Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2019

Kalendář únor 2019

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2019-2020 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (systém volitelných předmětů, nadstandardní vybavení školy, moderní učebny, možnosti využití volného času, vlastní školní jídelna a bufet, rekonstruovaný školní sportovní areál s volejbalovými kurty, hřištěm s umělým povrchem, posilovna atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na „Den otevřených dveří GIO“, který proběhl v sobotu 12. ledna 2019, anebo jste nemohli být přítomni na prezentacích naší školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2018 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele (oba se Vám rádi budou věnovat). Řadu informací najdete také na našich webových stránkách  www.giosm.cz; v  rubrice „Přijímací řízení“ jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazeči vykonají jednotné přijímací zkoušky, započítávají se výsledky z posledních tří vysvědčení a také výsledky z olympiád a soutěží. Můžeme přijmout 30 uchazečů do 4-letého a 30 uchazečů do 8-letého gymnázia. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli. Pokud budou na přihláškách chyby, můžeme Vás včas vyzvat k  jejich nápravě. Přihlášky musí být do školy dodány poštou nebo osobně nejpozději do 1. března (pokud budete posílat přihlášku poštou, rozhoduje datum na poštovním razítku  - nejpozději 1. 3. 2019). Pokud uchazeči výrazně nepokazí přijímací zkoušky, mají velkou naději na přijetí ke vzdělávání. (VOJ)
 • Ve čtvrtek 20. prosince se odehrál klasický předvánoční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Diváci mohli vidět kvalitní a dramatický zápas, ve kterém se z vítězství 2:1 radovalo družstvo učitelů. (KJC)
 • Dne 15. ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I. a II. Na prvním místě v kategorii I.B se umístila Žaneta Valčišová ze sekundy, na druhém místě Jan Vávra z primy a třetí místo obsadila Anežka Ceé ze sekundy. Na prvním místě v kategorii II.B se umístila Anna Marie Valentová z tercie. Druhé místo obsadil Jan Hlaváč z kvarty a třetí místo Klára Housová z tercie. Dne 16. ledna proběhlo školní kolo v kategorii III. Na prvním místě se umístil Tony Šimek ze sexty, druhé místo obsadil Václav Hochmal z 2. ročníku a třetí místo Kateřina Kobrová ze septimy.  Celkem se ve všech kategoriích zúčastnilo olympiády 61 studentů. Žaneta Valčišová, Anna Marie Valentová a Jan Hlaváč nás budou reprezentovat v okresním kole dne 5. února na ZŠ v Řekách. Tony Šimek bude naši školu zastupovat v krajském kole, které se koná v Liberci dne 18. března. Všem děkujeme za účast a blahopřejeme vítězům! (ZAH)
 • Ve čtvrtek 17. ledna proběhlo na ZŠ Dr. Fr. L. Riegra okresní kolo dějepisné olympiády. Naše gymnázium reprezentovaly Justýna Kolářová a Sára Parkánová z kvarty a Klára Housová z tercie. Ta se umístila na 10. místě a stále tak drží naději na postup do krajského kola. (HOR)
 • V úterý 22. ledna se konalo okresní kolo olympiády z německého jazyka v kategorii II.B. Soutěž probíhala v ZŠ Dr. F. L. Riegra. Naše gymnázium dobře reprezentovali Petr Flössel z  kvarty (3. místo), Anežka Bakešová z tercie (5. místo) a Radim Pavliščák z  kvarty (6. místo). (SDÁ,VOJ)
 • Ve středu 23. ledna se konalo školní kolo biologické olympiády nejmladších kategorií C a D. Nejúspěšnější 3 řešitelé z každé kategorie postupují do okresního kola. Jak to tedy celé dopadlo? V kategorii D (1.O a 2.O) se na prvním místě umístila Jana Bártů (2.O), dále pak Lenka Chmelíková (2.O) a jako třetí Jiří Hassa (1.O). Kategorii C (3.O a 4.O) pak vyhrála Tereza Krausová následována Veronikou Šircovou a Jindřichem Mlejnkem (všichni 3.O). Děkujeme za účast, přejeme štěstí do dalších kol a ostatní zájemce o přírodovědné předměty zveme na další kola biologické (kategorie A a B) a chemické olympiády. (RAM)
 • V těchto dnech posuzujeme naše možnosti účasti v novém projektu, který se týká přeshraničních památek světového dědictví UNESCO. Kolegyně Mgr. Vojtová a Mgr. Kubíková se 28. 1. zúčastnily úvodní konference v Drážďanech, která byla určena pro tzv. přidružené školy UNESCO ze Saska (Spolková republika Německo), z Polska  a z České republiky. V roce 2019 má proběhnout pilotní projekt, který ukáže možnosti i v dalších evropských zemích. Půjde o vytvoření digitální platformy, kam budou žáci zúčastněných škol umisťovat svá videa, která o jednotlivých místech světového dědictví natočí. K tomu připraví společně s učiteli pracovní listy, umožňující učitelům a žákům na celém světě seznámit se s jednotlivými památkami očima svých vrstevníků. K projektu proběhnou další pracovní setkání, před našimi studenty a pedagogy jsou nové výzvy a možnosti. Autorem pilotního projektu je paní Prof. Dr. Marie -Theres Albert z IHS (Institut Heritage Studies) při IAB v Berlíně (Internationale Akademie Berlin), podporu projektu vyjadřuje také Ministerstvo zahraničních věcí ČR, např. vedoucí tajemník Sekretariátu České komise pro UNESCO Ing. René Zelený. Naše gymnázium je členem sítě přidružených škol UNESCO (ASP-net UNESCO) od roku 1990. (VTÁ, VOJ)
 • Ve čtvrtek 14. února odpoledne budeme mít mimořádnou příležitost mluvit s  výjimečnou osobností. Školu navštíví a se studenty a s pedagogy bude diskutovat pan Petr Pavel. Setkání je určeno zejména pro studenty dějepisného semináře a pro všechny další zájemce ze tříd vyšších ročníků gymnázia. Armádní generál Petr Pavel byl náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky, v letech 2015 až 2018 byl nejvyšším vojenským představitelem NATO, vyznamenal se v mírových misích UNPROFOR (např. velel jednotce, která zachránila odříznuté francouzské vojáky z válečné zóny mezi Srby a Chorvaty v roce 1993), jde o mezinárodně velmi uznávanou a respektovanou osobnost. Ví toho hodně o hrozbách a rizicích v současném světě a otevřeně se k nim vyjadřuje (uprchlická krize, radikalismus na Blízkém východě, Islámský stát, ale také možné hrozby z Ruska atd.). Začátek setkání je plánován na asi 15:00 hod. a může být ještě upřesněn, pan generál přijede v uvedený den z Parlamentu ČR. Setkání si rozhodně nenechte ujít. (VOJ)
 • V únoru se uskuteční dva lyžařské kurzy v Rokytnici nad Jizerou. Studenti budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Od 3. do 8. února se koná kurz pro studenty tercie (instruktoři Berka, Hlava, Štěpnička), ve dnech 24. února až 1. března pro studenty 1. ročníku (instruktoři Hlava, Rambousek, Berka). (KJC) 
 • Studenti a třídní učitelé 3. ročníku a septimy Gymnázia Ivana Olbrachta Semily a Spolek rodičů a přátel gymnázia zvou všechny příznivce tance a společenského dění na 24. absolventský ples, který se uskuteční v sobotu 23. února 2019 od 20:00 hod. v sále a přilehlých prostorách KC Golf. V hlavním sále zahraje skupina EGO Retro Music, ve vinárně bude tradiční diskotéka, chybět nebude ani bohaté občerstvení a samozřejmě soutěž o ceny. Předprodej vstupenek bude probíhat v Turistickém informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech. Cena vstupného je 120,- Kč. Přijďte, těšíme se na Vás! (VÍZ)

Co se bude dít v březnu mimo jiné? 

 • uzávěrka přihlášek k přijímacímu řízení pro uchazeče o studium na GIO od školního roku 2019-2020: 1. března 2019    
 • jarní prázdniny pro žáky škol v okrese Semily od 4. do 8. března      
 • nepovinný přípravný kurz k přijímacímu řízení pro přihlášené uchazeče ve dnech 15. 3. od 14:30  hod. a 23. 3. od 9:00 hod.

Citát měsíce:

„Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.“   

                        14. dalajláma (tibetský duchovní vůdce) 


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na březen: 

pátek 22. února v 16:00 hod.


© 31. 1. 2019, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).


 

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz