Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2016

Kalendář ŘÍJEN 2016

 • Ve dnech 9. a 10. září proběhlo v Brně republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů). Ze semilského gymnázia postoupili do Brna tři žáci, Dominika Roztočilová (4.0), Lukáš David (3.0) a Ondra Valenta (3.0). První den se závodilo v pěti disciplínách. Dominika a Lukáš se umístili ve svých kategoriích mezi nejlepšími závodníky, Ondra se držel v nejpočetnější kategorii ročníku 2002 (112 závodníků) v polovině startovního pole. Druhý den bylo na pořadu zbylých pět disciplín. Všichni tři bojovali o každý bod, v některých disciplínách si zlepšili svoje osobní rekordy, ale hlavně si užívali atmosféru finále. Vždyť při závěrečné disciplíně, běhu na 1000m, se všichni dočkali potlesku zaplněných tribun. A jaké byly konečné výsledky? Ondra skončil na 54. místě v kategorii chlapců ročníku 2002, Lukáš byl na 6. místě mezi chlapci ročníku 2003 a Dominika na svém posledním finále obsadila 4. místo mezi nejstaršími děvčaty ročníku 2001 (na bronzovou pozici jí nakonec chybělo pouhých pět bodů). Dominika zhodnotila finále takto: „I když v první chvíli mě čtvrté místo celkem mrzelo, protože pět bodů se rovná půl kliku nebo dvě vteřiny na kilometrovém běhu nebo padesát centimetrů při hodu míčkem, nakonec odjíždím spokojená a vezu si z finále spoustu zážitků. Tento rok mě potěšila velká účast současných olympioniků, např. Kateřiny Kudějové, Jana Kufa a semilského Lukáše Melicha. Dále jsem se hrozně ráda znovu setkala s mým kamarádem, bývalým olympionikem a rekordmanem ve skoku na lyžích, Daliborem Motejlkem.“ (KJC)
 • 30. 9. - 1. 10. budeme spolupracovat s kinem Jitřenka na konání filmového festivalu „Fokus Fest“. Filmová přehlídka Fokus Fest letos nabídne v semilském kině Jitřenka, Kulturním domě KC Golf a semilském gymnáziu pestrý program. Filmový program doplní řada přednášek a diskuzí, workshopy či hudební večer. (ŠTĚ)
 • Zveme Vás v sobotu 1. října 2016 na tradiční Pochod maturantů, který pro Vás připravily maturitní ročníky. Máme pro Vás přichystány pěší trasy v délce 8, 15 a 25 km a dvě cyklotrasy v délce 35 a 65 km. Pro děti je připravena trasa na Ostrově a mohou se těšit na pohádkové bytosti, koloběžky a jízdu po Jizeře. Prezence účastníků bude probíhat ve vestibulu školy od 8 do 10 hodin a dětská trasa bude začínat a prezence proběhne na Ostrově. V rámci této akce pořádáme soutěž o nejmladšího a nejstaršího účastníka pochodu a rovněž bude vyhlášena třída semilského gymnázia s největším počtem zúčastněných studentů. Tato třída se může těšit na sladkou odměnu. Všichni účastníci také obdrží diplom a v jídelně školy je bude čekat bohaté občerstvení. (ZAH,RAM)
 • Ve čtvrtek 6. 10. budou zájemci z řad studentů 1. ročníku a kvinty proškoleni v moderování interaktivní hry s preventivní tematikou „Zdraví, zdraví, zdraví“, která je, jak z názvu vyplývá, zaměřena na zdravý životní styl. Školení proběhne od 14 hod. v učebně 5.O. Nabyté znalosti studenti uplatní v úterý 25. 10., kdy budou výše zmíněnou hru prezentovat od 8:30 do 12 hod žákům 1. stupně ZŠ v Libštátě. (ULV)
 • Také letos se vybraní studenti GIO zúčastní semináře, který se pořádá v rámci přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Ve dnech od 7. 10. do 15. 10. budou pod vedením zkušených lektorů sledovat a hodnotit soutěžní divadelní představení a sami se budou pokoušet o drobnou režijní a hereckou tvorbu. (PÝCH)
 • Dne 10. 10. 2016 se v aule naší školy uskuteční již po deváté velmi oblíbené školní kolo v piškvorkách – pIšQworky 2016. Ti nejlepší pak budou reprezentovat naši školu v oblastním kole 11. 11. 2016 opět v aule GIO. Najdeme pokračovatele týmu MIS? Pravidla a bližší informace o celé soutěži najdete na www.pisqworky.cz. Své pětičlenné týmy přihlásí kapitáni u p. uč. Petry Pekárkové do 7. 10. 2016. (PKÁ)
 • 12. 10.  proběhne každoroční humanitární sbírka „Bílá pastelka“. Tři dvojice studujících budou vybírat na pomoc nevidomým a slabozrakým. Naši studenti, dobrovolní spolupracovníci, pracovníci Tyfloservisu a jiných organizací budou veřejnosti opět nabízet originální bílé pastelky za finanční příspěvek 20 Kč a více jako symbol světa neviditelných linií, symbol světa nevidomých a výraz solidarity a dobré vůle. Finanční výtěžek bude rozdělen mezi neziskové organizace poskytující odbornou pomoc nevidomým a slabozrakým. Opět máte možnost pomoci potřebným lidem a umožnit jim ulehčení těžké situace. (ŠTĚ) 
 • Ve dnech 13. 10. až 15. 10. proběhne v liberecké Home Credit Areně největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji EDUCA 2016 MYJOB LIBEREC. Semilské gymnázium se stejně jako v minulých letech prezentuje i letos jako vystavovatel a představuje se zájemcům o studium. Garantem prezentace a expozice je zástupce ředitele gymnázia Ing. Luděk Štěpnička, na přípravě a realizaci se významně podílejí i Ing. Luboš Hlava a naši studenti. Veletrhu se zúčastní školy, zaměstnavatelé, regionální i mezinárodní společnosti. Akce má řadu doprovodných programů, účast našim studentům, pedagogům i veřejnosti vřele doporučujeme. (VOJ,ŠTĚ)
 • Také v letošním školním roce vítáme do filmového klubu všechny příznivce dobrých filmů.  Sezónu jsme netradičně zahájili již v měsíci září snímkem Mexická jízda.  V říjnu vás zveme na španělský film Julieta světově proslulého španělského režiséra Pedra Almodóvara. Možná si vzpomenete na jeho téměř skandální snímek Špatná výchova, jímž pobouřil katolické kruhy, nebo Zákon touhy, v němž ukázal život transsexuálů, gayů a složitý problém sexuálního zneužívání dětí v rodinách. Mexickou jízdou a Julietou zahajujeme nový cyklus hraných filmů, který bude v 1. části roku věnován hispánské kinematografii. V cyklu okrajové žánry filmu uvedeme dokument FC Roma. 13. 10. 2016 Julieta; 27. 10. 2016 FC Roma; začátek promítání: 19:00 hod. (NEČ, PÝCH) 
 • Na říjen připravujeme pro žáky nižších ročníků našeho gymnázia účast v projektu „Šprechtíme“, v jehož rámci proběhne v Liberci 19. října „Den s němčinou v Liberci“. Chceme se zúčastnit zábavné hry „Autobahnspiel - Procestuj Německo!“ a navštívit koncert berlínského muzikanta Dyka. V dalších dnech připravujeme přímo ve výuce němčiny jazykové animace ve spolupráci s Koordinačním centrem Tandem. (VTÁ)
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2017 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2016-2017 a jejich rodiče budeme podávat mj. na již tradičních „burzách“ středních škol. Přijímací řízení se v tomto školním roce zásadně mění. Uchazeči o studium maturitních oborů na středních školách budou konat jednotné státem připravené zkoušky z českého jazyka a z matematiky. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, budou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy – kontakty viz webové stránky naší školy www.giosm.cz. Avizujeme, že „Den otevřených dveří GIO“ proběhne v sobotu 14. ledna 2017. (VOJ)
 • Kvinta a 1. ročník navštíví 20. října Archeologické centrum ve Všestarech. Studenti se seznámí s pravěkými technologiemi a prací archeologa. Budou si moc vyzkoušet například drcení obilí, broušení kamenných nástrojů nebo práci s detektorem kovů. Pedagogický dozor: Mgr. Jan Hortvík a Mgr. Jana Štefánková. (ŠFÁ)
 • Po dvou měsících příprav, kdy se studenti společenskovědního a literárního semináře věnovali tematice židovské historie, náboženství a literatury, vydá se letošní literabus po stopách židovské tragédie 20. století. Cílem putování ve dnech 24. – 25. října bude návštěva památníku koncentračního tábora Osvětim. Cestou tam studenti zhlédnou divadelní představení Divoká kachna H.Ibsena na ostravské Komorní scéně a na závěr putování navštíví renesanční jádro Krakova. (PÝCH, NEČ)
 • Ve dnech 26. a 27. 10. budou podzimní prázdniny. S následujícím státním svátkem (pátek 28. 10.) a víkendem budou mít žáci po dvou měsících studia v  tomto školním roce příjemných 5 dní volna. (VOJ)

Na listopad mj. připravujeme:

 • na úterý 1. listopadu návštěva divadelního představení v angličtině: Oliver Twist, Salesiánské divadlo Praha (ULV)
 • na pátek 11. listopadu oblastní kolo soutěže pIšQworky 2016 (PKÁ)
 • na pondělí 14. listopadu jednodenní exkurzi do motýlího domu v Jonsdorfu a do Žitavy v SRN (ŘMÁ)
 • čtvrtletní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků: pravděpodobný termín porady: středa 16. listopadu od 16.00 hod.     
 • setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách; pravděpodobný termín konání: středa 23. 11. od 16.00 hod. v aule a poté ve třídách) (VOJ)

Citát měsíce k zamyšlení: „Non scholae, sed vitae discimus“. (Neučíme se pro školu, ale pro život.) (Seneca)


Uzávěrka příspěvků pro kalendář listopad:

pátek 21. 10. v 16.00 hod.


© 30.09.2016,redakce:PhDr.Jindřich Vojta, Ing.Luboš Hlava, Mgr.Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz