Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2016

KALENDÁŘ DUBEN 2016

 • Z okresního kola olympiády v českém jazyce, které proběhlo v Semilech v ZŠ Dr .F. L. Riegra 15. února 2016, máme dva postupy do krajského kola. Z prvního místa ve druhé kategorii postupuje Tereza Šmídová (kvinta) a jako třetí v první kategorii se prosadil ve velké konkurenci třiceti šesti účastníků Matyáš Vízner z tercie. Blahopřejeme a držíme palce. (RIE)
 • Dne 25. února proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii IB. Dominik Pavlata ze sekundy se umístil na 3. místě a Tomáš Chmelík ze sekundy na 6. místě. V kategorii IIB se umístila Natálie Matějková z kvarty na 2. místě a postoupila do krajského kola v Liberci, ve kterém obsadila 7. místo. Tony Šimek z tercie se umístil v okresním kole na 3. místě.  Všem soutěžícím děkujeme. (ZAH)

 • Dne 2. 3. 2016 se konalo v DDM Větrník v  Liberci krajské kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II. B. Náš student Dominik Carda (z kvarty) se umístil na 5. - 6. místě společně s Adélou Janků z Turnova, oba jen o 1 bod za čtvrtým místem a o 1,5 bodu za třetím místem. Soutěž byla velmi vyrovnaná, mezi jednotlivými účastníky byly jen velmi malé bodové rozdíly. Děkujeme Dominikovi za dobrou reprezentaci školy. (VTÁ)
 • Dne 15. 3. 2016 se uskutečnilo krajské kolo zeměpisné olympiády. Naše škola v něm měla trojnásobné zastoupení. Velice pěkného výsledku dosáhl Jan Pekárek ze sexty, který obsadil 5. místo v kategorii D. V této kategorii ještě Jan Kraus  z kvinty  obsadil  9. místo.V kategorii B naši školu  zastupoval Tomáš Chmelík ze sekundy. Jako nováček obsadil hezké 9. místo. Všem klukům gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy. (BRÁ)
 • Krajského kola olympiády ve francouzském jazyce konaného dne 16. března 2016 v Liberci se zúčastnili čtyři studenti našeho gymnázia. V kategorii B2 obsadila Petra Loumová (6.0) šesté místo a Vojtěch Kousal (7.0) sedmé místo. V kategorii A1 skončila Johanka Jínová (4.0) na 8. místě a Kateřina Kobrová (4.0) na skvělém 3. místě. Všem zúčastněným děkuji za předvedené výkony a za skvělou reprezentaci školy. (ŠKÁ)
 • Dne 21. 3. 2016 proběhlo v Liberci krajské kolo olympiády v dějepise. Naše reprezentantka, studentka kvarty, Jana Maťátková obsadila v silné konkurenci pěkné 16. místo. Gratulujeme. (HOR,ŠFÁ)
 • V prvním kole matematické olympiády v kategorii Z8 (3.O) zvítězila Kristýna Petrlíková, na 2. místě se umístila Magdalena Šlaufová a 3. místo patří Tereze Machačkové. V kategorii Z7 (2.O) získal 1. místo Tomáš Chmelík, 2. místo Theresia Anna Hakenová. Všichni zmínění se stali úspěšnými řešiteli a postupují do okresního kola, které se koná 5. dubna na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech. (KCÁ)
 • Dne 23. 3. se konalo na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo fyzikální olympiády v kategorii F (3.O). Nejlépe se umístil Jan Koťátko, 2. místo vybojoval Matyáš Vízner a 3. místo obsadila Karolína Švitorková. Všichni tři se stali úspěšnými řešiteli nejvyššího kola ve své kategorii. Děkujeme i dalším zúčastněným za pěkné výsledky a reprezentaci školy. (KCÁ)
 • V březnu se uskutečnila školní kola v basketbale. Do soutěže dívek se přihlásily pouze čtyři třídy, hrálo se systémem „každý s každým“. Z vítězství se radovaly hráčky sexty, před „prvačkama“ a kvintou. Mezi chlapci bylo celkem devět družstev. Nejprve se hrálo v základních skupinách, poté o celkové umístění. Vítězi se stali studenti septimy, druhá skončila kvinta a třetí oktáva. (KJC)
 • V neděli 3. dubna vyjede skupina 50 odvážných studentů a 4 neméně odvážných pedagogů na sedmidenní cestu do Velké Británie, aby se ponořili do projektu s názvem Britský vzdělávací systém (British System of Education). Naším úkolem bude navštívit a poznat výuku na anglických školách, podíváme se do Etonu a na hrad Windsor, navštívíme známou dívčí soukromou školu v Brightonu a projedeme se také po řece Cam, která protéká slavným univerzitním městem Cambridge. Naši studenti stráví dvě dopoledne s anglickými učiteli a čtyři večery v anglických rodinách. Čeká nás také cesta trajektem a eurotunelem a návštěva několika nejznámějších míst v Londýně. Do Semil se vrátíme v sobotu 9. dubna. (ZAH)
 • Od 4. 4. do 6. 4. se zúčastníme projektu „Jeden svět“, který již tradičně spolupořádáme. Pro žáky semilských škol proběhne promítání vybraných filmů v aule gymnázia. Součástí festivalu je také účast našich studentů na filmových projekcích v kině Jitřenka. (ŠTĚ)
 • Ve čtvrtek 7. 4. se v Pojizerské galerii uskuteční matiné "Pocta malíři Miloši Janků", a to ku příležitosti jeho 100. výročí narození. Se dvěma skupinami studentů GIO (nejprve od 10 h - 1. ročník a kvinta a s 2. skupinou od 12 h - 2. ročník a sexta) bude diskutovat o malířově životě a díle Miloš Plachta. V pořadu zazní hudba Josepha Haydna v podání smyčcového tria ZUŠ Semily (Sára Bažantová (4.O), Anna Tvrzníková (3.O), Adéla Zajptová (3.O)). (HLA)
 • V dubnu proběhnou mj. okresní kola olympiády z  biologie, která se budou konat v ZŠ Dr. F. L. Riegra Semily. Pro kategorii C se soutěž koná 13. dubna (pedagogický doprovod našich soutěžících vykoná Mgr. Klára Hassová) a pro kategorii D 21. dubna (pedagogický doprovod Ing. Luděk Štěpnička). (ŠTĚ)
 • Ve čtvrtek 14. dubna se studenti seminářů z dějepisu a z dějin výtvarné kultury a studenti výtvarné výchovy z druhého ročníku a sexty zúčastní exkurze na Kuks. Využíváme této možnosti krátce po rozsáhlé rekonstrukci barokního areálu především pro zájemce, kterým se tak rozšíří znalosti z konkrétního setkání s výjimečnou památkou našeho kraje. Dozor a organizaci zajišťují J. Štefánková, I. Riegrová, Š. Staňková. (ŠFÁ,RIE,SVÁ)
 • Prospěch, absenci a chování žáků za třetí čtvrtletí letošního školního roku zhodnotí pedagogická rada na svém jednání v pátek 15. dubna.  Jednání začne ve 14.00 hod. (VOJ)
 • V rámci hodiny zeměpisu ve 2. ročníku, v sextě a v sekundě se uskuteční přednáška na téma „Čína.“ Přednášejícím bude náš bývalý žák Petr Kvarda. Přednáška proběhne dne 18. 4. 2016. (BRÁ)
 • V dostatečném předstihu informujeme rodiče, že schůzky SRPG o prospěchu a chování žáků ve 3. čtvrtletí se uskuteční v úterý 19. dubna od 16.00 hod. ve třídách. Doporučujeme, aby se s pedagogy přišli poradit zejména rodiče žáků se slabším prospěchem, případně rodiče žáků se zdravotními, kázeňskými či jinými problémy. Vítáni jsou samozřejmě všichni rodiče našich žáků. (VOJ)
 • Na uchazeče o studium čtyřleté i osmileté čekají přijímací zkoušky.  Pro první kolo přijímacího řízení byly stanoveny dva termín, a to pondělí 18. 4. a úterý 19. 4. Pro osmiletý a čtyřletý studijní cyklus platí kritéria, která jsou zveřejněna na webových stránkách gymnázia (www.giosm.cz, rubrika „přijímací řízení“). I letošní přijímací řízení na střední školy je náročné zejména po administrativní stránce. Připomínáme například, že přijatí uchazeči musí potvrdit svůj úmysl vzdělávat se na příslušné střední škole odevzdáním tzv. zápisového lístku, který musí být řádně vyplněn a doručen do školy v zákonné lhůtě. Opomenutí této povinnosti znamená, že se úspěšný uchazeč vzdává možnosti příslušnou střední školu navštěvovat a na jeho místo nastupuje v pořadí další úspěšný uchazeč. Jinou možností je otevření dalších kol přijímacího řízení v případě, že po 1. kole zůstanou volná místa. Nejen z těchto důvodů nabízíme stále průběžné konzultace všem uchazečům a jejich rodičům (aktuální informace poskytují ředitel a zástupce ředitele). Pro přihlášené uchazeče ke vzdělávání na semilském gymnáziu pořádáme semináře k testům SCIO (v sobotu 2. 4. od 09.00 hod. a v pátek 8. 4. od 15.30 hod.). Účast uchazečů na těchto seminářích je nepovinná, ale velmi ji doporučujeme. Pokud uchazeči úspěšně vykonají přijímací zkoušky a splní požadovanou hranici úspěšnosti v testech, mají velkou šanci na přijetí ke vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2016-2017. V přijímacím řízení přejeme všem uchazečům hodně úspěchů. (VOJ)
 • Duben je posledním měsícem studia pro naše letošní maturanty, kterým se čas strávený na gymnáziu neuvěřitelně rychle naplňuje. Studenti budou absolvovat písemné i ústní zkoušky a musí úspěšně vykonat část společnou (státní) i profilovou (školní). Vzhledem k maturitnímu kalendáři musí mít studenti maturitních ročníků uzavřené hodnocení prospěchu už do konce měsíce dubna. Pedagogická rada rozhodne na svém jednání v pátek 22. dubna o tom, zdali všichni studenti nejvyšších ročníků splnili podmínky k tomu, aby mohli maturitní zkoušky konat v  řádném termínu. Jednání začne ve 14.00 hod. Pokud studenti 4. ročníku a oktávy uspějí ve všech předmětech, obdrží v pátek 28. 4. vysvědčení za poslední ročník studia. V tento den proběhne také již tradiční „exmatrikulace“ (připravují ředitel a zástupce ředitele) a pravděpodobně také „poslední zvonění“ (v režii letošních maturantů).(VOJ)

 


Citát na duben k zamyšlení:

„Pohodlný život a lehko získané požitky ani nepřinášejí tělu prospěch, jak potvrdí každý učitel tělocviku, ani nevštípí duši nějaké hodnotné vědomosti. Naproti tomu vytrvalá námaha nás připraví k ušlechtilým a dobrým činům, jak tvrdí mudrci.“

Sókratés


Na květen mj. připravujeme: 

 • na pátek 6. 5. 2016 připravujeme exkurzi do Drážďan  (prohlédneme si centrum města s jeho památkami, pro které je nazýváno „Florencie na Labi“, navštívíme „Karl-May-Museum“, dům autora románů o indiánech - mnohé z těchto knih byly předlohami slavných filmů, jejichž  hrdinou byl Vinnetou, podíváme se také do velmi zajímavého muzea „Deutsches Hygiene-Museum“, které je univerzálním muzeem o člověku a nabízí mnoho interaktivních a hravých exponátů (VTÁ)
 • maturitní zkoušky (písemné zkoušky společné části maturity postupně již od 2. 5., ústní zkoušky společné i profilové části maturity v týdnu od 23. 5. do 27. 5. pro oktávu i 4. ročník současně) (VOJ)

 

 


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na květen:  pondělí 25. dubna do 16.00 hod.                                                                                                    


© 31.03.2016,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Ing. Luboš Hlava (HLA), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), PhDr. Ivona Riegrová (RIE), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz