ACADEMIA 2022

Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 Nejnovější fotogalerie...  

 

 

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2015

Kalendář na listopad 2015

 • V úterý 29. září se v Turnově konalo krajské kolo v atletice. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek a obsadilo pěkné 5. místo. Markéta Šimůnková (3. ročník) svým výkonem 150 cm dokonce vyrovnala rekord gymnázia z roku 1968 a stala se krajskou přebornicí ve skoku do výšky, a navíc obsadila 2. místo ve skoku do dálky (478 cm). Druhá místa obsadila ještě Karolína Šimůnková (3.0) ve skoku do výšky (147 cm) a Kristýna Kořínková (3. ročník) ve vrhu koulí (10,19 m). (KJC)
 • V sobotu 3. 10. 2015 se uskutečnil již 35. ročník Pochodu maturantů, který připravují maturitní třídy GIO Semily. Slunečné sobotní dopoledne přilákalo na trasy pochodu více než 170 studentů, učitelů a dalších zájemců z řad veřejnosti. Největší zájem byl o dětskou trasu, na které se děti mohly setkat se svými oblíbenými pohádkovými a filmovými postavami (40 účastníků), a o pěší trasu 10 km (76 účastníků). Dvě cyklotrasy v délce 35 a 60 km absolvovalo celkem 9 statečných jezdců. Soutěž o nejpočetněji zastoupenou třídu GIO a krásně ozobený dort vyhrála třída sexta v těsném závěsu s tercií a kvartou osmiletého studia. Na závěr pochodu se mohli všichni občerstvit ve školní jídelně a vychutnat si oblíbenou bramboračku, bramboráky a jiné dobroty. Poděkování patří nejen všem účastníkům, ale hlavně také studentkám a studentům maturitních tříd, kteří pochod připravili. (ULV, KJC)
 • Ve středu 14. října proběhlo v Jablonci nad Nisou krajské kolo v přespolním běhu. Naši běžci se neztratili a umístili se těsně pod stupni vítězů. Družstvo dívek obsadilo 4. místo, mezi jednotlivci byla nejlepší Magdalena Šlaufová na 5. místě. Družstvo chlapců skončilo páté, Jakub Novotný byl čtvrtý mezi jednotlivci. (KJC)
 • Dne 14. října 2015 se v aule naší školy opět kroužkovalo a křížkovalo. Z osmi pětičlenných týmů ve školním turnaji plšQworek postupují 4 nejúspěšnější do oblastního kola, které proběhne v pondělí 2. 11. 2015, znovu v aule našeho gymnázia. Prvenství obhájili vítězové minulých ročníků MIS5243, tentokrát v obměněné sestavě Josef Kučera, Tereza Krausová (8.O), Eliška Suchardová (1.), Ludvík Šafra a Filip Horký (4.). Druhé místo patřilo týmu No name ze sexty, třetí opět skončily Bambitky ze septimy. Čtvrtým postupujícím jsou GrimOX (tercie, kvinta). Děkujeme za účast ve školním kole a držíme pěsti do dalších kol. Velký podíl na plynulém průběhu soutěže měli organizátoři Tina Chlupáčová a David Jiránek z oktávy. (PKÁ)
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2016 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2016-2017 a jejich rodiče budeme podávat na již tradičních „burzách“ středních škol, a to např. v Turnově (4. 11.) a v Lomnici nad Popelkou (11. 11.). Avizujeme také, že tradiční „Den otevřených dveří GIO“ se uskuteční  v budově gymnázia v sobotu  9. 1. 2016  od 09.00 do 14.00 hod. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý, zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy – kontakty viz webové stránky naší školy www.giosm.cz. (VOJ, ŠTĚ)
 • Komise matematiky a fyziky organizuje v pátek 6. 11. exkurzi do Ústavu fyziky plazmatu AV ČR. Studenty posledního ročníku čeká prohlídka několika špičkových pracovišť, která se podílejí na výzkumu a vývoji řízení termojaderného slučování, využití elektrických výbojů nebo interakce plazmatu s jinými skupenstvími hmoty. Organizátoři slibují předvést v činnosti taková zařízení, jakými jsou tokamak či laserové systémy o velkém výkonu (řádově TW). Pedagogický dozor zajišťují Mgr. Jana Kocourová a Mgr. Marek Molčan. (MOL)
 • Ve středu 11. 11. proběhne v Semilech další ročník Dne prevence kriminality. Žáci 6. tříd semilských ZŠ a primy GIO se zúčastní v KC Golf programu zaměřeného na prevenci kyberšikany. Pro žáky 8. tříd semilských ZŠ a tercie GIO budou v kině Jitřenka přichystané stanoviště s úkoly, film a následná diskuze na téma finanční gramotnost. Obě akce začínají v 8:00, účastnický poplatek je 20 Kč. (ULV)
 • Studenti dějepisného semináře a další zájemci se budou moci zúčastnit besedy s  bývalým ředitelem naší školy Mgr. Milošem Plachtou na téma: Osobnosti semilského gymnázia v jeho pětašedesátileté historii. Pořad s projekcí se uskuteční ve čtvrtek 12. 11. od 14:25 hodin v učebně 8.O. (ULV, ŠFÁ)
 • Čtvrtletní porada pedagogů proběhne v pátek 20. 11. od 14.00 hod. Učitelé zhodnotí prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2015-2016. (VOJ)
 • Na středu 25. 11. od 16.00 hod. je naplánováno setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule od 16.00 hod., od cca 16.30 hod. informace o prospěchu, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2015-2016 ve třídách). (VOJ)
 • Tradiční Vánoční jarmark pořádaný Pojizerskou galerií se uskuteční v prvním adventním týdnu v sobotu 28. listopadu 2015 a bude trvat od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentujeme pravidelně od roku 2002. Desetkrát jsme se už také zúčastnili Vánočních trhů v Libštátě, i tam budete moci náš stánek letos opět spatřit. Na obě akce připravujeme vedle několika osvědčených typů vánočního zboží dílka zcela nová. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová a Staňková. S organizací prodeje bude, stejně jako v minulých letech, pomáhat kolegyně Štefánková. Příprava jmenovaných akcí je pro nás každoročně potěšením. Přijďte, pozastavte se u našeho stánku a vyberte si. Uděláte radost nejen sobě a vašim blízkým, ale i nám. (RIE,SVÁ)
 • V pondělí 30. 11. 2015 se uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích  III.A (5.0, 6.0, 7.0, 1., 2., 3.ročník) a II.B (3.0, 4.0). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete  do čtvrtka 26. 11. přihlásit. Ve stejný den se koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích – označených A1, B1/B2) - informace u vyučujících FJ, přihlášky též do 26. 11. (VTÁ)

 

Na prosinec připravujeme: 

 • Na středu 16. 12.  připravujeme pro naše studenty exkurzi do Drážďan. Prohlédneme si centrum města, navštívíme  jeden z největších vánočních trhů v Německu, „Karl-May-Museum“ a zajímavé „Deutsches Hygiene-Museum“. (VTÁ)

Citát měsíce k zamyšlení:

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole.“

(J.A.Komenský)


                                                                                      

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na prosinec: pondělí 23. 11. v 16.00 hod. 


 

© 27. 10 .2015,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Marek Molčan (MOL), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), PhDr. Ivona Riegrová (RIE), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

 

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO

 

   

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz