Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2018

Kalendář ŘÍJEN 2018

 • Ve dnech 6. a 7. září proběhlo v Brně republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů). Tato akce probíhá pod patronací Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Ze semilského gymnázia postoupili do Brna dva žáci, Lukáš David (5.O) a Adam Malý (3.O). Oba chlapci bojovali o každý bod, v některých disciplínách si zlepšili svoje osobní rekordy, ale hlavně si užívali atmosféru finále. Lukáš obsadil skvělé 2. místo mezi nejstaršími chlapci ročníku 2003 a stal se vicemistrem republiky. Adam skončil na 32. místě v ročníku 2004. (KJC)
 • Ve středu 19. září proběhlo v Turnově okresní kolo středních škol v atletice. Družstvo chlapců vyhrálo a postupuje do krajského kola, družstvo dívek obsadilo 4. místo. (KJC)
 • POCHOD MATURANTŮ KLEPE NA DVEŘE.

Vážení čtenáři, přátelé gymnázia a podzimních výletů, dovolte nám Vás již tradičně pozvat na 38. ročník Pochodu maturantů, který se letos koná 6. října.

Připraveny pro Vás budou dvě pěší trasy. Méně zdatné turisty potěší vycházka dlouhá 5 km a pro opravdové sportovce jsme si přichystali 13 km krásného, lehkého terénu. Na své si přijdou i cyklisté. Jdeme s dobou, a proto jsme nově připravili terénní trasu o délce 25 km. Nezapomněli jsme na silniční cyklisty, které jistě uspokojí 50 km okruh. Ani letos nechybí dětská trasa vedená malebným semilským Ostrovem a Palackého sady. Na několika stanovištích si Vaše ratolesti vyzkouší a ověří své smysly. Všechny trasy začínají a končí na Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech. Registrace probíhají od 8:00 do 11:00. Startovné stojí 30 Kč pro dospělé a 10 Kč pro děti. Po zdolání vytyčených cílů můžete doplnit energii v podobě nejrůznějších dobrot v jídelně gymnázia. Sobotní oběd řešit nemusíte.Na nejmladšího a nejstaršího účastníka Pochodu maturantů čeká odměna. Odhoďte mobilní telefony, nasaďte tenisky, namastěte svaly a dorazte za námi! S otevřenou náručí se na Vás těší maturanti. (Štěpán Strnad, Eliška Suchardová, HLA)

 • Ve dnech 8. až 12. října se studenti převážně literárního, společenskovědního a historického semináře zúčastní již tradičního podzimního putování literabusem, tentokrát do jihofrancouzské Provence. Vydají se po stopách spisovatelů (Daudet, Pagnol, Mayle, Camus), malířů (van Gogh, Cézanne), antické i středověké architektury (Arles, Avignon) a navštíví i provensálský venkov (Ménerbes, Gordes, Lourmarin), který řadu umělců svou krásou inspiroval. (PÝCH, NEČ, HOR, ŠKÁ) 
 • Ve dnech 11. 10. až 13. 10. proběhne v liberecké Home Credit Areně největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji EDUCA 2018 MYJOB LIBEREC. Semilské gymnázium se stejně jako v minulých letech prezentuje i letos jako vystavovatel a představuje se zájemcům o studium. Garantem prezentace a expozice je zástupce ředitele gymnázia Mgr. Lukáš Rambousek, na přípravě a realizaci se významně podílejí i Ing. Luboš Hlava a naši studenti. Veletrhu se zúčastní školy, zaměstnavatelé, regionální i mezinárodní společnosti. Akce má řadu doprovodných programů, účast našim studentům, pedagogům i veřejnosti vřele doporučujeme. (VOJ)
 • Také v letošním roce se vybraní studenti GIO zúčastní divadelního semináře, který se pořádá v rámci celorepublikové přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Ve dnech od 13. 10. do 17. 10. budou pod vedením profesionálních lektorů sledovat a hodnotit soutěžní inscenace a sami si budou moci vyzkoušet tvůrčí divadelní práci. (PÝCH)
 • Prima a 1. ročník navštíví 16. října Archeologické centrum ve Všestarech. Studenti se seznámí s pravěkými technologiemi a prací archeologa. Budou si moci vyzkoušet například drcení obilí, broušení kamenných nástrojů nebo práci s detektorem kovů. Pedagogický dozor: Mgr. Aleš Zahradník a Mgr. Jana Štefánková. (HOR)
 • Ve středu 17. 10.  proběhne každoroční humanitární sbírka „Bílá pastelka“. Tři dvojice studujících budou vybírat na pomoc nevidomým a slabozrakým. Naši studenti, dobrovolní spolupracovníci, pracovníci Tyfloservisu a jiných organizací budou veřejnosti opět nabízet originální bílé pastelky za finanční příspěvek 30 Kč jako symbol světa neviditelných linií, symbol světa nevidomých a výraz solidarity a dobré vůle. Finanční výtěžek bude rozdělen mezi neziskové organizace poskytující odbornou pomoc nevidomým a slabozrakým. Opět máte možnost pomoci potřebným lidem a umožnit jim ulehčení těžké situace. (ŠTĚ)
 • Ve čtvrtek 18. října se od 9:00 do 10:30 hod uskuteční v KC Golf v Semilech preventivní program s názvem Hrou proti AIDS. Programu se zúčastní žáci 9. tříd semilských ZŠ a kvarty GIO, kterým se na stanovištích budou věnovat proškolení studenti našeho gymnázia společně s lektorem Bc. Jiřím Stupkou ze Státního zdravotního ústavu v Praze. Účastnický poplatek činí 20 Kč. (ULV)
 • V pátek 19. 10. v aule proběhne lítý souboj pětičlenných týmů na čtverečkovaném papíře ve školním kole soutěže pIšQworky. Všichni hráči se setkají v 10:55 v aule, kde bude turnaj zahájen. Ať vyhraje ten nejlepší! (PKÁ)
 • Na středu 24. 10. připravujeme tradiční výjezd do Prahy na divadelní představení v angličtině. Tentokrát shlédneme v Salesiánském divadle hru Pygmalion, jejímž autorem je irský dramatik G. B. Shaw. Zájemci o představení se mohou přihlásit u Mgr. Petry Pekárkové. Cena exkurze je 350 Kč (vstupenka + doprava). Do Prahy vyrazíme ve středu 24. 10. po druhé vyučovací hodině, předpokládaný návrat okolo 16. hod. (ULV, PKÁ)
 • Na pátek 26. 10. je připravována symbolická vzpomínková akce pro všechny studenty. Připomeneme si vybraná „osmičková výročí“ naší republiky (roky 1918 a 1968). Sejdeme se u lípy, která byla na pozemku školy vysazena v roce 1968. (ŠTĚ,VOJ)
 • 27. – 28. 10. se v aule školy uskuteční seminář Pěstování a tvarování bonsají. Lektorem bude Martin Ašenbrenner a bližší informace poskytne Jan Lengál (702013542). (LEN)
 • V pondělí 29. října a v úterý 30. října budou podzimní prázdniny. S předcházejícím víkendem budou mít žáci příjemné čtyři dny volna. (VOJ)
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2019 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2019-2020 a jejich rodiče budeme podávat mj. na již tradičních „burzách“ středních škol. Uchazeči o studium všech maturitních oborů na středních školách budou konat jednotné státem připravené zkoušky z českého jazyka a z matematiky. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, budou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy – kontakty viz webové stránky naší školy www.giosm.cz. Avizujeme, že „Den otevřených dveří GIO“ proběhne v sobotu 12. ledna 2019. (VOJ)

V listopadu mj. proběhnou:

 • úterý 13. 11. - oblastní kolo soutěže pIšQworky (PKÁ),
 • čtvrtek 15. 11. od 16.00 hod. - čtvrtletní porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků (VOJ),         
 • úterý 20. 11. od 16.00 v aule a poté ve třídách setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách (VOJ)Citát měsíce k zamyšlení:

„Jediný prostředek, jak život snést: považovat ho za krásný.“

John Lennon


 

Uzávěrka příspěvků pro kalendář listopad: 

středa 24. 10. v 16:00 hod.


 

© 27. 9. 2018, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Ing. Luboš Hlava (HLA), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Štěpán Strnad, Eliška Suchardová, Jan Lengál (LEN), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz