ACADEMIA 2022

Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 Nejnovější fotogalerie...  

 

 

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2019

Kalendář duben 2019

 • Dne 18. března se v DDM Větrník v Liberci konalo krajské kolo Soutěže v anglickém jazyce, kterého se v kategorii III. A zúčastnil i náš student Tony Šimek ze sexty. Ve velmi silné konkurenci dalších dvanácti soutěžících ze všech gymnázií v Libereckém kraji se Tonymu povedlo vybojovat nádherné 1. místo! Tento skvělý výsledek mu zajišťuje postup do celostátního kola soutěže, které se bude konat 28. května v Praze. A nám nezbývá než Tonymu poblahopřát k úžasnému úspěchu, poděkovat za skvělou reprezentaci školy a popřát mnoho úspěchů do dalšího kola. (RMÁ)
 • Zapojili jsme se do nového pilotního projektu, který se týká přeshraničních památek světového dědictví UNESCO. Mgr. Vojtová a Ing. Štěpnička se 17. a 18. března zúčastnili v Berlíně další fáze projektu pro tzv. přidružené školy UNESCO ze Saska (Spolková republika Německo), Polska a z České republiky. Tentokrát šlo o pracovní setkání, jehož účelem byla příprava žákovského workshopu v Krušných horách, respektive v Bad Muskau. Výstupem workshopu budou žákovská videa a pracovní listy pro nově vznikající digitální platformu UNESCO, která umožní učitelům a žákům na celém světě seznámit se s jednotlivými památkami. Kromě odborných přednášek, diskusí a vlastních pokusů natáčení videí různým způsobem, bylo setkání velmi přínosné i z hlediska kontaktů s  koordinátory sítě škol UNESCO a s učiteli škol ze všech tří zúčastněných zemí. (VTÁ)/li>
 • Studenti GIO reprezentovali velice dobře školu v krajských kolech soutěží. V úterý 19. 3. se studentka 4. ročníku Eliška Zálabská účastnila se svým vědeckým projektem Plantografie soutěže AMAVET. Již potřetí se této soutěže účastníme jako jediné gymnázium Libereckého kraje a i když se letos nepodařilo prosadit se mezi odměněné zájezdem do Francie, Eliška svým projektem zaujala nejednoho porotce. Druhý den, 20. 3., se na KÚLK konalo krajské kolo Zeměpisné olympiády. I zde jsme měli zastoupení v podobě Tonyho Šimka (6.O) a Lenky Chmelíkové (2.O). Oba se stali úspěšnými řešiteli, nedostali se na medailová umístění, ale GIO výborně reprezentovali v oboru geografie. Děkujeme za příkladnou reprezentaci gymnázia a v příštích letech přejeme mnoho úspěchů! (RAM, BRÁ)
 • Dne 30. 1. proběhlo na ZŠ F. L. Riegra v Semilech okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z9, ve kterém se umístila Justýna Kolářová z 4.O na pěkném 4. místě. 29. 1. se konalo školní kolo matematické olympiády v kategoriích B a C. V kategorii B se umístila na 1. místě Magdalena Šlaufová a na 2. místě Tereza Machačková (obě ze 6.O). V kategorii C se podělili o 1. a 2. místo Tomáš Chmelík (5.O) a Tomáš Votoček (1.), 3. místo získal Pavel Mazánek (6.O). Všichni tři z kategorie C se stali úspěšnými řešiteli a postupují do krajského kola, které se koná 2. 4. na Krajském úřadu LK. Pedagogický doprovod vykoná Mgr. Pekárková. (KCÁ)
 • Za sebou máme také 1. kolo matematické olympiády v kategoriích Z6-Z8. Úspěšnými řešiteli se stali a do okresního kola, které se koná 9. 4. na ZŠ Dr. F. L. Riegra, postupují Tereza Krausová v kategorii Z8 (tercie, 1. místo), v kategorii Z7 (sekunda) Jana Bártů, Lenka Brázdilová, Lenka Chmelíková (1. - 3. místo) a Markéta Hedvičáková (4. místo) a v kategorii Z6 (prima) Vojtěch Šobáň (1. místo), Damián Roháček (2. místo), Vojtěch Karpíšek (3. místo) a Vendula Sisrová, Dana Andrejsková a Matěj Hnídek. Pedagogický doprovod do okresního kola vykoná Mgr. Pospíšilová. (KCÁ)
 • Mgr. Petr Pýcha, učitel českého jazyka, literatury a základů společenských věd na semilském gymnáziu, dosáhl vynikajícího životního úspěchu. V sobotu 23. března získal za scénář  k filmu Všechno bude (režie Olmo Omerzu) Českého lva. O ocenění Českým lvem hlasovalo letos 143 členů České filmové a televizní akademie (ČFTA), kteří vybírali celkem ze 40 celovečerních filmů a 29 dokumentů uvedených do distribuce v roce 2018. Filmy byly hodnoceny celkem v 15 kategoriích a snímek Všechno bude získal z 10 nominací 6 cen (za nejlepší film, za nejlepší režii, za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, za nejlepší střih a za nejlepší scénář). Pokud jste sledovali přímý přenos předávání Českých lvů z Rudolfina, museli jste být nadšeni (jistě Vám neuniklo také krásné vystoupení paní režisérky Věry Plívové - Šimkové, která získala Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii). Panu Petrovi Pýchovi rádi gratulujeme a přejeme mu, aby se mu dařila především práce na dalším filmovém scénáři. A samozřejmě jsme velmi rádi, že učí právě u nás. (VOJ)
 • V dubnu budou pokračovat olympiády a soutěže v okresních a krajských kolech soutěží. Např. hned první dubnový týden je soutěžemi skoro přeplněn: v úterý 2. dubna proběhne krajské kolo soutěže ve francouzském jazyce a současně krajské kolo matematické olympiády v kategorii C, na středu 3. dubna je připravováno krajské kolo olympiády z českého jazyka a literatury a současně okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F, ve čtvrtek 4. dubna proběhne krajské kolo chemické olympiády v kategorii C, v pátek 5. dubna budou studenti soutěžit v krajském kole olympiády z biologie v kategorii B. V dalších týdnech budou soutěže v různých předmětech a disciplínách následovat. (VOJ)
 • Ve čtvrtek 4. dubna se uskuteční školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro zájemce ze tříd 1.O, 2.O a 3.O. Přihlašujte se u svých vyučujících matematiky nebou Mgr. Kocourové. (KCÁ)
 • Dobrovolníci z Gymnázia Ivana Olbrachta se v sobotu 6. 4. 2019 zapojí do celonárodní dobrovolnické úklidové akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jedná se o největší úklidovou akci v  České republice, která si klade za cíl uklidit nelegálně vzniklé skládky a nepořádek ve městech. Organizačně akci zaštiťuje Mgr. J. Lásková. GIO děkuje za podporu Křesťanskému společenství, které studentům zajistí pytle na odpad, rukavice i drobné občerstvení.(LSÁ)
 • Prospěch, absenci a chování žáků za třetí čtvrtletí letošního školního roku zhodnotí pedagogická rada na svém jednání ve čtvrtek 11. dubna.  Jednání začne v 16:00 hod.(VOJ)
 • V dostatečném předstihu informujeme rodiče, že schůzky SRPG o prospěchu a chování žáků ve 3. čtvrtletí se uskuteční v úterý 16. dubna od 16:00 hod. ve třídách. Doporučujeme, aby se s pedagogy přišli poradit zejména rodiče žáků se slabším prospěchem, případně rodiče žáků se zdravotními, kázeňskými či jinými problémy. Vítáni jsou samozřejmě všichni rodiče našich žáků. (VOJ) 
 • Na uchazeče o studium čtyřleté i osmileté od školního roku 2019/2020  čekají přijímací zkoušky.  Pro první kolo přijímacího řízení byly státem stanoveny následující termíny: pátek 12. dubna (1. termín pro čtyřleté studium), pondělí 15. dubna (2. termín pro čtyřleté studium), úterý 16. dubna (1. termín pro osmileté studium), středa 17. dubna (2. termín pro osmileté studium). Pro přijímací řízení platí kritéria, která jsou zveřejněna na webových stránkách gymnázia (www.giosm.cz, rubrika „přijímací řízení“). Výsledky přijímacího řízení můžeme zveřejnit nejdříve v pondělí 29. dubna v 10:00 hod. I letošní přijímací řízení na střední školy je náročné zejména po administrativní stránce. Připomínáme například, že přijatí uchazeči musí potvrdit svůj úmysl vzdělávat se na příslušné střední škole odevzdáním tzv. zápisového lístku, který musí být řádně vyplněn a doručen do školy v zákonné lhůtě. Opomenutí této povinnosti znamená, že se úspěšný uchazeč vzdává možnosti příslušnou střední školu navštěvovat a na jeho místo nastupuje v pořadí další úspěšný uchazeč. Jinou možností je otevření dalších kol přijímacího řízení v případě, že po 1. kole zůstanou volná místa. Nejen z těchto důvodů nabízíme stále průběžné konzultace všem uchazečům a jejich rodičům (aktuální informace poskytují ředitel a zástupce ředitele). V přijímacím řízení přejeme všem uchazečům hodně úspěchů. (VOJ) 
 • Velikonoční prázdniny budou letos ve čtvrtek 18. 4. a v pátek 19. 4. (VOJ)
 • V úterý 23. dubna navštíví studenti sekundy a tercie divadelní představení v angličtině v semilském KC Golf. Příběh s názvem „LAST WISH“ je koncipovaný jako inscenovaná učební pomůcka a naši studenti si budou moci ověřit své znalosti angličtiny. (ZAH)
 • Na pátek 26. dubna od 15:00 hod. v aule gymnázia připravujeme malé radostné vzpomínání na pana Mgr. Pavla Nečaského. (VOJ)
 • Duben je posledním měsícem řádného denního studia pro naše letošní maturanty, kterým se čas strávený na gymnáziu neuvěřitelně rychle naplňuje. Studenti budou absolvovat písemné i ústní zkoušky a musí úspěšně vykonat část společnou (státní) i profilovou (školní). První písemnou maturitní práci napíší maturanti už ve středu 10. dubna, a to z českého jazyka a literatury. Hned následující den, tedy ve čtvrtek 11. dubna písemnou maturitní práci z cizího jazyka (angličtina, němčina, francouzština), pokud předmět cizí jazyk ve společné části maturitní zkoušky maturanti zvolili. Vzhledem k maturitnímu kalendáři musí mít studenti maturitních ročníků uzavřené hodnocení prospěchu do konce měsíce dubna. Pedagogická rada rozhodne na svém jednání ve čtvrtek 25. dubna o tom, zdali všichni studenti nejvyšších ročníků splnili podmínky k tomu, aby mohli maturitní zkoušky konat v řádném termínu. Jednání začne v 16:00 hod. Pokud studenti 4. ročníku a oktávy uspějí ve všech předmětech, obdrží v úterý 30. dubna vysvědčení za poslední ročník studia. Předání vysvědčení bude v tento den předcházet tradiční „poslední zvonění“ a setkání studentů a pedagogů v aule školy. (VOJ)

Citát na duben k zamyšlení:

„Trávím spoustu času čtením, protože to velmi miluji. Na jednom řádku můžete narazit na něco, co jste se snažili vyjádřit celý život.“ 
Michael Jackson


Na květen mj. připravujeme: 

maturitní zkoušky (didaktické testy společné části maturity postupně již od 2. 5., ústní zkoušky společné i profilové části maturity v termínu od 27. 5. do 29. 5. pro oktávu i 4. ročník současně) (VOJ)


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na květen:  

středa 24. dubna v 16:00 hod.


© 29. 3. 2019, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali:

Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Jana Lásková (LSÁ), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Lucia Rambousková, Ph.D. Lucia Rambousková, PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO

 

   

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz