Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2013

Kalendář březen 2013


 • Zájemce o studium na semilském gymnáziu od školního roku 2013-2014 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení. Pro informaci slouží také webové stránky gymnázia  (www.giosm.cz), kde byla zveřejněna podrobná kritéria přijímacího řízení v  roce 2013 (rubrika „Přijímací řízení“). Uchazeči o studium a jejich rodiče najdou řadu dalších údajů také na krajských webových stránkách www.edulk.cz. Přijímací zkoušky zajišťuje pro střední školy s maturitními obory v Libereckém kraji společnost SCIO. Samozřejmostí jsou pro nás i osobní konzultace ve škole v  dohodnutých termínech. Informace poskytují ředitel a zástupce ředitele. Přihlášku ke studiu na osmiletém i čtyřletém gymnáziu je třeba podat nejpozději do 15.03.2013. Na přihlášce nezapomeňte označit den, který jste si vybrali pro konání přijímací zkoušky (22. nebo 23. duben 2013). (VOJ)

 • V úterý 15. 1. 2013 se v Liberci uskutečnilo krajské kolo matematické olympiády kategorie A. Naše GIO reprezentoval Dominik Beck (2.) a umístil se na pěkném 5. místě, pouze 2 body za druhým umístěným v celkovém pořadí! Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za výbornou reprezentaci gymnázia. (HBÁ)

 • Na konci ledna proběhlo okresní kolo v matematické olympiádě pro studenty kvarty víceletých gymnázií a devátých tříd základních škol. Úspěšně nás reprezentovala Katka Honcáková, která vyřešila potřebný počet příkladů pro postup do krajského kola. To se uskuteční 21.3. v Liberci. (KJC)

 • 30. ledna proběhlo školní kolo anglické olympiády ve III. kategorii, ve kterém zvítězila Vendula Koublová ze septimy. Druhé místo získala Daniela Zajícová ze sexty a třetí místo obsadila Monika Bártová ze 3. ročníku. V okresním kole v  Jilemnici obsadila Vendula Koublová pěkné čtvrté místo. 11. února se konalo okresní kolo anglické olympiády ve II. kategorii na ZŠ Dr. Fr. L. Riegra a náš student Vojtěch Kousal z kvarty se umístil na prvním místě. Postupuje tak do krajského kola, které proběhne 20. března v Liberci.  Všem vítězům moc blahopřejeme! (ZAH)

 • Také v okresním kole olympiády v českém jazyce, které se konalo 7.2. na ZŠ Dr.Riegra v Semilech, slavili studenti GIO úspěch. Anna Máková (IV.) se umístila na 1.-3. místě v  kategorii mladších a Veronika Krauseová (1.) na 2.místě v kategorii starších. Mezi soutěžícími se neztratili a pěkných výsledků dosáhli i Ivana Zikmundová (4.) a Ladislav Bís (IV.). Všem našim reprezentantům děkujeme a blahopřejeme. Aničce a Veronice přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.  (PÝCH)

 • Dne 13. 2. se konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce  v kategorii II.B na ZŠ Dr.F.L. Riegra v Semilech. Zúčastnili se ho tentokrát všichni čtyři studenti, kteří obsadili první tři místa ve školním kole: Zdeněk- Binh Dang Huy (4.O), Vojtěch Plíva (4.O), Karel Buriánek (4.O) a Daniel Kouble (4.O).Nejlépe zvládl všechny disciplíny okresního kola Zdeněk-Binh Dang Huy (4.0), který obsadil 1.místo. Pokračuje tedy do krajského kola, které se uskuteční 26.února v Liberci. O den dříve se okresní kolo pro vyšší gymnázium konalo tentokrát na gymnáziu v Jilemnici. V kategorii III.A se na 5.místě umístila Veronika Krauseová (1.r.), Michael Chlum  (1.r.) byl šestý. Všem výše zmíněným studentům  děkujeme a blahopřejeme k předvedeným výkonům. Zdeňkovi přejeme hodně úspěchů v krajském kole. (VTÁ)

 • Ve dnech 19. a 20. února 2013 se uskutečnila olympiáda ze zeměpisu. Účast v jednotlivých  kategoriích byla již tradičně hojná. Výsledky jsou následující. Kategorie A:  účast 7 žáků, 1.Matějková Natálie, 2.Vohnický Samuel, 3.Maťátková Jana; kategorie B: účast 11 žáků, 1.Jetelová Kateřina, 2.Valenta Michal, 3.Bísová Barbora; kategorie C: účast 19 žáků, 1.Vojtěchovský  Michal /4.0/, 2. Kousal Vojtěch /4.0/, 3.Máková Anna /4.0/; kategorie D: účast  26 žáků, 1.Miksánek Tomáš /8.0/, Beck Dominik /2./, Prousek Matěj /8.0/. První dva olympionici postupují do okresního kola, které se uskuteční 14.3.2013. Všem děkujeme za jejich účast a přístup k plnění úkolů. Vítězové obdrží hodnotné knižní odměny a my k tomu přidáváme naši gratulaci. Postupujícím do okresního kola  budeme držet palce. (BRÁ)

 • Ve středu 20. února 2013 navštívili zájemci z různých ročníků semilského gymnázia divadelní představení od W. Shakespeara „Zkrocení zlé ženy“ v nastudování souboru libereckého Šaldova divadla. Studentům se divadlo velmi líbilo a těší se, že zase někdy vyrazí do divadla. Za pedagogický dozor (M. Kubíková a L. Rusová) bych studenty chtěla pochválit za jejich pěkné chování. (RSÁ)

 • Čtveřice našich studentů Monika Bártová, Kateřina Malečková, Michal Novák a Jiří Štajer, všichni ze 3.r., byla pozvána na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Jak vidím rasizmus – o toleranci, pořádané občanským sdružením Baševi. Coby úspěšní účastníci převezmou za své soutěžní příspěvky (M.Bártová/povídka, K.Malečková/báseň, M.Novák a J.Štajer/hip-hopová skladba) finanční odměny a pro naši školu skupinový poukaz na zájezd do Památníku Osvětim. Slavnostní odpoledne s kulturním programem se uskuteční 7.března v Masarykově městském divadle v Jičíně. (PÝCH)

 • V pátek 1.3. proběhne školní kolo olympiády z biologie, kategorie C, D. Podrobnější informace najdete na stránkách komise B-Ch. (VÍZ,VOJ)

 • V březnu 2013 mají žáci hned dvoje prázdniny. Jarní prázdniny budou v termínu od 4. do 8.března. Velikonoční prázdniny připadnou na 28. a 29.března.  (VOJ)

 • 10. března 2013 si celý demokratický svět připomene již 54. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Tibeťané i po čtyřiapadesáti letech čínské okupace nadále čelí omezování svobody slova, názoru a projevu, omezování pohybu na území Tibetu, svévolnému zatýkání, zadržování a věznění bez udání důvodu a možnosti obhajoby, mučení a nelidskému zacházení ve vězení, nadále pokračují „vlastenecké převýchovné kampaně“ a kampaně namířené proti dalajlámovi. Celosvětová akce „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k akci připojí. Nesouhlasíme s  potlačováním lidských práv v  Tibetu, a proto 10.března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (podle dohody s organizátory akce může být vlajka vyvěšena už v pátek 8.3. a sejmuta 10.3., další informace viz také www.lungta.cz).  (ŠTĚ,VOJ)

 • Školní kolo olympiády z biologie (kategorie A a B) se uskuteční v úterý 12.03., školní kolo olympiády z chemie (kategorie B a C) proběhne ve čtvrtek 14.03. Další informace získáte ve škole a na webových stránkách komise B-Ch. (VÍZ,VOJ)

 • V březnu proběhnou školní kola turnajů v  basketbale. Turnaj dívek se odehraje ve středu 13.3. a v pátek 15.3. Chlapci změří své síly o týden později 20. a 22.3. Jednotlivé třídy se mohou hlásit u pana Krajíce. Více informací k systému turnajů na nástěnce TV. (KJC)

 • I v letošním roce využijeme nabídku festivalu dokumentárních filmů  o lidských právech Jeden svět. Základním školám v  Semilech pro projekci rádi opět poskytneme aulu gymnázia, pro střední školy budou filmy promítány v dohodnutých termínech od 20. do 22.03. (program bude upřesněn). Organizaci akce pro studenty gymnázia má na starosti Ing. Luděk Štěpnička. (ŠTĚ)                 

 • V pondělí 25. března 2013 se v Liberci koná krajské kolo dějepisné olympiády. Zúčastní se ho i student sekundy semilského gymnázia Josef Bartoň, který se v okresním kole umístil na krásné 4. příčce a zároveň se stal úspěšným řešitelem. Přejme mu hodně štěstí. (RSÁ)

 • 25.3. opět pomůžeme občanskému sdružení „Život dětem“. V rámci akce „Srdíčkový den“ bude prodávat 6 našich studentů oblíbená plastová srdíčka a magnetky na pomoc těžce handicapovaným dětem. Moc děkujeme a vážíme si našich dobrovolníků. (ŠTĚ)

 • 26.3. pořádáme okresní kolo olympiády z  fyziky (kategorie E,F). Přípravu soutěže řídí Mgr. Jana Kocourová. (VOJ,KCÁ)

 • Pro sportovní nadšence připravujeme první ročník akce s názvem „SPORTOVNÍ MARATON“. Během odpoledne a večera budou moci účastníci zápolit v několika sportovních disciplínách v tělocvičnách GIO. V plánu jsou nekonečná utkání pod vysokou sítí a bezednými koši. Po naprostém vyčerpání nebo uskutečnění všech sportovních cílů přespí sportovci v aule gymnázia, aby se unavení, ale plni elánu zúčastnili posledního školního dne před velikonočními prázdninami. Akce se tedy koná v odpoledních, večerních a nočních hodinách 26. – 27. března. Zájemci se mohou přihlásit v kabinetech u Martina Krajíce nebo Lukáše Rambouska.  Budeme se těšit na hojnou účast, kvalitní hru a přejeme si, aby se maraton povedl. (KJC, RAM)Citát na březen k zamyšlení:


„ Ut sementem feceris, ita metes.“ (Jak zaseješ, tak sklidíš.)


                                                                                              M.T.Cicero 


 Na duben mj. připravujeme: 


→ 4. dubna pro žáky 1.ročníku a kvinty exkurzi do libereckého iQparku


→ pro přihlášené žáky od 15. do 20.dubna  poznávací zájezd do Francie


→ přijímací zkoušky do 4-letého i 8-letého gymnázia (22. a 23.4.) Uzávěrka příspěvků pro kalendář na duben:  22. března do 16.00 hod.© 04.03.2013, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Lucie Rusová (RSÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).


 
Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz