Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2017

Kalendář KVĚTEN 2017

 • Výsledky 1. kola přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého gymnázia máme povinnost zveřejnit nejpozději do středy 3. května. Bilanci přijímacích zkoušek obdržíme z  CERMATu v  pátek 28. dubna odpoledne a budeme ji ihned zpracovávat. Ve věci musíme mj. dodržet pravidla platného správního řádu. Mějte prosím trpělivost; odhadujeme, že kompletní výsledky budeme moci zveřejnit už v  úterý 2. května v  průběhu dopoledne. Všem uchazečům doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na našich webových stránkách (www.giosm.cz); základní informace budou průběžně zveřejňovány také ve vitríně před hlavním vchodem do budovy školy. Přijatí uchazeči svou volbu školy musí potvrdit odevzdáním zápisového lístku ve lhůtě 10 dnů od zveřejnění rozhodnutí o přijetí; nepřijatým uchazečům doporučujeme nejpozději do 3 dnů po obdržení rozhodnutí o nepřijetí podat odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí, protože jen na základě odvolání mohou být v případě posunu v pořadí přijati. Nepřijatí uchazeči se mohou pokusit o úspěch také v případných dalších kolech přijímacího řízení. Máte otázky? Nejste si jistí, jak máte postupovat? Ve Vaší konkrétní situaci Vám rádi poradíme. Uchazečům a jejich rodičům poskytuje konzultace a poradenství k  přijímacímu řízení ředitel školy (nejlépe osobně v termínu dle dohody nebo telefonicky na číslech 481 622 773 nebo 725 346 390). (VOJ)
 • Maturitní zkoušky proběhnou i letos v několika fázích – studenti složí část společnou (státní) a profilovou (školní). Studenti musí úspěšně absolvovat písemné i ústní zkoušky – jedině v takovém případě mohou u maturity celkově uspět. V letošním školním roce došlo opět ke změně: první maturitní písemnou práci (z českého jazyka a literatury) absolvovali maturanti už 11. dubna. Další písemné maturitní zkoušky společné části maturity proběhnou v  celé České republice v týdnu od 2. do 5. května. Studenti obou našich maturitních tříd najednou vykonají pak ústní část maturitních zkoušek v týdnu od 22. do 26. května.  Na dny 22. a 23. května (pondělí a úterý) bude ředitelem gymnázia z  provozních důvodů vyhlášeno volno pro žáky, kteří letos nematurují (tzv. ředitelské volno). I letos počítáme se slavnostním zakončením maturit, které bude spojeno s předáním maturitních vysvědčení a odměn nejlepším studentům. Toto již tradiční setkání úspěšných maturantů, jejich rodičů, vedení školy, třídních učitelů a dalších pedagogů proběhne pravděpodobně v  pátek 2. června od 14.00 hod. (4. ročník) a od 15.00 hod. (oktáva). (VOJ)
 • Ve čtvrtek 2. 3. 2017 se zúčastnili žáci nižších ročníků gymnázia matematické soutěže Pangea (www.pangeasoutez.cz). Nejlepších výsledků dosáhli v primě Jan Wagenknecht (75 % úspěšnost), Richard Mlejnek (70 %), Olesya Kopych a Klára Housová (obě 67 %), v sekundě Veronika Medková (64 %), Petr Flössel (64 %) a Jan Hlaváč (50 %), v tercii Sára Langhammerová (70 %), Anežka Matoušková (64 %), Pavel Mazánek (61 %) a v kvartě Matyáš Vízner (72 %), Kristýna Petrlíková (66 %) a Jan Bartoň (56 %). Za zmínku jistě stojí, že v rámci kraje se umístili ve své; kategorii mezi 233 účastníky Matyáš Vízner na 5. místě a Kristýna Petrlíková na 6. místě, Sára Langhammerová se ve své kategorii umístila mezi 312 účastníky na 6. místě. (KCÁ)
 • Krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce se konalo v Liberci 29. března za účasti tří studentek našeho gymnázia. V kategorii B2, která měla největší počet soutěžících, se umístila Tereza Janáková (7.0) na 11. místě a Alena Buriánková (6.0) na pěkném 6. místě. V kategorii A1 nás reprezentovala Magdalena Šlaufová (4.0) a skončila rovněž šestá. Všem třem patří poděkování za reprezentaci školy i za předvedený výkon. (ŠKÁ)
 • Dne 4. 4. proběhlo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii Z6 se na 1. místě umístila Tereza Krausová (1.O) a v kategorii Z8 získal 1.místo Tomáš Chmelík (3.O). Gratulujeme! Děkujeme i dalším zúčastněným za reprezentaci školy. (PVÁ)
 • Krajské kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR proběhlo v Liberci dne 5. 4. 2017. Letos na téma Léta strachu i nadějí (1949-1967). Otázky byly cílené nejen na tzv. velké dějiny, ale do všech oborů lidské činnosti, jako je hudba, literatura, sport, věda i každodennost. Naše gymnázium reprezentovali Jan Pekárek, Karel Matura a Tomáš Zeman (všichni 7.O). V konkurenci 11 týmů obsadili pěkné 8. místo. (HOR)
 • V měsíci dubnu vrcholila soutěžní klání v olympiádách z chemie a biologie. 
 1. Po vynikajícím úspěchu studentů kvarty v okresním kole ChO-kategorie D, kde získali Tereza Machačková 1. místo, Matyáš Vízner 2. místo a Kristýna Petrlíková 3. místo,reprezentovali GIO první dva úspěšně i v  krajském kole (4. a 9.místo z 18). V krajském kole ChO-kategorie C se stal Jan Kraus (6.0) úspěšným řešitelem. 
 2. V okresních kolech BiO reprezentovali naše gymnázium Michaela Parkánová, Artuš Hašek, Adam Zoubek, Tereza Machačková, Kristýna Petrlíková, Matěj Karpíšek a v krajských kolech Pavlína Vodseďálková, Ladislav Bís, Zbyněk Neumann, Adam Stodola a Adam Hochmal. (HSÁ, VÍZ)
 • 4. května proběhne v Praze ústřední kolo soutěže v anglickém jazyce a naši školu bude reprezentovat Max Vloeberghs ze sekundy, který zvítězil v krajském kole této soutěže. Doprovod bude vykonávat Mgr. Aleš Zahradník. (ZAH)
 • 5. května proběhne v Turnově okresní kolo soutěže OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Reprezentovat nás bude cca 15 nominovaných žáků z různých tříd. Pedagogický doprovod vykoná Mgr. Radim Berka. (VOJ)
 • Na sobotu 6. května je naplánováno soustředění dramatického kroužku v aule školy, které povede Mgr. Jana Maierová. (ŠTĚ)
 • Ve čtvrtek 11. května se studenti sekundy, tercie a další zájemci zúčastní hudební exkurze do Prahy. Na programu je návštěva Muzea Bedřicha Smetany a operní představení Popelka od Gioacchina Rossiniho ve Státní opeře. (PVÁ, SDÁ)
 • Školní kolo závodů v OVOV pro žáky primy, sekundy a tercie proběhne ve středu 24. 5. od 8 do 11 hodin. Závody připravuje komise tělesné výchovy pod vedením Mgr. Martina Krajíce. (VOJ)
 • Cestopisné pořady manželů Špillarových jsou velmi oblíbené. Studenti nematuritních tříd se i letos mohou těšit na poutavé vyprávění a nádherné fotografie ve středu 24. 5. od 11.00 hod. v aule. Tentokrát půjde o pořad s  názvem Keňa, Tanzanie, Zanzibar. Pořad volně tematicky navazuje na loňské setkání, půjde o putování za domorodými kmeny a divokou zvěří, budeme společně obdivovat kouzlo východní Afriky. Program se skládá ze dvou bloků po cca 50 minutách s krátkou přestávkou. Náklady na přednášku bude částečně hradit SRPG. (VOJ)
 • Ve čtvrtek 25. 5. proběhne od 8 do 11 hod. v aule našeho gymnázia přednáška pro studenty tercie, kvarty a 1. ročníku s názvem Od návyku k závislosti. Se studenty bude besedovat pan Mgr. Kuřátko, který je zaměstnancem věznice ve Valdicích. Akce se zúčastní také studenti prvních ročníků ISŠ v Semilech a žáci 9. tříd ZŠ I. Olbrachta a ZŠ Řeky. Pan Kuřátko navštíví naše gymnázium již posedmé, jeho přednášky se vždy setkávají s velice pozitivním ohlasem u studentů. (ULV)
 • V úterý 30. 5. pojedeme do Klicperova divadla v Hradci Králové na divadelní představení Romeo a Julie W. Shakespeara. Pan režisér David Drábek tragédii lásky pojal jako etnický sitkom mezi romskými Monteky a bílými Kapulety. Příběh se odehrává „kdesi u nás“ a z původního zpracování zůstávají nejkrásnější milostná vyznání a samozřejmě také dějové linie. Exkurze se zúčastní 1. ročník, sekunda a sexta. (SVÁ)

Na červen chystáme mj.:    

 • studenti 3. ročníku a septimy budou obhajovat své ročníkové práce (přesný termín zatím nebylo zatím možné z personálních a technických důvodů určit),
 • zahraniční exkurzi do Francie (5. až 10.6.),
 • závěrečnou pedagogickou radu (pátek 23. 6. od 14.00 hod.), 
 • tradiční  akci „Academii“  (úterý  27. 6. od 18.00 hod.),
 • výlety jednotlivých tříd v různých termínech dle dohody třídních učitelů s vedením školy 

Ředitelství školy a všichni pedagogové přejí letošním maturantům, aby úspěšně zvládli maturitní zkoušky.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na červen: 

pondělí 29. května ve 12.00 hod.


© 27. 4. 2017, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Helena Babcová a Mgr. Pavel Nečaský. Příspěvky dodali: Mgr. Klára Hassová (HSÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH)

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz