Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2018

Kalendář leden 2018

 • Apple π (Machačková, Tvrzníková, Petrlíková, Suchardová, Krausová) opět druhé! Tentokrát v krajském kole soutěže pIšQworky, kterého se zúčastnili na gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci dne 30. 11. 2017 také Grimm OX (Pekárek, Matura, Kadlec, Bartoň, Koťátko) a obsadili 5. – 8. místo. Postup do celostátního kola byl na dosah – závěrečný duel se rozhodoval až po remíze v rozstřelu, kdy výhra našim děvčatům unikla jen o „jablečné jadérko“. (PKÁ)
 • Během sbírky Červená stužka, která se konala v pátek 1. prosince 2017, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 3077 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce www.cervenastuzka.cz. (ULV)
 • 1. prosince proběhlo na GIO školní kolo olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se jí celkem 26 soutěžících (9 v I. kategorii, 17 ve II. kategorii). Mezi mladšími obsadila 1. místo Viktorie Šídová, 2. Justýna Kolářová, 3. Adéla Ďoubalíková. Mezi staršími se umístila 1. Eliška Suchardová, 2. Tereza Šmídová a 3. Alena Buriánková. První dvě z obou kategorií postupují do okresního kola, třetí jsou připraveny coby náhradnice. Všem zúčastněným děkujeme a našim reprezentantkám držíme v okresním kole palce. (PÝCH)
 • Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo ve čtvrtek 7. 12. 2017 ve 2 kategoriích 10 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii III.A  zvítězil Dominik Carda (6.0), 2. místo obsadil Jef Vloeberghs (5.0) a 3. místo Štěpán Zonyga (3.ročník). V kategorii II.B se na 1. místě umístil Tomáš Chmelík (4.0), na 2. místě Dominik Pavlata (4.0), na 3.místě Petr Flössel (3.0). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná 7.2.2018 na gymnáziu v Turnově, postupují první tři umístění. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr .Fr. L. Riegra dne 6. 2. 2018 a budou v ní soutěžit také 3 zástupci z naší školy. Všem gratulujeme a držíme pěsti do okresních kol. (VTÁ)
 • Dne 7. 12. 2017 se konalo školní kolo olympiády ve francouzském jazyce. Velmi nás letos potěšily výkony všech zúčastněných soutěžících a také zájem studentů byl tentokrát nadprůměrný. V mladší kategorii zvítězila Kristýna Petrlíková (5.0), 2. místo obsadila Jana Špačková (4.0) a na 3. místě skončila Magdalena Šlaufová (5.0). Mezi staršími jasně dominovali Michal Valenta a Alena Buriánková (oba 7.0), za nimi obsadila 3. místo Kateřina Kobrová (6.0). Všem zúčastněným patří poděkování a gratulace. (ŠKÁ, HOR)
 • V prosinci se uskutečnila okresní kola ve florbale. Na středoškolských turnajích konaných v Turnově obsadily dívky 2. místo, chlapci vyhráli a postoupili do krajského kola. Starší žáci v okrskovém kole v Semilech obsadili 3. místo. (KJC)
 • Ve dnech 7. – 12. 1. 2018 se studenti kvinty zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Martin Krajíc a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků. (KJC) 
 • Již tradiční lednový „Den otevřených dveří“ proběhne tentokrát v sobotu 13. ledna od 09.00 do 14.00 hodin. Zájemce o studium a veřejnost budeme informovat o podmínkách přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého studijního programu v  roce 2018 a o organizaci studia (školní vzdělávací program, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času atd.). Na setkání promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení  v aule od 09.00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět, anebo si jeho prostory prohlédnout. (VOJ)
 • Ve středu 17. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I.B (1.0 – 2.0), II.B a II.C  (3.0 – 4.0), ve čtvrtek 18. ledna pak v kategorii III.A a III.B  (5.0 – 7.0, 1.r. – 3.r.). Začátek vždy v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 12. ledna. Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce – www.giokaj.webnode.cz. Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ. Těšíme se na vaši účast! (ZAH) 
 • Ve čtvrtek 25. 1. 2018 se studenti nižšího gymnázia (prima až kvarta) a hudebníci 2. ročníku a sexty zúčastní hudebního pořadu, ve kterém nás vynikající muzikant pan Pavel Hrabě seznámí se zajímavými hudebními nástroji. Pořad začíná v 8:55 hod. v aule gymnázia a je naplánován na jednu vyučovací hodinu. Cena pořadu je 50,- Kč na jednoho žáka. (SDÁ, PVÁ)
 • Pedagogové se budou radit o prospěchu, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2017-2018 na pedagogické radě v pátek 26. ledna od 14.00 hod. Hodnocení prospěchu žáků uzavřou pedagogové nejpozději ve čtvrtek 25. ledna ve 14.00 hod. (VOJ)  
 • Studenti 4. ročníku a oktávy, třídní učitelé Mgr. Kamila Víznerová a Mgr. Lukáš Rambousek, ředitelství školy a SRPG při Gymnáziu Ivana Olbrachta Semily Vás srdečně zvou na 62. maturitní ples. V sobotu 27. ledna od 20:00 v KC Golf Semily si přijďte poslechnout taneční orchestr TOX a zatančit si. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka, proběhne samozřejmě i tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Cena vstupného je 120,- Kč, předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta. Těšíme se na Vás! (VÍZ, RAM)
 • 29. ledna se po několika letech vrátí na GIO prozaik a scenárista Jaroslav Rudiš, autor románů Nebe pod Berlínem, Konec punku v Helsinkách nebo komiksové trilogie Alois Nebel. Se studenty literárního semináře a s dalšími zájemci bude debatovat o tom, jak jeho knihy vznikají, jak se z románové předlohy rodí filmový scénář nebo jak se žije českému spisovateli v Berlíně. (PÝCH)  
 • Vysvědčení budou předána studentům ve středu 31. ledna šestou vyučovací hodinu (studenti obdrží tzv. výpis z vysvědčení). (VOJ)
 • Na závěr prvního pololetí, tentokrát 31. ledna (pro primu až kvartu) a 1. února (pro zbývající třídy), už tradičně připravujeme pro naše studenty filmovou projekci v semilském kině Jitřenka. Tentokrát společně zhlédneme poslední snímek Zdeňka a Jana Svěrákových Po strništi bos. Film je adaptací stejnojmenné knížky povídek, která přibližuje osud pražského kluka (Edy Součka známého už z Obecné školy) přesazeného za časů druhé světové války k příbuzným na venkov. V hlavních rolích uvidíme Ondřeje Vetchého, Terezu Voříškovou, Oldřicha Kaisera nebo Jana Třísku. (PÝCH, ŠTĚ)
 • Jednodenní pololetní prázdniny připadnou letos na pátek 2. února. (VOJ)                                                                                                                                                                                                                                                                        

Na únor mj. připravujeme: 

 • lyžařský kurz tercie v termínu od 4. 2. do 9. 2. (KJC),
 • lyžařský kurz 1. ročníku v termínu od 18. 2. do 23. 2. (KJC),
 • v sobotu 24. února od 20.00 hod. pořádáme v KC Golf Semily 23. ples absolventů gymnázia (v hlavním sále bude hrát skupina ALEJMELÍ, ve vinárně bude diskotéka v podání osvědčených DJ, vstupné  120,- Kč, předprodej v TIC Semily a na GIO Semily) (ŠTĚ)

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na únor: 

pondělí 22. 1. 2018  v 16.00 hod.


Vedení školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměst-nancům gymnázia úspěšný rok 2018. Děkujeme všem sponzorům a přátelům školy, kteří nám v minulém roce zachovali přízeň a podporovali nás. Všem lidem dobré vůle přejeme, aby jim rok 2018 přinesl zajímavé výzvy, příjemné zážitky, pohodu, štěstí a radost.


© 22. 12. 2017,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petr Pekárková (PKÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz