Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2020

Kalendář ZÁŘÍ 2020

 • Školní rok 2020/2021 bude zahájen v úterý 1. září. Studenti se sejdou ve třídách se svými třídními učiteli. Tradiční shromáždění pedagogů a studentů v aule gymnázia se letos vzhledem k  aktuálně platným hygienickým opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR nebude konat. V dalších dnech začne výuka podle rozvrhu, který je již připraven. (VOJ)
 • Proměnlivé podmínky a navazující hygienická opatření se v podzimních měsících zřejmě stanou součástí každodenního života školy. Pro začátek školního roku máme vzhledem k  aktuální epidemiologické situaci mj. připraveny dezinfekční a ochranné prostředky v určených prostorách školy a také v jednotlivých třídách. Zahajujeme běžnou prezenční výukou. O případných změnách, např. o přechodu na distanční výuku v  některé ze tříd nebo v celé škole, rozhoduje vždy Krajská hygienická stanice Libereckého kraje. Vyzýváme všechny zaměstnance a studenty k  dodržování základních hygienických pravidel (mytí rukou, dezinfekce, dodržování přiměřeného odstupu od ostatních osob tam, kde je to možné apod.). Veřejnost prosíme, aby z preventivních důvodů omezila návštěvy ve škole na nezbytné případy (většina žádostí a proseb může být vyřešena elektronicky). K aktuálním opatřením v souvislosti s epidemiologickou situací sledujte průběžně webové stránky školy. (VOJ)
 • Gratulujeme všem studentům primy a 1. ročníku k jejich výkonu u přijímacích zkoušek a přejeme jim hodně úspěchů ve studiu. V prvním ročníku čtyřletého a osmiletého studijního cyklu zahájí studium pravděpodobně celkem 52 nových žáků. Třídním profesorem primy osmiletého gymnázia bude pan Mgr. Stanislav Ulvr, třídním profesorem 1. ročníku čtyřletého gymnázia bude pan Mgr. Radim Berka. (VOJ)
 • Opravné ústní zkoušky profilové části maturit v  podzimním termínu 2020 byly ředitelem školy vyhlášeny hned na úterý 1. září od 12:00 hodin. Maturitní zkoušky vykonají dvě studentky, každá po jednom z předmětů. (VOJ)
 • Studenti primy a 1. ročníku se od 2. do 4. září 2020 zúčastní adaptačního kurzu. Náplní kurzu budou hry a soutěže vedoucí k poznání nových spolužáků a jejich vzájemné spolupráci. Cílem kurzu je stmelení nových třídních kolektivů a odstranění nežádoucích vlivů vznikajících při formování nového kolektivu. Kurzu se aktivně zúčastní a pedagogický dozor budou vykonávat Mgr. Radim Berka, Mgr. Stanislav Ulvr, Mgr. Petra Pekárková a Ing. Luboš Hlava. (ULV)
 • Tradičního sportovního kurzu se od 7. do 11. září zúčastní studenti 3. ročníku a septimy. Prožijí týden plný sportovních her, plavby na lodích a paddleboardu, běhání po lese s mapou  a buzolou, střelby z luku a vzduchovek a dalších zajímavých činností. Ubytováni budou v rekreačním objektu Sv. Kateřina nedaleko Chotěvic. Instruktory kurzu budou učitelé Krajíc, Berka, Hlava a Rambousek. Přejeme jim pěkné počasí a úspěšný průběh kurzu. (KJC)
 • Po osmi letech se vrací na GIO Marek Epstein, filmový scenárista, spisovatel, držitel Českého lva za film Ve stínu. Od té doby v jeho filmografii přibylo osm dalších snímků, mezi nimi pohádka Anděl Páně 2, romantické drama Pohádkář nebo komedie Wilsonov. Posledním jeho realizovaným scénářem je Šarlatán, historický příběh skutečné postavy léčitele Jana Mikoláška, jehož režie se ujala polská režisérka Agnieszka Hollandová a do hlavní role obsadila Ivana Trojana. Setkání s Markem Epsteinem, určené studentům literárního semináře a všem dalším zájemcům, proběhne ve čtvrtek 17. 9. v odpoledních hodinách. Po něm bude v kině Jitřenka následovat projekce zmiňovaného Šarlatána. Scenáristu snímku na jeho cestě do Semil doprovodí dramaturg a filmový historik Jaroslav Sedláček. (PÝCH)
 • Ve dnech 21. – 22. 9. 2020 se zúčastníme XXVI. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO. Hostitelskou školou bude tentokráte Akademie řemesel Praha – SŠT Zelený pruh Praha. Ing. Luděk Štěpnička, Mgr. Stanislava Vojtová a Mgr. Markéta Kubíková, vyučující, kteří se po celý rok věnují projektům UNESCO, budou po dva dny naplňovat bohatý program včetně exkurzí, workshopů a tematických přednášek. Připravili také materiály pro prezentaci činnosti naší školy za uplynulý školní rok. (ŠTĚ)

 Na říjen mj. připravujeme:

 • v sobotu 3. října 2020 se uskuteční 40. ročník pochodu maturantů (KJC)
 • divadelní seminář pro naše studenty ve spolupráci s organizátory Krakonošova divadelního podzimu ve Vysokém nad Jizerou (PÝCH)
 • tradiční putování  literabusem, tentokrát  po  stopách  spisovatelů středních Čech, zavítat bychom měli k  Berounce (Ota Pavel), na Starou Huť  (Karel Čapek), do  Nymburka  a  Kerska (Bohumil Hrabal) i na Lipnici (Jaroslav Hašek) (PÝCH, HOR)

Všechny tyto programy a akce se uskuteční v  případě příznivé epidemiologické situace.

podzimní prázdniny pro žáky: 

29. a 30. října 2020

Termín podzimních prázdnin by se neměl měnit (byl určen MŠMT ČR) a na epidemiologické situaci by neměl záviset.


Všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům přejeme dobrý, zdravý a úspěšný školní rok! 


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na říjen:

čtvrtek 24. září v 16:00 hod.


© 1. 9. 2020, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Mgr. Petr Pýcha, Ing. Luboš Hlava, Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ)

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz