Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2013

Kalendář leden 2013

 • Měsíc leden je  pro studenty i pedagogy každé školy, tedy i Gymnázia Ivana Olbrachta Semily, vždy velmi náročný. Uveďme v přehledu několik důležitých termínů. Vánoční prázdniny skončí ve středu 2. ledna. Nový kalendářní rok zahajujeme výukou ve čtvrtek 3. ledna. Pedagogové se budou radit o prospěchu, chování a hodnocení žáků za první pololetí letošního školního roku na pololetní pedagogické radě dne 25. ledna od 14.00 hod. Vysvědčení bude studentům vydáno ve čtvrtek 31. ledna. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února. (VOJ)
 • Výsledky školního kola olympiády v českém jazyce ve šk.roce 2012/2013- I.kategorie (mladší): 1. Anna Máková (IV.), 2. Ladislav Bís (IV.), 3. Jan Jareš (IV.), 4.-5. Martina Vanická (IV.), Vojtěch Kousal (IV.), 6.-7. Sára Koudelková (III.), Pavlína Vodseďálková (III.), II.kategorie (starší): 1. Barbora Matějková (VI.), 2. Veronika Krauseová (1.), 3.Ivana Zikmundová (4.), 4.-5. Adéla Coufalová (VIII.), Vendula Koublová (VII.). V okresním kole budou naši školu reprezentovat A.Máková, L.Bís, B.Matějková a V.Krauseová. Všem účastníkům děkujeme a našim postupujícím přejeme v dalším kole mnoho zdaru. (PÝCH)
 • Žáci sekundy se velmi úspěšně zúčastnili výtvarné soutěže Jeden svět dětem. Malovali obrázky k dokumentárním filmům z festivalu Jeden svět 2012. Soutěž organizovala společnost Člověk v tísni, která pozvala nejúspěšnější výtvarníky  Barboru Bísovou a Štěpána Fleknu do Studia Kamarád, kde budou v lednovém termínu odměněni. (SVÁ)
 • Během sbírky Červená stužka, která se konala 3. prosince 2012, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 4339 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce http://www.aids-pomoc.cz. (ULV)
 • Dne 6. 12. proběhla na našem gymnáziu od 17 do 20 hodin akce Fyziklání online. Jednalo se o fyzikální internetovou soutěž, které se zúčastnilo mnoho týmů z ČR i ze zahraničí. GIO tým, ve složení Beck (2.), Novotný (3.), Zeman (6.O), Lampa (7.O) a Müller (8.O), sice narazil v kategorii Středoškoláci B na silnou konkurenci dalších gymnázií, umístil se však na krásném 13. Místě z 33. (HBÁ)
 • Dne 12.12.2012 se ve Sportovní hale TJ Turnov ve Skálově ulici uskutečnil florbalový turnaj středních škol, kterého se zúčastnili studenti GIO. Nevedli si vůbec špatně a v konečném zúčtování obsadili chvályhodné 2.místo z  osmi škol. Ve skupině jsme se střetli s SOŠ Turnov, kterou jsme porazili 3:O, s turnovskou Střední zdravotnickou školou, nad kterou jsme zvítězili 3:1 a Gymnáziem a SOŠ Jilemnice – 4:O. Vítězství ve skupině nás katapultovalo do finále, ve kterém jsme bohužel nestačili na Gymnázium Turnov a prohráli 0:2. Celkové 2. místo lze hodnotit za velmi úspěšné. (KJC)
 • Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo dne 12.12.2012 ve 2 kategoriích  28 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii II.B se na 1.místě umístil  Zdeněk-Binh Dang Huy (4.0), na 2.místě  Vojtěch Plíva (4.0) a na 3.místě společně Karel Buriánek a Daniel Kouble - oba z 4.0. V kategorii III.A zvítězila Veronika Krauseová (1.roč.), na 2. místě skončil Michael Chlum  (1.roč.) a na 3.místě Vojtěch Šimůnek (3.roč.). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná  12.2.2013 na Gymnáziu a SOŠ v Jilemnici,  postupují první a druhý umístěný. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr.Fr.L.Riegra  dne 13.2.2013 a budou v ní letos soutěžit 3 zástupci z naší školy. (VTÁ)
 • V letošním ročníku školního kola olympiády ve francouzštině nás potěšil nejen značný zájem studentů (celkem 26), ale i předvedené výkony. Všem účastníkům děkujeme a srdečně blahopřejeme. V kategorii mladších zvítězila Barbora Machová, na druhém místě se umístila Tereza Víznerová a na třetím skončila Anna Máková (všechny 4.0). V kategorii starších bylo pořadí následující: 1. Monika Bártová (3.), 2. Magdalena Čapková (5.0), 3. Patricie Černá (7.0). (ŠKÁ, DMÁ)
 • Ve dnech 6. - 11.1.2013 se studenti  1. ročníku spolu s instruktory Radimem Berkou, Martinem Krajícem a Lukášem Rambouskem  zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou na chatě TJ Sokol Železný Brod. Náplní kurzu bude jak jízda na běžkách, která u nás získává stále více na oblibě, tak na sjezdových lyžích, případně si zájemci užijí jízdy na snowboardu. Studenti si vyzkouší sjezdové tratě na Lysou horu a běžecké tratě v okolí Ručiček. Přejeme si hezké počasí, třeskuté mrazy, konečně pořádnou sněhovou nadílku, co nejméně zraněných a studentům co nejpříjemnější pobyt. (KJC)
 • Zájemce o studium a veřejnost průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy,  možnosti využití volného času atd.). K prezentaci slouží rovněž webové stránky gymnázia (www.gio.semily.cz) a také již tradiční lednový „Den  otevřených dveří“, který proběhne tentokrát v sobotu 12. ledna od 09.00 do 14.00 hodin. K zájemcům promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení setkání v aule od 09.00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět, anebo si jeho prostory prohlédnout. Platná kritéria přijímacího řízení budou v souladu se zákonem zveřejněna do konce měsíce ledna 2013. Předběžná kritéria najdete také na webových stránkách školy. (VOJ)
 • V úterý 22. 1. 2013 se uskuteční školní kolo olympiády z chemie kategorie D – pro studenty tercie a kvarty osmiletého studia. Soutěž se skládá ze tří částí. Začneme v 8.00 hod. v učebně chemie (7.0) praktickou částí a pak budou soutěžící psát test. Do celkového hodnocení se jim dále započítá bodové ohodnocení za vypracované úlohy domácí (přípravné) části, pokud je odevzdají nejpozději v den konání školního kola. Bližší informace a přihlášky u vyučujících chemie. (VÍZ, RAM)
 • Maturanti oktávy a 4. ročníku spolu se SRPG a svými třídními profesorkami Mgr. Růženou Holubovou a Mgr. Luciou Rambouskovou Vás srdečně zvou na 57. maturitní ples, který se koná v KC Golf Semily dne 26. ledna 2013. Program plesu bude bohatý: předtančení a šerpování maturantů, půlnoční překvapení, bohatá soutěž o ceny a pestré občerstvení. K tanci a poslechu hraje skupina FUTRÁL, ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka. Začátek je stanoven tradičně na 20 hod., vstupné činí 100,- Kč. Přijďte se podívat, zatančit si, pobavit se. Těšíme se na Vás! (HBÁ, RMÁ)
 • V úterý 29. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I a II (1.0 – 4.0), ve středu 30. ledna pak v kategorii III  (5.0 – 7.0, 1.r. – 3.r.). Začátek vždy v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 25. ledna. Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ. Těšíme se vaši účast! (ZAH)
 • Guy de Maupassant napsal svého románového Miláčka v 80.letech 19.století, Louis Pergaud Knoflíkovou válku krátce před první světovou válkou. Obě knihy, již klasická díla světové literatury, se později dočkaly opakovaného převedení na stříbrné plátno. Nejnovější filmové adaptace budou moci vidět naši studenti v kině Jitřenka 31.ledna, v závěrečný  den prvního pololetí. (PÝCH)

Na únor mj. připravujeme:

 • lyžařský kurz tercie na Benecku v termínu od 10.2. do 15.2. (KJC)
 • v pátek 22. února od 20.00 hod. pořádáme 18. Ples absolventů (ŠTĚ)

Motto nejen na tento měsíc: 

„Sobě dobře činí, kdo činí dobře svým přátelům.“

Erasmus Rotterdamský


© 21.12.2012, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Lenka Dymáčková (DMÁ), Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Lucia Rambousková, PhD. (RMÁ), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr.Aleš Zahradník (ZAH).


 

 

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz