Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2018

Kalendář BŘEZEN 2018

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2018-2019 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli. Pokud v přihlášce najdeme chybu, budeme Vás kontaktovat a vyzveme Vás k opravě. Přihlášky je možno podávat pouze do 1. března. Vzhledem k faktu, že v  týdnu od 26. 2. 2018 jsou pro žáky škol okresu Semily jarní prázdniny, sdělujeme, že kanceláře školy, kam je možno podat přihlášku, jsou i o prázdninách v provozu (Po 26. 2., Út 27. 2., St 28. 2. od 8.00 do 14.00 hod., Čt 1. 3. od 8.00 do 16.00 hod.). Poslední možnost, jak podat řádně přihlášku, je podat ji na poště ve Čt 1. 3. do 18.00 hod. Pro uchazeče připravujeme konzultační semináře k přijímacímu řízení. Termíny seminářů: pátek 16. 3. 2018 od 14.30 hod., sobota 24. 3. 2018 od 9.00 hod., vždy v učebnách 3. ročníku a 2. ročníku. Semináře připravují Ing. Luboš Hlava a Mgr. Pavel Nečaský. Účast na těchto seminářích není pro uchazeče povinná, ale velmi ji doporučujeme. (VOJ)
 • Ve středu 29. 1. se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z9. Na 3. místě se umístil Tomáš Chmelík, na 5. místě Vendula Buriánová (oba studenti kvarty). Gratulujeme. (KCÁ)
 • Dne 6. 2. 2018 se konalo na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II. B. Zúčastnili se ho dva naši studenti z kvarty a dosáhli výborných výsledků. Tomáš Chmelík se umístil na 1. místě, Dominik Pavlata obsadil 2. místo a oba tak postupují do krajského kola (12. 3. 2018 v Liberci). Okresní kolo pro vyšší ročníky gymnázia se konalo 7. 2. 2018 tentokrát na gymnáziu v Turnově. V  kategorii III. A soutěžili tři naši studenti: Jef Vloeberghs (5.O), Dominik Carda (6.O) a Štěpán Zonyga (3.ročník). Nejlépe se dařilo Dominikovi, který obsadil v silné konkurenci krásné 5. místo. Všem výše zmíněným studentům děkujeme a blahopřejeme k předvedeným výkonům. Studentům z kvarty držíme pěsti do krajského kola. (VTÁ)
 • Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši studenti dosáhli vynikajících úspěchů v okresních kolech olympiády v anglickém jazyce. Dne 7. února proběhlo okresní kolo v kategorii III.A na gymnáziu v Turnově a Tony Šimek z kvinty porazil dalších sedm soutěžících a jeho první místo mu zaručuje postup do krajského kola v Liberci. Václav Hochmal z 1. ročníku obsadil 6. místo. Dne 13. února proběhlo okresní kolo v kategorii I. a II. na ZŠ Dr.F.L.Riegra. V kategorii I.B obsadil Michal Sedláček první místo a Anna Marie Valentová 3. místo. Oba chodí do třídy sekunda. V kategorii II.B Dominik Pavlata z kvarty obsadil 3. místo a Pavel Mazánek rovněž z kvarty 5. místo. Všem děkujeme za reprezentaci školy. (ZAH)
 • Skvělého výsledku dosáhla studentka Alena Buriánková ze septimy v okresním kole olympiády v českém jazyce. Ve své kategorii (II.) zvítězila a postupuje do krajského kola v Liberci (uskuteční se 5. dubna). Alence gratulujeme a dál držíme palce. (PÝCH)
 • Ve dnech 13. 2. a 14. 2. 2018 se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 20 žáků. Výsledky: kategorie A (prima): 1. Barbora Zahrádková, 2. Lenka Brázdilová, 3. Lenka Chmelíková, kategorie B (sekunda): 1. André Vostrý, 2. Jindřich Mlejnek, kategorie C (tercie, kvarta): 1. Viktorie Šídová, 2. Lukáš Kvarda, 3. Tomáš Chmelík, kategorie D (ostatní třídy): 1. Jan Pekárek (8.O), 2. Tony Šimek (5.O),  3. Matyáš Vízner (5.O). První dva z každé kategorie nás reprezentovali v okresním kole, které se konalo 20. 2. 2018. Velmi pěkného úspěchu dosáhla v kategorii A Lenka Brázdilová (prima), která obsadila 1. místo. Dvojnásobnou radost jsme měli v kategorii D, kde Tony Šimek obsadil 2. místo, a celkovým vítězem této kategorie se stal Jan Pekárek. Tito 3 postupují do krajského kola, které se uskuteční 28. března. Všem olympionikům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a Honzovi, Tonymu a Lence držíme palce v krajském kole. (BRÁ)
 • 5. 3. proběhne okresní kolo olympiády z chemie (kategorie D). Organizuje Mgr. Klára Hassová. (ŠTĚ)
 • 7. 3. proběhne školní kolo olympiády z biologie (kategorie A, B). Organizují Mgr. Kamila Víznerová a Ing. Luděk Štěpnička. (ŠTĚ)
 • Na sobotu 10. 3. připravuje pan Jan Lengál tradiční seminář o bonsajích. Pokud se chcete zúčastnit, kontaktujte přímo pana Lengála. (ŠTĚ)
 • Příznivci filmového klubu se mohou v měsíci březnu těšit celkem na čtyři projekce. Všechny proběhnou ve středu od 19 hodin tradičně v kině Jitřenka. 7. 3. v rámci cyklu Duší umělec bude představen snímek S láskou Vincent (Cena za nejlepší animovaný evropský film 2017).  Cyklus Československá nová filmová vlna – 60. léta bude 21. 3. pokračovat legendárními Sedmikráskami Věry Chytilové a cyklus Okrajové žánry českého a světového filmu nabídne 28. 3. dokument Díra v hlavě. Zvláštní projekci představuje premiérové uvedení hraného filmu Alenka v zemi zázraků za účasti režiséra Otakára M. Schmidta 14. 3. (PÝCH,NEČ)
 • 10. března 2018 si demokratický svět připomene již 59. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k  akci připojí. Nesouhlasíme s  potlačováním lidských práv v  Tibetu, a proto 10. března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k akci, najdete je také na stránkách www.lungta.cz). (ŠTĚ,VOJ)
 • 13. 3. proběhne školní kolo olympiády z chemie (kategorie C). Organizuje Mgr. Klára Hassová. (ŠTĚ)
 • 15. 3. proběhne školní kolo olympiády z biologie (kategorie C, D). Organizují Mgr. Klára Hassová a Mgr. Lukáš Rambousek. (HSÁ, RAM)
 • Krajské kolo olympiády v anglickém jazyce. Dne 22. března proběhne v Liberci krajské kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii III.A a III.B. Naši školu budou reprezentovat Tony Šimek z kvinty a Jef Vloeberghs z kvinty. Studenty doprovodí a v porotě usedne Mgr. Pekárková. Následující den 23. března proběhne krajské kolo v kategorii II. a naši školu bude zastupovat Max Vloeberghs. Doprovod vykoná a v porotě usedne Mgr. Zahradník. (ZAH)
 • 19. 3. Nemocným dětem pomáháme sbírkou „Srdíčkový den“.  Kromě tradičních plastových srdíček v různých barvách za 20 Kč se budou nabízet i různobarevné propisovací tužky s logem za 30 Kč. Zapojeny budou 3 dvojice našich studujících. (ŠTĚ)
 • Ve dnech 21. až 23. března se setkají ředitelé gymnázií z celé republiky v Táboře na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT. Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, reforma financování středního školství, další vzdělávání pedagogů, bezpečnostní opatření ve školách atd. (VOJ)
 • Velikonoční prázdniny pro žáky budou letos ve dnech 29. 3. a 30. 3. (VOJ)

Co se bude dít v dubnu mimo jiné? 

 • maturitní písemná práce z českého jazyka a literatury ve středu 11. 4.,
 • čtvrtletní porada pedagogů v pátek 13. 4. od 14.00 hod.,
 • přijímací zkoušky pro uchazeče o studium čtyřletého a osmiletého gymnázia od školního roku 2018-2019, 1. kolo přijímacího řízení: 12. a 16. dubna (čtyřleté studium), 13. a 17. dubna (osmileté studium)
 • setkání pedagogů s rodiči žáků (SRPG) ve čtvrtek 19. 4. od 16.00 hod. ve třídách,
 • závěrečná porada pedagogů k hodnocení prospěchu studentů maturitních tříd ve čtvrtek 26. 4. od 16.00 hod.,
 • ukončení řádné výuky pro maturanty v pondělí 30. 4. (VOJ)

Citát měsíce k  zamyšlení:

„Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“                                                                     

   Jan Werich


 Uzávěrka příspěvků pro kalendář na duben:

pátek 23. 3. 2018 do 16.00 hod.


© 27. 2. 2018, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz