ACADEMIA 2022

Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 Nejnovější fotogalerie...  

 

 

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2013

Kalendář prosinec 2013

 • Ve středu 6. 11. 2013 vytvořilo 8 našich matematických talentů 2 týmy a reprezentovali naši školu v matematické soutěži MathRace organizované Ústavem matematiky a statistiky <http://math.muni.cz/>. Studenti řešili 3 hodiny složité matematické a logické úlohy. V konkurenci 108 středoškolských týmů skončil tým GIosmáci (Dominik Beck, Magdalena Čapková, Jaroslav Grof a Lukáš Novotný) na krásném 10. místě, Díra tým (Anežka Buriánková, Jiří Lampa, Daniel Šimek a Jaroslav Zeman) na 19. místě. K velkému úspěchu oběma týmům gratulujeme a děkujeme. (KCÁ)
 • V pátek 8. 11. se konalo v Liberci krajské kolo logické olympiády, kam se probojovali v kategorii C (SŠ) dokonce čtyři naši studenti - Dominik Beck (3.), Magdalena Čapková (6.O), Daniel Šimek a Jaroslav Zeman (oba 7.O). Mezi 50 semifinalisty se rozhodně neztratili, nejlepšího výsledku dosáhla Majda, která se umístila na 12. místě (kvantil 78). Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy. (KCÁ)
 • Ve středu 16. 10. se sešlo v aule GIO 13 pětičlenných týmů, aby se utkaly ve školním turnaji  v logické hře pIšQworky. Do oblastního turnaje, které se konalo 1. 11. rovněž v aule našeho gymnázia, postoupily 4 nejlepší týmy –MIS  (Jaroslav Zeman, Daniel Šimek, Petr Lux (7.O), Josef Kučera (6.O) a Josef Bartoň (3.O)), BAMBITKY (Anna Máková, Ladislav Bís, Jan Jareš, Daniel Kouble, Jan Motejlek), LOSOSÍ MAKAK S KNEDLÍKEM, DUŠENOU MRKVÍ A HRÁŠKEM TEAM (Daniel Beneš, Pavla Nováková, Jaroslav Grof, Andrej Výboch, Vladimír Hošek (3.)). A BURANI (Lucie Havrdová, Vojtěch Šimůnek, Kateřina Hnyková, Bernadeta Žilíková, Michal Novák (4.)) V oblastním kole měly své zástupce také Gymnázium Jilemnice a ZŠ Studenec, přední příčky však patřily semilským studentům.  Do krajského kola (22. 11.) postoupil z 8 soupeřících týmů vítězný semilský tým MIS  (MISTŘI – Petra Luxe nahradila Lucie Chlupáčová ze 7.O), který zde dosáhl na nejvyšší příčku a bude tak náš kraj zastupovat na celostátním kole v Brně 29. 11. K velikému úspěchu velmi gratulujeme. Dík patří také všem organizátorům. (KCÁ)
 • V úterý 11. 11. 2013 družstvo dívek reprezentovalo GIO v okresním kole basketbalu. Na turnaj konaný ve sportovní hale v Jilemnici jsme odjížděli s velkými ambicemi a doufali v obhajobu loňského vítězství. Turnaje se celkem účastnila čtyři družstva, GIO Semily, OAHŠ Turnov, SZŠ Turnov a pořádající Gymnázium a SOŠ Jilemnice. Všechna utkání dívky vyhrály, i když po velkém boji.  Podařilo se tedy obhájit loňské prvenství, zaručující postup do krajského kola. Následující týden 19. 11. 2013 se stejného turnaje účastnili i chlapci GIO, kteří měli výchozí pozici složitější. Na turnaji se utkalo celkem šest týmů z různých škol. Ve velké konkurenci, po remíze s domácím Gymnáziem Jilemnice a výhrou nad SPŠ a VOŠ Turnov, obsadili celkové 5. místo. Děkujeme dívkám a chlapcům za skvělou hru, bojovnost a reprezentaci GIO a dívkám přejeme do dalšího kola mnoho sportovního štěstí a úspěchů. Podrobnější informace naleznete na webu školy a komise tělesné výchovy. (RAM)
 • V úterý 12. listopadu se konalo školní kolo olympiády z dějepisu. Ze sekundy, tercie a kvarty se přihlásilo 16 žáků. Nejúspěšnějšími řešiteli byli: 1.Zbyněk Neumann (kvarta), 2.Jan Kraus (tercie) a 3.Jan Pekárek (kvarta). Tito žáci postupují do okresního kola, které se uskuteční koncem ledna. Děkujeme všem soutěžícím za účast, blahopřejeme postupujícím a v okresním kole přejeme hodně úspěchů. (ŠFÁ,RSÁ)
 • Od 15. listopadu do 13. prosince 2013 probíhá po celé České republice další ročník osvětové a informační kampaně zaměřené na prevenci a boj s nemocí AIDS. S touto kampaní je již tradičně spojená také veřejná sbírka – Červená stužka. V pondělí 2. prosince si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity k osobám HIV pozitivním a nemocným AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o kampani a sbírce naleznete na: http://www.aids-pomoc.cz/. (ULV)
 • V úterý 3.12. 2013 se uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii III.A (5.0, 6.0, 7.0, 1., 2., 3.ročník) a ve středu 4.12.2013 v kategorii II.B (3.0, 4.0). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete  do pátku 29.11. přihlásit. Ve středu 4.12. 2013 se koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích – označených A1, B1/B2) - informace u vyučujících FJ, přihlášky do 2.12.  (VTÁ)
 • Přijímací řízení pro uchazeče o studium na našem gymnáziu od školního roku 2014/2015 se blíží. V příštím školním roce budeme stejně jako v letech minulých otvírat jednu třídu čtyřletého a jednu třídu osmiletého gymnázia. Informace o studijním programu a profilu naší školy jsme poskytovali na „burzách“ středních škol, které už proběhly (Turnov, Rokytnice n.J., Lomnice n.P., Vysoké n.J.) a na veletrhu EDUCA MY JOB 2013 v Liberci. Burza středních škol pro žáky semilských základních škol proběhne v ZŠ Dr.F.L.Riegra v úterý 3.12. od 15.30 hod. Avizujeme také, že pro uchazeče o studium chystáme již tradiční akci „Den otevřených dveří“ (sobota 11.01.), kde mj. podrobně vysvětlíme kritéria a pravidla celého procesu přijímacího řízení a odpovíme na dotazy účastníků tohoto setkání. (VOJ,ŠTĚ)
 • Tým studentů našeho gymnázia, kteří jsou proškoleni k moderování her zaměřených na prevenci patologických jevů, nebude zahálet ani v prosinci. Ve čtvrtek 5. prosince navštíví naši studenti ZŠ Pelechovská v Železném Brodě, kde místním žákům odprezentují hru „Jak se (ne)stát závislákem“ a ve středu 11. prosince vyrazí studenti na ZŠ do Libštátu s interaktivní hrou „Zdraví, zdraví, zdraví“. Přejeme studentům, aby se tyto hry setkaly se stejně pozitivním ohlasem, jako tomu bylo minulý měsíc na ZŠ v Benešově u Semil. (ULV)
 • 5.prosince uvede filmový klub v cyklu Okrajové žánry českého filmu sestřih třídílného seriálu HBO Hořící keř určený pro kina. Polská režisérka Agnieszka Hollandová se v něm s herci Táňou Pauhofovou, Ivanem Trojanem, Vojtěchem Kotkem, Miroslavem Krobotem a dalšími vrací k událostem, které vyvolal čin Jana Palacha v lednu 1969. Předvánoční klubová projekce pak 19.prosince bude patřit cyklu Hledání smyslu a snímku Velká nádhera Paola Sorrentina. Film vizuálně krásný a myšlenkově provokativní v lecčems připomene slavný Felliniho Sladký život. Obě projekce začínají v kině Jitřenka tradičně v 19 hodin. (PÝCH,NEČ)
 • V úterý 10.12. proběhne na našem gymnáziu školení vyučujících anglického jazyka, které povede odborný lektor pan Richard Hunter, který je zakladatelem známé liberecké jazykové školy Swallow School. Součástí školení, které bude financováno z projektu EU peníze středním školám, je rovněž práce se studenty a ukázka hodin vedených rodilým mluvčím. (ZAH)
 • Dne 18.12. od 14 hod. se ve velké tělocvičně uskuteční tradiční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Pokud se nedostanete do studentské nominace, přijďte alespoň povzbudit svůj oblíbený tým. (KJC)
 • Ve čtvrtek 19. 12. navštívíme tradičně iQpark v Liberci, tentokrát s 1. ročníkem a kvintou. V rámci prohlídky zhlédneme vánoční show s rychloprskavkami, vědeckým šampusem a umělým sněhem. Pedagogický doprovod vykonají učitelé Rambousek, Hlava a Kocourová. (KCÁ)
 • Ve čtvrtek 19.12. se v aule našeho gymnázia uskuteční divadelní představení souboru Podio ze Semil. Na programu bude tragikomická hra s názvem „Podprsenky“, plná laskavého a lyrického humoru. (ŠTĚ)
 • Ve čtvrtek 19. 12. 2013 navštíví zájemci z řad studentů v libereckém Šaldově divadle večerní představení od klasického ruského dramatika N. V. Gogola Revizor. Přejme jim hezký předvánoční zážitek. Pedagogický dozor zajišťují profesorky L. Rusová a I. Riegrová. (RSÁ)

Na leden mj. připravujeme:

 • lyžařský kurz 1. ročníku (Rokytnice n.J. od 05.01. do 10.01.),
 • „Den otevřených dveří“ pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru na semilském gymnáziu (sobota 11. ledna od   09.00 do 14.00 hod., začátek   v   aule,  kde  vedení  školy  podá aktuální informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy),                                                                  
 • pololetní pedagogickou radu (pátek 24. ledna od 14.00 hod.),                
 • ples maturantů (sobota 25.01., KC Golf Semily, od 20.00 hod.). (VOJ)

 


 

Citát měsíce k zamyšlení: „Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože velmi brzo přijdou dny, kdy to bude mnohem horší. Budeš pro změnu chtít, ale už nebudeš moct.“            

                                        Jan Werich


 

 

 Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden: pondělí 16.12., 16.00 hod.

 


 

  Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům  gymnázia  a  všem  lidem  dobré vůle klidný průběh adventních dní a krásné vánoční svátky plné pohody a radosti.


 

© 29.11.2013, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Helena Babcová, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha. Příspěvky dodali: Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Lucie Rusová (RSÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

 
Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO

 

   

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz