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji EDUCA 2020 MYJOB LIBEREC. Veletrh se letos nemůže konat ve své již tradiční podobě, protože zejména žáci posledních ročníků základních škol se vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením nemohou na veletrhu s vystavovateli potkat. Podle aktuálních informací se veletrh bude konat online formou, a to od 15. 10. 2020 až do 31. 1. 2021. Semilské gymnázium se stejně jako v minulých letech bude prezentovat zájemcům o studium některou z forem online prezentace. (VOJ)
  • Také na letošní podzim připravujeme pro naše studenty tradiční putování literabusem. Pokud by nám to epidemiologická situace dovolila, vydali bychom se ve dnech 26. a 27. října po stopách spisovatelů středních Čech. Pod Křivoklát na Berounku za Otou Pavlem, na Lipnici za Jaroslavem Haškem, na Strž u Dobříše za Karlem Čapkem a do Kerska a Nymburka za Bohumilem Hrabalem. Našemu putování předchází příprava v literárním a dějepisném semináři, četba zmíněných autorů i ukázky z filmových adaptací jejich děl.(HOR, PÝCH)
  • Ve čtvrtek 29. října a v pátek 30. října budou podzimní prázdniny. S předcházejícím státním svátkem a následujícím víkendem budou mít žáci příjemných pět dnů volna. (VOJ)
  • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2021 je ještě daleko. Střední školy se na školách základních prezentují tradičně už v podzimních měsících, v letošním školním roce bude pořádání tzv. burz středních škol konaných v prostorách škol základních složitější a bude patrně omezeno. Informace o semilském gymnáziu, zejména o podmínkách přijímacího řízení, budou postupně zveřejňovány na našich webových stránkách. Prozatím avizujeme, že pro školní rok 2021/2022 můžeme opět přijmout až 30 žáků do primy osmiletého studia a až 30 žáků do 1. ročníku čtyřletého studia. Tradiční „Den otevřených dveří GIO“ plánujeme na sobotu 9. ledna 2021. Uchazeči o studium všech maturitních oborů na středních školách budou s  velkou pravděpodobností konat jednotné státem připravené zkoušky z českého jazyka a z  matematiky; přijímací zkoušky pro čtyřleté gymnázium jsou stanoveny na 12. dubna a 13. dubna 2021, pro osmileté gymnázium na 14. dubna a 15. dubna 2021. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy – kontakty viz webové stránky naší školy www.giosm.cz. Potřebujete-li se poradit už nyní, neváhejte se s námi spojit, domluvíme si termín konzultace. (VOJ) 

Na listopad plánujeme:

  • v pondělí 23. 11. od 16:00 hod. - čtvrtletní porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků (VOJ)         
  • čtvrtek 26. 11. od 16:00 v aule a poté ve třídách setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách (VOJ)

 

Citát k  zamyšlení: „Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.“ 

(Arthur C. Clarke, britský sci-fi spisovatel, vynálezce a televizní moderátor)


Uzávěrka příspěvků pro kalendář listopad:

čtvrtek 22. 10. v 16:00 hod.


© 5. 10. 2020, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Karolína Švitorková, PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Kateřina Závěrková

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz