Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2017

Kalendář PROSINEC 2017

 • V letošním jubilejním X. ročníku tradiční týmové soutěže „Cesta proti času“ naši žáci z primy a sekundy opět uspěli a své gymnázium dobře reprezentovali. Ve velké konkurenci dosáhli nejlepšího umístění Barbora Zahrádková, Adéla Brádlerová, Iveta Bělonohá (všechny prima, 1. místo), Ondřej Fries, Adam Malý, Richard Mlejnek (všichni sekunda, 3. místo), Michal Sedláček, Adam Zoubek, Jan Wagenknecht (všichni sekunda, 4. místo) a Klára Housová, Olesya Kopych, Šárka Matěchová (všechny sekunda, 5. místo). (HOR)
 • Oblastní kolo pIšQworek je za námi, s výsledky můžeme být spokojeni! Všechny naše týmy se umístily v první polovině pelotonu 12 družstev. Na druhém místě skončily slečny z Apple π (Machačková, Tvrzníková, Petrlíková, Suchardová, Krausová), které byly o chlup lepší než Grimm OX (Pekárek, Matura, Kadlec, Bartoň, Koťátko) na místě třetím. Oba týmy nás budou reprezentovat v krajském kole ve čtvrtek 30. 11. 2017 v Liberci. I naše další dvě želízka v ohni vybojovala krásná umístění – 5. místo Pekelní pytlíci (4.0) a 6. místo Unternehmen Barbarossa (1. ročník). (PKÁ)
 • V listopadu se uskutečnila okresní kola v míčových sportech. Basketbalové turnaje pořádala Jilemnice, naše dívky obsadily 2. místo, chlapci skončili na 5. místě. Volejbal se uskutečnil v semilské sportovní hale, dívky dosáhly na 3. místo, chlapci vybojovali 2. místo. (KJC)
 • Ve středu 22. 11. se konalo školní kolo olympiády z dějepisu. Téma letošního ročníku bylo „To byla první republika, aneb Československo v letech 1918-1938“. Z jedenácti účastníků z tercie a kvarty prokázali nejlepší znalosti Matěj Hejduk (4.0), Sára Parkánová (3.0) a Tomáš Chmelík (4.0), kteří postupují do okresního kola. Všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole. (ŠFÁ, HOR)
 • Na přelomu listopadu a prosince proběhne po celé České republice další ročník osvětové a informační kampaně zaměřené na prevenci a boj s nemocí AIDS. S touto kampaní je již tradičně spojená také veřejná sbírka – Červená stužka. V pátek 1. prosince si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity k osobám HIV pozitivním a nemocným AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o kampani a sbírce naleznete na: http://www.aids-pomoc.cz/. (ULV)
 • Studenti kvarty a kvinty navštíví v pátek 1. prosince kino Jitřenka, kde od 12:30 zhlédnou interaktivní divadelní představení s názvem Vsadíš se. Toto představení se věnuje rizikům hazardu a online sázení. Více informací o tomto představení se můžete dozvědět na webových stránkách občanského sdružení Divadelta (www.divadelta.cz) Vstupné 20 Kč. (ULV)
 • 1. 12. proběhne školní kolo olympiády v českém jazyce. Své gramatické a stylistické dovednosti si studenti zkusí ve dvou kategoriích (I.; tercie - kvarta, II.; 1.- 4./ kvinta – oktáva). Z každé kategorie pak do okresního kola postupují první dva. (PÝCH)
 • Slavnostního programu při příležitosti rozsvícení vánočního stromu v neděli 3. 12. se zúčastní i studenti Gymnázia Ivana Olbrachta. Tony Šimek (5.O) se představí se svou vánoční povídkou, Šárka Matěchová (2.O) a Dominika Roztočilová (5.O) z dramatického kroužku zase nacvičily dialog, ve kterém řeší tradiční vánoční dilemata. Studentka sekundy, Anna Marie Valentová, přečte příběh malé dívky Emmy, která zažívá Vánoce v Americe. Studenti tak zpestří pravidelný hudební program mluveným slovem. (MAI)
 • Putování literabusem po stopách židovské tragédie 20.století  (původně plánované na říjen) se uskuteční 4. a 5.12. Studenti oktávy, 2.roč. a studenti literárního a společenskovědního semináře navštíví se svými vyučujícími památník koncentračního tábora Osvětim a o den dříve město Krakov s židovskou čtvrtí Kazimierz (nachází se zde 5 synagog) a s největším středověkým náměstím ve střední Evropě. (PÝCH, NEČ)
 • 6. 12. od 14:00 hod. proběhne jednání školské rady. Na programu budou zejména informace o průběhu a konání doplňovacích voleb, o parametrech rozpočtu školy na další kalendářní rok a další záležitosti dané školským zákonem. (VOJ)
 • 7. 12. bude od 16:00 v IC školy jednat Rada SRPG. Na programu budou zejména příprava obou plesů a dále provozní záležitosti v rámci spolupráce Rady SRPG a gymnázia. (VOJ)
 • Ve čtvrtek 7. 12. se v učebnách 5.0 a 8.0 uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích  III.A (5.0, 6.0, 7.0, 1., 2., 3.ročník) a II.B (3.0, 4.0). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete do úterý 5. 12. přihlásit. Viel Erfolg! Ve stejný den se v učebně MUJ koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích – označených A1, B1). Informace u vyučujících FJ, přihlášky též do 5.12. Bonne chance à tous! Obě olympiády začnou v 9 hodin. (VTÁ, HOR)
 • 8. 12. se v Jilemnici sejdou ředitelé gymnázií Libereckého kraje. V rámci Asociace ředitelů gymnázií ČR budou jednat zejména o připravované reformě financování regionálního školství, o postavení gymnázií ve školské soustavě a o dalších aktuálních otázkách v oblasti středního školství. (VOJ)
 • Jako každý rok tak i letos pořádá komise zeměpisu dne 8. 12. v aule naší školy zeměpisný pořad, tentokrát na téma „Střední Asie“. Vyprávět a promítat obrázky ze své cesty nám bude pan Tomáš Kubeš. V minulých letech obohatil studenty o zážitky z Papuy a Balkánu. Vstupné je 20,-Kč za žáka (doplatek do celkového vstupného 50,-Kč hradí SRPG). (RAM)
 • V pátek 15. prosince zpestří výuku anglického jazyka na našem gymnáziu 2-3 zahraniční studenti, kteří tento školní rok studují v České republice v rámci programu AFS. Tito studenti navštíví hodiny angličtiny v třídách 5.O, 6.O a 2.ročník a budou s našimi studenty besedovat o svých zážitcích a dojmech ze studia a života v ČR. Součástí besedy budou také informace o možnosti zapojit se do programu AFS a jak zajistit pobyt zahraničního studenta. Na našem gymnáziu studovalo v minulých letech již celkem 9 zahraničních studentů, v tomto školním roce je to Alejandro Ruiz z Venezuely. (ULV) 
 • 15. 12. se od 11:00 v aule školy bude konat divadelní představení hry Josefa Boučka „ Noc Pastýřů“ v podání divadelního souboru Máj 1867 z Tatobit. Příběh ze života J. J. Ryby by nás měl vést k zamyšlení o smyslu života a co je v životě podstatné. Vstupné žáka je 20,- Kč. (ŠTĚ)
 • Ve čtvrtek 21. prosince od 13 hod se ve velké tělocvičně uskuteční tradiční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Pokud se nedostanete do studentské nominace, přijďte alespoň povzbudit svůj oblíbený tým. (KJC)
 • Noc plná deskových a karetních her se bude konat 21. 12. od 19 h v aule GIO. Akce je určena pro zájemce ze třídy 5.O, pedagogický dozor vykonají Mgr. Maierová a Mgr. Kocourová. (KCÁ)
 • Vánoční prázdniny pro studenty začínají v sobotu 23. 12. 2017 a skončí v úterý 2. 1. 2018. Výuka v novém kalendářním roce bude zahájena ve středu 3. 1. 2018. (VOJ)

Na leden mj. připravujeme:

 • lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n.J. od 7. 1. do 12. 1.),
 • „Den otevřených dveří“ pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru na semilském gymnáziu (sobota 13. ledna od   09.00  do 14.00 hod., začátek v aule,  kde vedení  školy podá  aktuální  informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy),
 • pololetní pedagogickou radu (pátek 26. 1. od 14.00 hod.),                
 • ples maturantů (sobota 27. 1., KC Golf Semily, od 20.00 hod.)

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden: 

pondělí 18. 12. v 16.00 hod.


© 30. 11. 2017,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Jana Maierová (MAI), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz