Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2015

Kalendář na prosinec 2015

 • Dne 2. 11. se na GIO Semily konal tradiční oblastní turnaj v logické hře pIšQworky. První místo patřilo stejně jako loni a předloni týmu MIS(5. odmocnina z 243) ve složení Eliška Suchardová (1.), Tereza Krausová, Josef Kučera (8.O), Filip Horký, Ludvík Šafra (4.). Druhé místo obsadil též domácí tým, GrimOX, ve složení Jan Bartoň, Jan Koťátko,  Anna Tvrzníková (3.O), Josef Bartoň, Václav Vondra (5.O). Dva nejúspěšnější týmy postoupily do krajského kola, které se konalo 18. 11. na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci. Naši MISTŘI v krajském turnaji bojovali natolik úspěšně, že se jim podařilo obhájit mezi 12 týmy z různých škol Libereckého kraje loňské i předloňské prvenství, a již POTŘETÍ tak postoupili do celostátního kola, tj. do Grandfinále, jež se koná 27. 11. na Masarykově univerzitě v Brně. K velkému úspěchu moc gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci GIO Semily! (HBÁ)

 • V pátek 6. 11. se konalo v Liberci krajské kolo Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Mezi 43 semifinalisty v kategorii C (SŠ) uspěla velmi dobře Magdalena Čapková (8.O), která se umístila na 11. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. (KCÁ)
 • V pondělí 23. listopadu se uskutečnilo školní kolo olympiády z dějepisu s tematickým zaměřením „Po stopách Lucemburků aneb Za císařskou korunou“. Dvanáct účastníků z tercie a kvarty prokázalo velmi dobré znalosti, ale postoupit do okresního kola mohou jen tři: Jana Maťátková (kvarta), Tony Šimek (tercie) a Tereza Machačková (tercie). Blahopřejeme a v okresním kole přejeme hodně úspěchů. (ŠFÁ)
 • V pondělí 30.11. se studenti 8.0, 4., 6.0, 2.ročníku účastní filmového představení Putování Jana Amose. Film je vynikající pomůckou pro maturitní přípravu a nepochybnou znalost života osobností našeho národa. (KSÁ) 
 • Na přelomu listopadu a prosince proběhne po celé České republice další ročník osvětové a informační kampaně zaměřené na prevenci a boj s nemocí AIDS. S touto kampaní je již tradičně spojená také veřejná sbírka – Červená stužka. V úterý 1. prosince si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity k osobám HIV pozitivním a nemocným AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o kampani a sbírce naleznete na: http://www.aids-pomoc.cz/. (ULV)
 • Ve středu 2. prosince se uskuteční ve sportovní hale v Rokytnici nad Jizerou preventivní program s názvem Hrou proti AIDS. Programu se zúčastní žáci 8. a 9. tříd ZŠ z Rokytnice, Vysokého a Jablonce nad Jizerou, kterým se na stanovištích budou věnovat proškolení studenti našeho gymnázia společně s lektorem J. Stupkou ze Státního zdravotního ústavu v Praze. (ULV)
 • 3.12. bude od 16:00 v IC školy jednat Rada SRPG. Na programu budou zejména záležitosti týkající se pořádání plesů. (ŠTĚ)
 • Pozor, změna termínu konání školního kola olympiády z němčiny a francouzštiny!!! V pondělí 7.12. 2015 se uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích  III.A (5.0, 6.0, 7.0, 1., 2., 3.ročník) a II.B (3.0, 4.0). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete  do čtvrtka 3. 12. přihlásit. Ve stejný den se koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích – označených A1, B1/B2) - informace u vyučujících FJ, přihlášky též do 3.12. (VTÁ)
 • 8.prosince vystoupí v literárním semináři básník a výtvarník Ivo Vodseďálek (spoluzakladatel edice Půlnoc, autor tzv. trapné poezie, přítel Bohumila Hrabala nebo Egona Bondyho). Beseda s autorským čtením na GIO je součástí doprovodného programu Vodseďálkovy výstavy Lepené události, která probíhá v semilské Pojizerské galerii. Setkání s Ivem Vodseďálkem je otevřené všem zájemcům. (PÝCH)
 • Ve středu dne 9.12. od 12:30 (prezence) proběhne v aule školy 14. PORADENSKÝ DEN. Letošním tématem je „Jak čtou dnešní děti“. Seminář povede Mgr. Jitka Bednářová, přední odbornice na čtení a problematiku specifických poruch učení. Na seminář se můžete přihlásit na emailu: poradna@pppsemily.cz. Počet účastníků je omezen. (HLA) 
 • Filmový klub uvede v prosinci film Aferim rumunského režiséra Radu Judeho.  Již několikrát oceněný Jude ve svém posledním snímku vypráví příběh odehrávající se v Rumunsku v roce 1835. Historické reálie nabídly autorům ukázat složité soužití hned několika etnik obývajících Valašsko v 1. polovině 19. století. Večer filmového klubu věnujeme multikulturní problematice současné Evropy. Kino Jitřenka 10. 12. 2015 v 19:30 hod. (NEČ,PÝCH)
 • Ve čtvrtek 10.12.2015 proběhne u příležitosti mezinárodního dne lidských práv „Maraton psaní dopisů“. V minulých ročnících se na celém světě podařilo napsat miliony dopisů, které přispěly ke zlepšení životních podmínek desítek lidí. Během třetí vyučovací hodiny přijďte i se svými kamarády do učebny 1.ročníku a společně s námi napište dopisy adresované lidem žijícím v bezpráví, jako výraz solidarity a pomoci. Nebo vládám, které mají toto bezpráví na svědomí. (V. Kousal, ŠTĚ)
 • 11. prosince navštíví studenti GIO Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde zhlédnou divadelní adaptaci románu A.S. Puškina Evžen Oněgin. (NEČ,PÝCH)
 • Původně plánovaná jednodenní exkurze do Drážďan (16.12.) se přesouvá na jaro 2016. Termín bude včas upřesněn. (VOJ,VTÁ)
 • Ve středu 16.12. od 14 hod se ve velké tělocvičně uskuteční tradiční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Pokud se nedostanete do studentské nominace, přijďte alespoň povzbudit svůj oblíbený tým. (KJC)
 • Vánoční prázdniny pro studenty začínají ve středu 23.12.2015 a skončí v neděli 3.1.2016. V dostatečném předstihu informujeme studenty i jejich rodiče, že před vánočními prázdninami mají studenti semilského gymnázia rozhodnutím ředitele navíc dva dny volna, tj. v pondělí 21.12. a v úterý 22.12. Výuka v novém kalendářním roce bude zahájena v pondělí 4.1.2016. (VOJ)

 

Na leden mj. připravujeme:

 • lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n.J. od 3.1. do 8.1.),
 • „Den otevřených dveří“ pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru na semilském gymnáziu (sobota 9.ledna  od   09.00  do 14.00 hod., začátek v aule,  kde vedení školy podá aktuální informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy),                                                                  
 • pololetní pedagogickou radu (pátek 22.ledna od 14.00 hod.),                
 • ples maturantů (sobota 30.1., KC Golf Semily, od 20.00 hod.). 

 

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům  gymnázia  a  všem  lidem  dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti.


                                                                                             

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden: pondělí 14.12. do 16.00 hod. 


 

© 27.11.2015,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Eva Kousalová (KSÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ),  Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

 

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz