Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2017

Kalendář únor 2017

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2017-2018 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času, školní jídelna a bufet, rekonstruované školní hřiště s volejbalovými kurty, hřištěm s novým umělým povrchem atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na „Den otevřených dveří GIO“, který proběhl v sobotu 14. ledna 2017, anebo jste nemohli být přítomni na prezentacích naší školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2016 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele, kteří se Vám rádi budou věnovat. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Vzhledem k  faktu, že letos proběhnou poprvé jednotné přijímací zkoušky na střední školy v celé republice a také vzhledem k aktuálnímu počtu uchazečů o středoškolská studia z  devátých tříd v okrese Semily, je pro uchazeče mnohem příznivější situace a mají vysokou naději na přijetí ke vzdělávání. Můžeme přijmout 30 uchazečů do 4-letého a 30 uchazečů do 8-letého gymnázia. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli, abychom je mohli vyzvat k  nápravě eventuálních chyb v přihlášce. Přihlášky musí být do školy dodány nejpozději do 1. března. (VOJ)
 • Ve dnech 17. a 18. ledna se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 36 žáků. Výsledky jednotlivých kategorií: kategorie A (prima): 1. André Vostrý, 2. Artuš Hašek, 3. Jindřich Mlejnek; kategorie B (sekunda): 1. Lukáš Kvarda, 2.Radim Pavliščák, 3. Matěj Veselý; kategorie C (tercie a kvarta): 1. Tony Šimek, 2. Matyáš Vízner,  3. Magdaléna Šlaufová; kategorie D: 1. Michal Vojtěchovský (8.0), 2.Jan Pekárek (7.0), 3. Vojtěch Kousal 8.0. Z každé kategorie první dva postupují do okresního kola, které se koná 15. února. Držíme Vám palce. Ostatním gratulujeme k dosaženému výsledku, děkujeme za účast a příští rok se opět na vás těšíme. (BRÁ,BER)
 • V úterý 17. ledna proběhlo na ZŠ Dr. Fr. L. Riegera okresní kolo dějepisné olympiády. Naše gymnázium reprezentovali T. Šimek, M. Vízner a M. Hejduk. Všichni se umístili do 10. místa. Tony Šimek skončil druhý a postupuje do krajského kola. (HOR)
 • Školního kola olympiády v českém jazyce se letos zúčastnilo 12 studentů v I. kategorii (III.-IV.) a 24 studentů v II. kategorii (1.-4., V.-VIII.). Na 1. místě v  I. kategorii se umístila Viktorie Šídová (III.), na 2. místě Jaromíra Hřibová (IV.) a na 3. Matyáš Vízner (IV.). 1. místo v II. kategorii obsadila Alena Buriánková (VI.), 2. Anna Máková (VIII.) a 3. Eliška Suchardová (2.). Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a postupujícím do okresního kola držíme palce. (PÝCH)
 • Ve středu 1. února proběhne školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro zájemce ze tříd 1.O - 3.O. Soutěž proběhne v učebně 1. ročníku od 8 hodin. (KCÁ)
 • Tradičně je připravena filmová projekce ke konci pololetí. Ve čtvrtek 2. února uvidí žáci tříd 1.0 až 3.0 novou filmovou pohádku „Anděl Páně 2“. Pro studenty tříd 4.0 až 8.0 a 1. až 4. ročníku je připraven film s  tematikou atentátu na Reinharda Heydricha  „Anthropoid“. (ŠTĚ,VOJ)
 • Ve čtvrtek 2. února proběhne pro přihlášené studenty školní kolo olympiády z chemie v kategorii D. Organizuje Mgr. K.Hassová. (ŠTĚ) 
 • V pátek 3. února mají studenti jednodenní pololetní prázdniny. (VOJ)
 • V únoru se uskuteční dva lyžařské kurzy v Rokytnici nad Jizerou. Studenti budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Od 5. do 10. února se koná kurz pro studenty tercie (pedagogický dohled a instruktoři Berka,  Hlava, Krajíc), ve dnech 26. února až 3. března   pro studenty 1. ročníku (pedagogický dohled a instruktoři Štěpnička, Hlava, Krajíc). (ŠTĚ, KJC) 
 • V pátek 10. února se zúčastní vybraní studenti 4. ročníku a oktávy exkurze do science centra "Techmania" v Plzni. Plzeňské science center Techmania je experimentální stanice pro zvídavé. Představuje most mezi neformálním vzděláváním a populární turistickou destinací. Cílem Techmanie je pomáhat žákům, studentům i rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání. Science center nabízí stálé i putovní interaktivní expozice zaměřené nejen na fyziku, astronomii, chemii nebo biologii, ale i na problematiku výživy, svět filmu nebo tematiku špionáže a tajných služeb. Fyzika, chemie, matematika, astronomie či biologie jsou rovněž námětem populárně-vzdělávacích show a programů v laboratořích a dílnách. Další destinací, kterou se studenty navštívíme, bude pivovar "Plzeňský Prazdroj". Prohlédneme si autentická místa, kde se před 170 lety zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell a kde jeho příběh dodnes pokračuje. Z Návštěvnického centra se pivovarským autobusem přesuneme k jedné z nejmodernějších stáčíren s kapacitou 120 000 lahví za hodinu. Poznáme suroviny, ze kterých se pivo Pilsner Urquell vaří. Prohlédneme si i srdce pivovaru – tři varny z různých historických období. Vrcholem prohlídky bude degustace nefiltrovaného piva Pilsner Urquell v historických sklepech. (MOL)
 • V pondělí 13. února se koná na našem gymnáziu okresní kolo olympiády v němčině – kategorie III.A. Naši školu budou reprezentovat 3 studenti: Michal Petrlík (3. roč.), Pavlína Vodseďálková (7.0) a Dominik Carda (5.0). Držíme palce! (VTÁ)
 • V úterý 14. února proběhne pro přihlášené studenty školní kolo olympiády z biologie v kategoriích A a B. Organizuje Mgr. K.Hassová. (ŠTĚ)
 • Ve středu 15. února bude naše škola pořádat okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, a to v kategorii III.A (1. – 3.ročník + 5.0 – 7.0).   Na naší škole přivítáme studenty z okolních gymnázií a středních škol, kteří poměří své znalosti a schopnosti v anglickém jazyce s vítězi školního kola na našem gymnáziu. (ZAH)
 • Ve čtvrtek 16. února se zúčastní třídy 1.O až 4.O mezinárodní matematické soutěže Pangea (www.pangeasoutez.cz). V rámci hodin matematiky budou řešit 15 matematických úloh. (KCÁ)
 • V pátek  17. února proběhne pro přihlášené studenty školní kolo olympiády z  biologie v kategoriích C a D. Organizuje Mgr. K.Víznerová. (ŠTĚ)
 • 23. února pokračujeme ve filmovém klubu v semilském kině Jitřenka přehlídkou snímků amerického režiséra Jima Jarmusche. Na programu bude kultovní film s J. Deppem a hudbou N. Younga Mrtvý muž. (PÝCH – NEČ)
 • Jarní prázdniny pro žáky škol v okrese Semily jsou letos v termínu od 20. do 24. února. (VOJ)
 • Ředitelství školy a SRPG při Gymnáziu Ivana Olbrachta Semily Vás srdečně zvou na 22. absolventský ples.  V sobotu 25. února od 20 hod. v KC Golf Semily si přijďte poslechnout kapelu Allegro a zatančit si. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka. Proběhne samozřejmě i tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Cena vstupného je 100,- Kč a předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru Semily a na Gymnáziu Ivana Olbrachta. Těšíme se na Vás! (ŠTĚ)

Co se bude dít v březnu mimo jiné? 

 • uzávěrka přihlášek k přijímacímu řízení pro uchazeče o studium na GIO od školního roku 2017-2018: 1. března 2017 (VOJ)
 • nepovinný přípravný kurz k přijímacímu  řízení  pro  přihlášené uchazeče v termínech:

sobota 25. 3. 2017 od 9:00

pátek 31. 3. 2017 od 15:00             

přihlášené studenty budeme kontaktovat (HLA)


Citát měsíce:

„Rozum je jediný dar, který příroda rozdělila spravedlivě, protože si nikdo nestěžuje, že ho má málo.“                                      

                                                     (Michel de Montaigne)


 Uzávěrka příspěvků pro kalendář na březen: pátek 17. února v 16.00 hod.


 © 31. 01. 2017, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Radim Berka (BER), Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský, Mgr. Petr Pýcha, Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH). 

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz