Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2013

Kalendář na květen 2013

 • Přijímací řízení do čtyřletého a osmiletého gymnázia je i letos na všech středních školách komplikované (uchazeči mohou podávat až dvě přihlášky ke studiu různých oborů a pro mnohé školy není jasné, kam žáci nastoupí v případě, že budou přijati současně na více škol – svou volbu musí uchazeči potvrdit odevzdáním zápisového lístku ve lhůtě deseti dnů od zveřejnění rozhodnutí o přijetí). Všem přijatým i nepřijatým uchazečům ke studiu na semilském gymnáziu velmi doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na našich webových stránkách (www.giosm.cz). Najdou zde aktuální informace, například poučení o náležitostech odvolání pro nepřijaté uchazeče, termíny, lhůty apod. Všem uchazečům i jejich rodičům poskytuje permanentní konzultace ředitel školy (osobně, telefonicky či e-mailem). -(VOJ)
 • Maturitní zkoušky proběhnou i letos v několika fázích – studenti složí část společnou (státní) a profilovou (školní). Nutno dodat, že letošní maturitní kalendář se od loňského zásadně mění (rozhodnutí CERMATu) a mění se i řada dalších parametrů maturitní zkoušky. Stále platí, že studenti musí úspěšně absolvovat písemné i ústní zkoušky – jedině v takovém případě mohou u maturity uspět. Písemné maturitní zkoušky společné části maturity začínají už 2.května (matematika a angličtina); v dalších dnech následují podle maturitního kalendáře postupně písemné maturitní zkoušky z dalších předmětů (podrobnosti viz www.novamaturita.cz).  Studenti oktávy vykonají ústní část maturitních zkoušek v týdnu od 20. do 24. května, studenti 4.ročníku pak v následujícím týdnu, tj. od 27. do 31. května. I letos počítáme se slavnostním zakončením maturit, které bude spojeno s předáním maturitních vysvědčení a odměn nejlepším studentům. Toto již tradiční setkání úspěšných maturantů, jejich rodičů, vedení školy, třídních učitelů a dalších pedagogů proběhne ve dvoraně Státního okresního archivu v Semilech pravděpodobně v pátek 7.června od 14.00 hod. (oktáva) a od 15.00 hod. (4.ročník). Účast přislíbil i semilský starosta Mgr. Jan Farský. (VOJ)
 • Velmi pěkného výsledku dosáhli naši žáci Tomáš Miksánek  z oktávy a Michal Vojtěchovský z kvarty v krajském kole  zeměpisné olympiády. Oba shodně obsadili 6. místo ve svých kategoriích. Tomášovi a Michalovi děkujeme za dobrou reprezentaci školy. (BRÁ)
 • Děkujeme studentkám Báře Machové (4.0) a Monice Bártové (3.) za premiérovou účast v krajském kole olympiády ve francouzštině, které se konalo 21. března 2013 v Liberci. Blahopřejeme k velmi dobrým umístěním. (ŠKÁ)
 • Naši studenti se s úspěchem zúčastnili okresního kola fyzikální olympiády, které se konalo 26. 3. na GIO. Pavlína Vodseďálková a Tomáš Zeman (3.O) se umístili na 1. a 2. místě v kategorii F, Jan Motejlek (4.O) obsadil 3. místo ve vyšší kategorii E. Za dobrou reprezentaci děkujeme i Michalovi Vojtěchovskému (4.O). Blahopřejeme. (KCÁ)
 • Ve středu 10.4. se studenti našeho gymnázia zúčastnili okresního kola ve fotbale, které se konalo v Turnově. Turnaje se zúčastnilo deset středních škol. Ve skupině jsme postupně zdolali SZŠ Turnov 2:O, Gymnázium Jilemnici 4:0, OAHŠ Turnov 2:1 a v posledním zápase o postup SOŠ Turnov 3:1. Ve finále jsme hráli s ISŠ Semily 1:1 a o vítězi musely rozhodnout penalty. V nich jsme prokázali pevnější nervy a zvítězili 2:0. Sestava: Otmar, Matura, Prousek, Novotný J., Fišar, Novotný L., Kobr, Hloušek, Motejlek. (KJC)
 • Dne 12. 4. 2013 se v Praze, Opavě, Bratislavě a Košicích konala mezinárodní (česko-slovenská) matematická soutěž Náboj. Naše gymnázium reprezentovali v kategorii Junioři Magdalena Čapková (5.O), Jaroslav Zeman, Jan Medek (6.O), Veronika Krauseová (1.) a Dominik Beck (2.). Z celkového počtu 137 soutěžních týmů se naši studenti umístili na 48. místě, v rámci ČR pak na 30. ze 74. Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci GIO Semily! (HBÁ)
 • V druhé polovině dubna proběhla školní kola ve florbale. Do turnaje dívek se přihlásily pouze tři třídy – sekunda, tercie a „prvačky“. Děvčata hrála systémem každý s každým. Z vítězství se nakonec radovaly studentky tercie před 1. ročníkem a sekundou. Velkou pochvalu zaslouží hlavně terciánky, které celý turnaj odehrály bez střídání a v poli měly o jednu hráčku méně. (KJC)
 • Studenti našeho gymnázia opět píší noviny. Projektu MF Dnes – studenti čtou a píší noviny se v jarním termínu již pátým rokem účastní třídy sexta a druhý ročník. Hlavním cílem projektu je naučit studenty pracovat s novinami jako se zdrojem informací a prostorem pro konfrontaci vlastních názorů. Mladým autorům je umožněno vyjádřit svůj názor k aktuálním tématům a ověřit si své stylistické schopnosti v běžné publicistické praxi. Zdařilé příspěvky jsou zveřejněny v regionální příloze periodika. V tématu zaměřeném na energii se tak podařilo uspět Adéle Havelkové ze 2. ročníku, jejíž novinový článek s názvem „Mimozemšťané? To se asi nikdy nedozvíme.“ byl otištěn 8. dubna. (PRÁ)
 • Během měsíce května probíhá v celém Libereckém kraji již 3. ročník kampaně s  názvem „Společně proti kouření“.  V rámci této kampaně se studenti tercie a kvarty zúčastní dne 23. května preventivního multimediálního programu zaměřeného na konfrontaci zdravého životního stylu nekuřáků s riziky vlivu kouření tabáku na fyzické zdraví i osobnost člověka (tercie) a programu zaměřeného na prevenci extremismu (kvarta). Studenti tercie se do této kampaně zapojili také aktivně prostřednictvím soutěže „Jak zapůsobit na myšlení kuřáka, aby přestal kouřit“ a natočili krátký videoklip zaměřený na nebezpečí kouření. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 30. 5. v Liberci a pro autory vítězných videoklipů jsou připraveny zajímavé ceny. Kampaň „Společně proti kouření“ pořádá MAJÁK o. p. s. ve spolupráci s úřadem Hlavního hygienika ČR, Krajskou nemocnicí Liberec a Krajskou hygienickou stanicí Libereckého kraje. Záštitu nad kampaní převzal hlavní hygienik ČR, MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. a hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Více o kampani se můžete dozvědět na: http://www.majakops.cz. (ULV)
 • Program filmového klubu kina Jitřenka pokračuje v květnu cykly Na cestě aneb Bedekr filmového hrdiny a Okrajové žánry českého filmu. V prvním z nich budeme moci 9.5. zhlédnout klasiku domácí kinematografie 90.let Jízdu Jana Svěráka. V druhém pak 23.5. nový časosběrný dokument Heleny Třeštíkové Život s Kašparem. Oba dva snímky spojuje postava herce, režiséra a principála divadelního spolku Kašpar Jakuba Špalka. Večery začínají lektorským úvodem tradičně v 19 hodin. Mimo program filmového klubu můžeme také pozvat na návštěvu režiséra Jiřího Stracha (Šťastný smolař, Vrásky z lásky) v semilském kině 11.května. (PÝCH, NEČ) V průběhu května a června (od 13.5. do 7.6.) proběhne na všech základních školách a v odpovídajících ročnících víceletých gymnázií druhá generální zkouška ověřování výsledků žáků, kterou zajišťuje Česká školní inspekce. Testování z matematiky, českého jazyka, angličtiny a dalšího cizího jazyka bude realizováno na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol, tj. v našem případě v  kvartě osmiletého gymnázia. Přípravu na GIO má na starosti Ing. Štěpnička, technickou podporu Ing. Lešák. (VOJ)
 • Ve středu 29. 5. 2013 navštíví studenti tercie liberecký iQpark. Ve čtyřech podlažích se stovkami interaktivních exponátů si budou moci lehnout na Fakírovo lůžko, vstoupit do Titanicu, pohoupat se pomocí spřažených houpaček, vyrobit elektřinu šlapáním na kole, uzavřít se do bubliny, zahrát si na rosničku ve zpravodajství, prohlédnout se pomocí termokamery, zvednout sami sebe, vyzkoušet si postřeh, pohrát si s hlavolamy a spoustu dalšího. Jako bonus se zúčastní workshopů v rámci projektu Zručná věda, kde si budou moct vyzkoušet svou zručnost u některého řemesla. Díky projektu Zručná věda budou mít studenti vstup do celého iQparku zdarma. (KCÁ)

Na červen chystáme mimo jiné:

→ závěrečnou pedagogickou radu (pátek 21.6. od 14.00 hod.) 

→ již  tradiční  „Academii“  (úterý 25. června od 18.00 hod.)

→ výlety  jednotlivých  tříd 

→ na 14. června chystáme návštěvu akce projektu Planeta Země 3000 (téma „Madagaskar – příběh pradávné Lemurie“, bližší informace v červnovém kalendáři a u vyučujících zeměpisu) 


Motto nejen na tento měsíc: „Finis coronat opus.“

                                                                              (Walther) 

(V překladu „Konec korunuje dílo“, či volně také „Jen dílo dovedené do konce je dokonalé dílo“.)

Vedení školy a všichni pedagogové přejí letošním maturantům, aby úspěšně zvládli maturitní zkoušky.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na červen:  25.května do 16.00 hod.


© 30.05.2013, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr.Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Lenka Prokopová (PRÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ).

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz