Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2014

Kalendář březen 2014

 • Všechny uchazeče o studium na semilském gymnáziu od školního roku 2014-2015 si dovolujeme upozornit, že pro podání přihlášek k přijímacímu řízení zbývá už jen několik dní. Uzávěrka přihlášek k přijímacímu řízení je dle zákona 15. 3. 2014 (pozor: 15. 3. Připadne letos na sobotu, proto přihlášky doručte nejpozději v pátek  14. 3. osobně do některé z kanceláří školy; poslední možností je  podání přihlášky  na  poštu  formou doporučené zásilky v sobotu 15. 3.). Zájemce o studium informujeme o podmínkách přijímacího řízení průběžně. Řadu informací najdou uchazeči také na webových stránkách gymnázia (www.giosm.cz), kde byla mj. zveřejněna podrobná kritéria přijímacího řízení v roce 2014 (rubrika „Přijímací řízení“). Přijímací zkoušky zajišťuje pro střední školy s maturitními obory v Libereckém kraji společnost SCIO. Samozřejmostí jsou pro nás i osobní konzultace ve škole v dohodnutých termínech. Informace poskytují ředitel a zástupce ředitele. Na přihlášce nezapomeňte označit den, který jste si vybrali pro konání přijímací zkoušky (22. nebo 23. duben 2014). (VOJ)
 • V úterý 14. 1. 2014 se na Technické univerzitě v Liberci uskutečnilo krajské kolo matematické olympiády kategorie A. Naše gymnázium reprezentoval Dominik Beck (3.). Předvedeným výkonem se stal úspěšným řešitelem a obsadil krásné 4. místo. Gratulujeme k dosaženému výsledku a děkujeme za skvělou reprezentaci GIO Semily.  (HBÁ)                               
 • Dne 28. ledna proběhlo školní kolo anglické olympiády v kategorii I.A, ve které zvítězil Tony Šimek z 1.0. Tony také reprezentoval naši školu v okresním kole a z 15 soutěžících se umístil na krásném druhém místě. Ve školním kole se dále na druhém místě umístila Natálie Matějková ze 2.0 a na třetím místě skončila Kateřina Greenwoodová rovněž ze 2.0. V kategorii II. se ve školním kole umístila na prvním místě Tereza Šmídová z 3.0 (5. místo v okresním kole), na druhém místě Petra Loumová z 4.0 (4. místo v okresním kole) a o třetí místo se podělili Jiří Brill a Barbora Šefrová rovněž z 4.0. Dne 29. ledna proběhlo školní kolo v kategorii III. a na prvním místě se umístil student kvinty Vojtěch Kousal, druhé místo obsadila Daniela Zajícová ze 7.0 a třetí pozici Kateřina Fleknová z 3. ročníku. Okresní kolo se konalo na našem gymnáziu dne 19. února a naše děvčata obsadila pěkné 4. a 5. místo z 11 soutěžících. Vojta se bohužel z osobních důvodů okresního kola zúčastnit nemohl.  Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy. (ZAH)
 • Na přelomu ledna a února proběhla školní kola v badmintonu. V chlapecké kategorii zvítězil Lukáš Tichák (6.0) před Honzou Jarešem (5.0) a Honzou Motejlkem (5.0). Mezi dívkami vyhrála Tereza Fikarová (2.0), na druhém místě byla Andrea Holatová (1.0) a třetí místo vybojovala Dominika Roztočilová (1.0). V chlapecké čtyřhře zvítězili Patrik Maryško s Michalem Lánským (4.), mezi dívkami se radovaly studentky 2. ročníku Petra Sieglerová a Verča Krauseová. (KJC)
 • Druhá fáze projektu „Der Ton macht die Musik“, kterou připravujeme ve spolupráci s pedagogy z Landau-Gymnasia Weißwasser (SRN) a která se měla konat 1. týden v březnu, se odkládá. Důvodem je testování žáků partnerské školy, kterou organizuje saské ministerstvo školství a aktuálně zvýšená nemocnost profesorů naší partnerské školy. O dalším postupu budeme s našimi německými kolegy jednat v červnu, resp. v červenci 2014. (VOJ,VTÁ)
 • V pondělí 3. 2. 2014 se konalo školní kolo chemické olympiády kategorie D – pro studenty tercie a kvarty osmiletého studia. V tentokrát poměrně početné konkurenci (celkem 9 účastníků) si medailové pozice vybojovali studenti kvarty: Jan Pekárek (1. místo), Petra Loumová (2. místo) a Pavlína Vodseďálková (3. místo). Všichni účastníci se statečně vypořádali nejen s testem, ale i s praktickým úkolem, který nebyl vzhledem k věkové kategorii vůbec jednoduchý. Pochvalu zaslouží i za to, že sedm z devíti (!!!) zúčastněných jsou úspěšní řešitelé školního kola ChO, to znamená, že dosáhli alespoň 60% úspěšnosti. Podrobné výsledky jsou zveřejněny na webu komise Bi-Ch, stejně jako výsledky dalších soutěží z Bi a Ch a průběžně i výsledky vyšších kol soutěží. Všem děkujeme za účast a prvním třem soutěžícím blahopřejeme a držíme palce do okresního kola, které se bude konat v pondělí 24. 3. 2014 na ZŠ F. L. Riegra. (VÍZ, HSÁ)
 • Ve dnech 4. 2. a 5. 2. 2014 se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády ve 4 kategoriích. Celkem se zúčastnilo 61 žáků. Výsledky jednotlivých kategorií: kategorie A (prima) :1. Šimek T., 2. Vundererová M., 3. Švitorková K., kategorie B (sekunda): 1. Zahradník A., 2. Šimůnek Š., 3. Matějková N., kategorie C (tercie,kvarta): 1. Pekárek J.(4.0), 2. Kraus J.(3.0), 3. Loumová P. (4.0), kategorie D (vyšší gymnázium): 1. Beck D.(3.), 2. Šimek D.(7.0), 3. Maryško P.(4.). Všem olympionikům děkujeme za účast a předvedené znalosti. První dva z každé kategorie postupují do okresního kola, které se koná 18. 2. 2014. Přejeme jim hezké umístění a budeme držet palce. (BRÁ)
 • Dne 4. února 2014 se na našem gymnáziu konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce, kategorie III.A (5.0-7.0, 1.-3.roč.). Zúčastnilo se ho 6 studentů ze 3 gymnázií. Velkou radost nám udělala Veronika Krauseová z 2. ročníku, která okresní kolo vyhrála a nechala tak za sebou další dva výborné němčináře z Turnova a Jilemnice. 4. místo obsadil náš Michael Chlum (také 2. ročník), kterému uniklo 3. Místo ve velké konkurenci o jediný bod. Výkony němčinářů byly letos hodně vyrovnané. Studenti soutěžili ve čtyřech disciplínách: Hörverstehen, Leseverstehen/Quiz, Konversationsthema a Bildbeschreibung. Kompletní výsledky najdete na nástěnce NJ či na webových stránkách komise NJ. Ve školních kolech našeho okresu soutěžilo v této kategorii celkem 43 studentů. Oběma našim studentům gratulujeme a Veronice držíme palce do krajského kola, které se koná 26. 2. 2014 v Liberci. (VTÁ)
 • Pěkné výsledky a hned dvojí postup do krajského kola si zajistily naše studentky v okresním kole olympiády v českém jazyce, konaném 6. února v Semilech na ZŠ Dr. F. L. Riegra. V I.kategorii (mladších) se umístila Tereza Šmídová z tercie na 1. místě a Pavlína Vodseďálková z kvarty na 4. až 8. místě. V II.kategorii (starších) obsadila Vendula Koublová z oktávy 3. místo a Magdalena Čapková ze sexty místo 7. Všem našim skvěle reprezentujícím studentkám děkujeme a blahopřejeme. Terce a Vendule, které postupují do krajského kola, držíme palce. (PÝCH)
 • Ve středu 12. 2. 2014 se studenti kvarty Pavlína Vodseďálková, Martin Fišer a student sekundy Dominik Carda zúčastnili okresního kola olympiády z  německého jazyka. Ve velké konkurenci obsadili 6., 7. a 8. místo. Blahopřejeme a chválíme Dominika Cardu, který jako nejmladší bojoval ve vyšší kategorii. Děkujeme za reprezentaci školy. (SDÁ)
 • V úterý 18. 2. 2014 se konalo školní kolo biologické olympiády kategorie C (pro studenty tercie a kvarty) a D (pro studenty primy a sekundy osmiletého studia). V kategorii C se utkalo celkem 10 studentů ve třech soutěžních disciplínách – test, poznávačka rostlin, hub, živočichů a tentokrát i minerálů, a celkem 4 praktické úlohy. První tři místa obsadili Pavlína Vodseďálková (4.O), Jaroslav David (4.O) a Barbora Bísová (3.O). V kategorii D se utkalo celkem 13 studentů ve třech soutěžních disciplínách – test, poznávačka rostlin, hub a živočichů a celkem 2 praktické úlohy. První tři místa obsadili studenti sekundy: Samuel Vohnický, Natálie Matějková a Natálie Francová. Všem děkujeme za účast, prvním třem v každé kategorii blahopřejeme a držíme palce do okresních kol, která se budou konat na ZŠ F. L. Riegra ve středu 26. 3. 2014 (kategorie C) a 8. 4. 2014 (kategorie D). Do okresního kola BiO je třeba vypracovat vstupní úkoly, jejichž zadání je zveřejněno na webových stránkách komise Bi a Ch. (VÍZ, RAM, HSÁ)
 • S velkým potěšením sdělujeme, že naše studentka Veronika Vanická dosáhla na svých prvních mezinárodních závodech v chorvatském Záhřebu fantastického úspěchu, když v úterý 18. února obsadila ve své disciplíně - obřím slalomu – skvělé 4. místo! První místo patřilo Slovinsku, druhé Francii, třetí Chorvatsku. Tajným přáním české výpravy bylo, aby se Veronika dostala do nejsilnější patnáctky (závodů se účastnilo 26 zemí - od domácího Chorvatska až po Argentinu). Byla zároveň jedinou závodnicí narozenou v roce 2001, která se dostala do první desítky. Druhý den Veronice chybělo málo, aby nás překvapila ještě více, když ve slalomu, který na rozdíl od soupeřek jezdí teprve prvním rokem, byla po prvním kole s minimální ztrátou opět na 4. místě. Bohužel v kole druhém, které měla výborně rozjeté, několik branek před cílem přišel ošklivý pád, který naštěstí nepřinesl žádná zranění. Veronice děkujeme za vynikající reprezentaci České republiky! Dodejme ještě, že pokud Veronika udrží svou pozici v žebříčku, bude jí Svazem lyžařů ČR povolen ještě jeden start na mezinárodních závodech (v Itálii nebo Francii). V ČR ji však také čeká ještě několik celorepublikových závodů, včetně mistrovství ČR. Držme jí všichni palce! (René Vanický, VOJ)
 • Dne 18. února 2014 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši žáci byli v tomto klání velice úspěšní. Kromě kategorie B jsme zbývající kategorie vyhráli. V kategorii A zvítězila Michaela Vundererová z 1.0, v kategorii C Jan Pekárek z 4.0 a v kategorii D Dominik Beck z 3. ročníku. Na stupních vítězů byl ještě Jan Kraus z 3.0, který v kategorii C obsadil 3. místo. Všem zúčastněným děkujeme za velice dobrou reprezentaci naší školy. Vítězům přejeme dobrý výsledek i v krajském kole, které se koná 17. 3. 2014. (BRÁ)
 • 26.února bylo v  Liberci pořádáno krajské kolo olympiády z němčiny v kategorii III.A (pro žáky 1. až 3. ročníků středních škol), ve kterém naše gymnázium velmi dobře reprezentovala Veronika Krauseová z 2. ročníku. Soutěž měla vynikající úroveň, v porotě zasedli mj. i rodilí mluvčí. Naše studentka v silné konkurenci obsadila 6. místo, což je bezesporu úspěch (mj. také vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastnili i vítězové okresních kol, z nichž někteří byli o rok starší a měli proto v německém jazyce objektivní náskok).  Veronice děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce v uvedené soutěži za rok. (VOJ)
 • V pondělí 3. 3. 2014 od 8.00 hod. se bude konat školní kolo biologické olympiády kategorie A (pro 3. a 4. ročník, 7.O a 8.O) a B (pro 1. a 2. ročník, 5.O a 6.O). Soutěžící čeká poznávačka rostlin, hub a živočichů, test a praktické úkoly. Zveme všechny zájemce o biologii do učebny 1. a 8.O (Ch). Bližší informace k tématu, přípravný text a seznam organismů pro poznávačku na webu komise Bi-Ch, přihlášky u příslušných vyučujících Bi. (VÍZ, RAM, HSÁ)
 • Ve čtvrtek 6. 3. od 8 do 11 hod. proběhne v aule našeho gymnázia přednáška pro studenty 1. ročníku a kvinty na téma prevence kriminality, trestní právo a vězeňství. Se studenty bude besedovat pan Mgr. Kuřátko, který je zaměstnancem věznice ve Valdicích. Akce se zúčastní také studenti prvních ročníků ISŠ v Semilech a žáci 9. tříd ZŠ I. Olbrachta. Pan Kuřátko navštíví naše gymnázium již počtvrté, jeho předchozí přednášky se setkaly s velice pozitivním ohlasem u studentů. (ULV)  
 • 10. března 2014 si celý demokratický svět připomene již 55. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k akci připojí. Nesouhlasíme s potlačováním lidských práv v Tibetu, a proto 10. března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k akci, najdete je také na stránkách www.lungta.cz). (VOJ)
 • V týdnu od 10. do 14. března mají studenti jarní prázdniny. (VOJ)
 • V rámci cyklu Okrajové žánry českého filmu uvede 13. 3. filmový klub celovečerní dokument Iva Bystřičana Dál nic. Snímek o tom, jak Češi staví dálnici do Německa. Jeden na zahradě nosí sluchátka proti hluku a modlí se, ať už dálnice auta odvede, druhý chrání živočichy a rostliny a žaluje dálnici u soudu. Sedm let stavby, šestnáct kilometrů dálnice a zablokovaná společnost. Projekce v semilském kině Jitřenka se zúčastní i režisér filmu Ivo Bystřičan. O čtrnáct dnů později 27. 3. bude v cyklu Hledání smyslu uveden premiérový, na šest Oscarů nominovaný snímek Klub poslední naděje. (PÝCH, NEČ)
 • V úterý 18. 3. 2014 od 8.00 hod. se uskuteční školní kolo chemické olympiády kategorie C (pro 1., 2., 5.O a 6.O) v učebně Ch (8.O). Účastníky čeká test a dvě praktické úlohy. Do celkového hodnocení se započítávají také výsledky domácí přípravy, kterou je třeba odevzdat nejpozději v den konání školního kola. Bližší informace a přihlášky u příslušných vyučujících Ch. (VÍZ, HSÁ)
 • Ve dnech 22. a 23. 3. proběhne v budově našeho gymnázia již tradiční seminář o tvarování bonsají se známým lektorem Martinem Ašenbrennerem. Zahájení semináře je naplánováno na sobotu 22. 3. v 09.00 hod. Bližší informace poskytuje zaměstnanec gymnázia Jan Lengál (tel. 774 360 022). (LEN)
 • 24. 3. zhlédnou naši studenti hudební představení v KC Golf. Na programu bude opera – melodram pro velké i malé na libreto Kamila Bednáře „Popelka“, dílo současného skladatele Zdeňka Zahradníka. Pan Zahradník je mj. absolventem semilského gymnázia (studoval zde v letech 1951-1954), působil jako pedagog na Státní konzervatoři v Praze, byl též dlouholetým režisérem a dramaturgem Supraphonu. Mnohé nahrávky v jeho režii získaly světová uznání a ocenění. Představení se zúčastní všichni studenti kromě maturitních ročníků. Organizační pokyny budou ještě upřesněny. (ŠTĚ,VOJ)
 • V rámci projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Libereckém kraji“ (TechUp) jsou v měsíci březnu naplánována hned dvě metodická setkání pro učitele chemie a dalších přírodovědných a technických předmětů na základních a středních školách. První z těchto setkání s  tématem „Zeolity“ proběhne 5. 3. 2014 od 12.00 do 16.00 hod. Přednášejícím bude pan doc. Ing. Roman Bulánek, PhD., akademický pracovník Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Druhé setkání se bude konat v pondělí 31. 3. ve stejném čase a bude mít název „Nanotechnologie a nanomateriály ve výuce přírodovědných oborů“. Přednášet bude paní prof. RNDr. Pavla Čapková, DrSC. z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. (VOJ)
 • Ve dnech 26. až 28. března se setkají ředitelé gymnázií v Praze na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT (setkání se má zúčastnit mj. i pan ministr školství Marcel Chládek). Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, maturity, financování středního školství, další vzdělávání pedagogů, atd. (VOJ)

   Citát na březen k zamyšlení:„Sine labore nihil est felix.“ (Bez práce není žádné štěstí. Bez práce nejsou koláče.)                                                                    (Walther) Na duben mj. připravujeme: → studijně poznávací zájezd žáků do Anglie (od 8. do 14. dubna),→ přijímací zkoušky do 4-letého i 8-letého gymnázia (22. a 23. 4.). Uzávěrka příspěvků pro kalendář na duben:  21. března do 16.00 hod. © 28. 02. 2014, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Klára Hassová (HSÁ), Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Jan Lengál (LEN),  Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Jitka Strnadová, Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ),  Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), René Vanický, PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH). 

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz