Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2013

Kalendář říjen 2013

 • Ve středu 18.9. proběhlo na městském atletickém stadionu v Turnově okresní kolo přeboru v atletice středních škol. Studenti našeho gymnázia předvedli mnoho skvělých individuálních výsledků a v celkovém hodnocení obsadila družstva chlapců i dívek výborná 2. místa, která jim zaručují postup do krajského kola, které se uskuteční opět v Turnově. Nejlepších výsledků dosáhli tito studenti: Petra Sieglerová (2.ročník) - 1.místo ve vrhu koulí (výkon 940 cm), Karolína Kosová (3.ročník) - 2.místo ve vrhu koulí (výkon 900 cm), Filip Horký (2.ročník) - 2.místo v běhu na 100 m (výkon 12,47 s), Jakub Roztočil (4.ročník) - 2.místo v běhu na 1500m (výkon 4:45,01 min), Anežka Novotná (5.0) - 3.místo v běhu na 800m (výkon 2:54,46 min) a Pavla Nováková (3.ročník) - 3.místo v běhu na 200m (31,53 s).(KJC)
 • V rámci projektu EU-peníze SŠ byl 24. září zahájen zkušební provoz WIFI připojení pro žáky. Připojení je možné ve všech patrech budovy školy, v informačním centru školy a ve školní jídelně. Při zahájení školního roku, kdy bylo vybudování sítě avizováno, přivítali toto opatření žáci s velkým nadšením.  Bude důležité, aby respektovali a dodržovali pravidla pro používání sítě, se kterými byli seznámeni.(VOJ)  
 • Ve čtvrtek 3. října navštíví prima interaktivní výstavu HRY A KLAMY v Městské knihovně Semily. Hraní si s exponáty, experimenty, kvízy, hádanky, hlavolamy a deskové hry budou jistě vhodným oživením výuky matematiky. Pedagogický doprovod vykoná Mgr. Kocourová. (KCÁ)
 • Maturitní ročníky zvou všechny na tradiční podzimní pochod maturantů, letos připravujeme již 33. ročník. Pochod se uskuteční v sobotu 5. října 2013. Připraveny jsou trasy pro pěší v délce 8, 15 a 25 km, dvě cyklotrasy a dětská trasa. Na školním hřišti budou mít všichni účastníci možnost vyzkoušet si různé sportovní disciplíny v režii tělovýchovné organizace Orel. Prezence účastníků bude od 7 do 10 hodin ve vestibulu GIO, startovné činí 30 Kč. Na závěr putování se všichni turisté mohou občerstvit ve školní jídelně. Odměna bude připravena tradičně pro nejmladšího a nejstaršího účastníka pochodu, nejpočetněji zastoupená třída GIO získá dort. Těšíme se na všechny pohybuchtivé a teď už jen hezké počasí…(VÍZ, ŠFÁ)
 • V pondělí 7.10. od 10:30 proběhne v KC Golf divadelní představení „Z muzikálu do muzikálu“ nastudované souborem z Lomnice nad Popelkou, ve kterém vystupují současné i bývalé studentky našeho gymnázia. Snad Vás mile překvapí vysoká úroveň výkonů amatérských umělců.(ŠTĚ)                 
 • V úterý 8.10. se druhou vyučovací hodinu v aule školy setkáme s panem Josefem Zimovčákem, 10násobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole. Beseda s tímto známým velocipedistou, sportovcem tělem i duší, proběhne v rámci projektu nazvaného „Na kole dětem“, který podporuje onkologicky nemocné děti a pomáhá jim překonávat následky tohoto onemocnění. Pan Josef Zimovčák ujel např. Tour de France, Giro d´Italia, Vueltu. Nejvíce času ale věnuje nadaci, která mimo jiné pomohla také 19-letému Kryštofovi, který trpí cystickou fibrózou, která postihuje především plíce. Díky panu Zimovčákovi Kryštof téměř denně trénuje na kole a daří se mu stabilizovat zdravotní stav. Letos se skupinou kolem pana Zimovčáka vyjel dokonce horskou etapu „Tour de France“ a splnil si tak svůj životní sen. Zdraví není úplná samozřejmost, jsou i méně šťastné děti, které mají mnohem větší starosti, než je např. školní prospěch. Poslechneme si  zajímavosti z dobrodružných cest pana Zimovčáka a zároveň pomůžeme dobré věci. Z příspěvku 30,- Kč na žáka půjde 20,-Kč na konto výše uvedené nadace (chcete-li se o projektu nadace dozvědět více, prohlédněte si stránky www.nakoledetem.cz).(VOJ)
 • Již tradičně se naši vybraní studenti zúčastní přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Ve dnech od 12. do 14.října se zapojí do divadelního semináře, tentokrát pod dohledem dramaturga České televize Luďka Horkého. Společně se budou učit interpretovat zhlédnutá soutěžní představení a účastnit se rozborových seminářů vedených odbornou porotou.  (PÝCH)
 • V pondělí  14. 10. 2013 zhlédnou studenti sexty se svou učitelkou PhDr. Janou Staňkovou divadelní představení  Revizor. Gogolovu mistrně napsanou hru nastudoval DS bratří Mrštíků Boleradice a představení uvede v rámci národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Studenti budou mít možnost pohovořit o představení s některými režiséry a členy odborné poroty. O zhodnocení  divadelního představení odbornou porotou a frekventanty Kurzu praktické režie nás přijdou informovovat spolužáci z  literárního semináře, kteří se odborných kurzů ve Vysokém osobně zúčastní.(SKÁ)
 • V říjnu startujeme nový projekt pro tento školní rok, který připravujeme ve spolupráci s partnerskou školou Landau-Gymnasium ve Weißwasseru (Sasko). V jeho názvu „Der Ton macht die Musik“ se skrývá hudba i hrnčířská hlína. Půjde tedy o keramiku a společné muzicírování. Projekt bude mít opět 2 fáze, možná přidáme v červnu ještě třetí. První se bude odehrávat 14. - 19.10. 2013 ve Weißwasseru, druhá fáze je domluvená na 3. - 7.3. 2014 u nás. Do Německa tedy už brzy odjede 10 našich studentů, ubytováni budou jako obvykle v rodinách.(VTÁ)
 • V úterý 15.10. proběhne každoroční humanitární sbírka „Bílá pastelka“. Tři dvojice studujících budou vybírat na pomoc nevidomým a slabozrakým. Naši studenti, dobrovolní spolupracovníci, pracovníci Tyfloservisu a jiných organizací budou veřejnosti opět nabízet originální bílé pastelky za finanční příspěvek 20 Kč a více jako symbol světa neviditelných linií, symbol světa nevidomých a výraz solidarity a dobré vůle. Finanční výtěžek bude rozdělen mezi neziskové organizace poskytující odbornou pomoc nevidomým a slabozrakým. Opět máte možnost pomoci potřebným lidem a umožnit jim ulehčení těžké situace.(ŠTĚ)
 • V říjnu proběhnou školní kola turnaje ve volejbale. Dívky sehrají své zápasy 16. a 18.10., chlapci o týden později 23. a 25.10. Přihlášky u pana Mgr. Krajíce.       (KJC)
 • Ve středu 16.10.2013 přivítáme v našem gymnáziu poprvé hosty z partnerského města Schauenburg (Hesensko). Skupina mladých lidí z Německa se chce během svého týdenního pobytu v Semilech seznámit se svými vrstevníky a poznat jejich způsob života, hlavně trávení volného času. Rádi by také poznali město a okolí. Připravujeme pro ně program ve škole, společně poobědváme a ukážeme jim město formou hry „Stadtrallye“. Naši studenti je odpoledne vezmou dle svých zájmů na volnočasové aktivity (ZUŠ, fotbalový trénink, aerobic atd.)  poté eventuelně i domů, aby mohli alespoň krátce nahlédnout do života českých rodin.(VTÁ)
 • pIšQworky 2013. Ve středu 16. 10. od 8:00 h proběhne na GIO školní kolo turnaje v piškvorkách. Přihlašujte pětičlenné týmy u organizátorů do pátku 4. 10. Součástí přihlášky musí být název týmu, jméno a příjmení kapitána a ostatních členů a jejich třídy. Organizace soutěže se chopili studenti 4. ročníku Lukáš Novotný a Jakub Roztočil, spolu s Mgr. Janou Kocourovou. Oblastní kolo, kam postoupí 4 nejlepší týmy, se uskuteční na GIO Semily 1. 11. 2013 (startovné 100 Kč/tým). Školní tým může být složený z 5-7 studentů (5 členů + až 2 náhradníci) vyššího i nižšího gymnázia. V oblastním kole čekají na nejlepší týmy odměny, stejně jako v krajském kole, kam postoupí vítězný tým oblastního kola.(KCÁ)
 • Ve čtvrtek 17.října se studentům literárního semináře a dalším zájemcům představí držitel Ceny Jiřího Ortena, básník Jan Těsnohlídek. Rodák z  Krucemburku, dnes žijící v Polsku, přijíždí nakrátko do České republiky, aby zde představil svou novou sbírku Ještě je co ztratit (křest proběhne 16.10. v Divadle Archa a 17.10. v baru Krásný ztráty v Praze). Součástí literárního setkání na gymnáziu bude i básníkovo autorské čtení.(PÝCH)
 • Po zářijovém Filmovém víkendu v Bozkově, kterého se zúčastnila řada našich studentů, bude v říjnu zahájena nová sezóna filmového klubu při semilském kině Jitřenka. Úvod bude 17.října patřit cyklu celovečerních hraných filmů Hledání smyslu, promítat budeme španělský snímek Chaotická Anna režiséra Julia Medema. S cyklem Okrajové žánry českého filmu se poprvé setkáme 7.listopadu. Tento večer bude patřit premiéře dokumentu Josefa Abrháma ml. Hoteliér. Pravidelné začátky filmových projekcí jsou v 19 hodin.(PÝCH, NEČ)
 • Ve dnech 17.10. až 19.10. proběhne v liberecké Tipsportareně největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji EDUCA 2013 MYJOB LIBEREC. Semilské gymnázium se stejně jako v minulých letech prezentuje i letos jako vystavovatel a představuje se zájemcům o studium. Garantem prezentace a expozice je zástupce ředitele gymnázia Ing. Luděk Štěpnička, na přípravě a realizaci se významně podílejí i Ing. Luboš Hlava, Mgr. Lucie Rusová a naši studenti. Veletrhu se zúčastní školy, zaměstnavatelé, regionální i mezinárodní společnosti. Je očekáváno až 10.000 návštěvníků. Akce má řadu doprovodných programů, účast našim studentům, pedagogům i veřejnosti vřele doporučujeme.   (ŠTĚ)
 • Také letos na podzim chystáme pro naše studenty literárního a společenskovědního semináře putování literabusem.  Ve dnech 31.10 a 1.11. budeme  cestovat po stopách básníků Vysočiny.  Mimo jiné nás čeká Reynkův Petrkov, Březinovy Počátky nebo Demlův Tasov.  Cestě předchází příprava studentů v seminářích, podrobnější seznámení s osudy a tvorbou básníků, debaty  o významu poezie dnes nebo o vlivu domova a krajiny na uměleckou tvorbu.(PÝCH, NEČ)
 • Stejně jako v minulých letech se i letos na podzim zúčastní  naši studenti ze sexty a 2.ročníku projektu MF Dnes Studenti čtou a píší noviny.  Pravidelně se budou moci setkávat s tištěným deníkem, orientovat se v jeho rubrikách a seznamovat se s konkrétními publicistickými útvary, ale především si je budou moci zkusit vytvářet. Nejlepší ze studentských článků redakce otiskuje na svých regionálních i celostátních stránkách. V minulosti pod nimi vícekrát byli podepsáni právě studenti GIO.(PÝCH)
 • Ve dnech 29. a 30.10. budou podzimní prázdniny. S předcházejícím svátkem (pondělí 28.10.) budou mít žáci po dvou měsících studia v tomto školním roce příjemných 5 dní volna. (VOJ)

Na listopad mj. připravujeme:

 • Čtvrtletní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků. Pravděpodobný termín porady: pátek 22.11. od 14.00 hod.
 • Setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách). Pravděpodobný termín konání: úterý 26.11. od 16.00 hod. 

 

Citát měsíce k zamyšlení:

„Žádná práce není tak snadná, aby ti mohla připadat obtížná, budeš-li ji dělat nerad.“

                                                                                                                                      Marcus Terentius Varro Reatinus


                                                                                               

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na listopad: středa 23.10. do 10.00 hod.


 

© 30.09.2013,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Jana Staňková (SKÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

 
Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz