Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2012

Kalendář prosinec 2012

 • V pátek 5. října proběhlo v aule gymnázia školní kolo piškvorkového turnaje pIšQworky. Zápasů v oblíbené hře ze školních lavic se zúčastnilo celkem dvanáct týmů, z nichž nejlepší tři (MIS√(243) (Bartoň (2.O), Kučera (5.O), Lux, Šimek, Zeman (6.O)), M*DÁCI (Heřman, Holata, Kuršel, Miksánek, Otmar (8.O)) a Cech zlodějů (Pivrnec, Novotný, Šída, Škrabálek, Valášek (4.)) postoupily do dalších klání. O hladký průběh celé akce se starala Mgr. Růžena Holubová a dva studenti oktávy – Ondřej Jurdák a Lukáš Matura. Oblastní kolo na naší škole proběhlo 12. listopadu. Kromě třech semilských týmů se zúčastnila také družstva z jilemnického gymnázia. Po zarputilých soubojích se vítězi stali studenti oktávy (M*DÁCI), kteří opět postoupili. Krajské kolo se konalo 23. listopadu v Liberci. Semilský tým reprezentoval naši školu velmi úspěšně, byl však poražen vítězným týmem POKÉMONI, který postoupil do celorepublikového finále. (HBÁ)
 • Ve čtvrtek 8. 11. 2012 družstvo dívek (ve složení Barbora Matějková (5.O), Pavla Zuzánková, Kateřina Bugnová (2.),  Tereza Jakubů,  Šárka Hnyková, Bernadeta Žilíková (3.) a Marie Grofová, Barbora Zelenková, Lída Kučerová (4.)) reprezentovalo GIO v okresním kole basketbalu. Na turnaj konaný ve sportovní hale v Jilemnici jsme odjížděli s velkými ambicemi a doufali v úspěch, jelikož se dívky poctivě každý týden připravují v rámci tréninků basketbalového kroužku. Turnaje se celkem účastnila pouze tři družstva, GIO Semily, OAHŠ Turnov a pořádající Gymnázium a SOŠ Jilemnice. První zápas jsme sehráli s domácím družstvem. Již od začátku jsme byli jasnými favority, a to nejen díky výškové převaze, ale také vynikající osobní obraně. Během zápasu si s chutí zahrála všechna děvčata a zápas nakonec skončil 17:8 ve prospěch GIO. Zápas s Turnovem byl o poznání těžší. Utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané bez bodů na obou stranách, ale nakonec děvčata dosáhla vítězství 10:4. Na závěr je nutno dodat, že vítězství v okresním kole zaručuje postup do kola krajského. Děkujeme dívkám za skvělou hru, bojovnost a reprezentaci GIO a přejeme jim do dalšího kola mnoho sportovního štěstí a úspěchů. (RAM, KJC)
 • Školní kolo olympiády z dějepisu se konalo 13. listopadu. Ze sekundy, tercie a kvarty se olympiády zúčastnilo 22 studentů. Nejúspěšnější byli tito studenti: 1. Tereza Víznerová (4.O), 2. Bartoň J.(2.O), 3.-4. Kousal V.(4.O) a Neumann Z.(3.O), kteří  také postupují do okresního kola. (ŠFÁ, RSÁ)
 • V úterý a ve středu 20.-21.11. se ve Sportovním centru v Semilech uskutečnila okresní kola ve volejbale. Nejprve se odehrál turnaj chlapců. Naši studenti podali slušné výkony a vybojovali celkové 3.místo v konkurenci pěti škol. Sestava: Miksánek, Kuršel, Matura, Holata, Novák, Dědek, Tichák, Roudnický, Maryško. Následující den se odehrál turnaj dívek. Sešlo se opět pět družstev, hrálo se systémem každý s každým. Naše hráčky podaly strhující výkony a odnesly si zasloužené 2.místo. V prvním zápase dívky s přehledem porazily OAHŠ Turnov 2:0, ve druhém musely ukázat bojovnost a ve třech setech porazily Gymnázium Jilemnice 2:1. Třetí zápas byl předčasným finále. S Gymnáziem Turnov sehrály naše dívky vyrovnanou partii, a i když nakonec prohrály, musím je pochválit za velikou bojovnost. Poslední zápas proti SZŠ Turnov už nemohl rozhodnout o posunech v tabulce, proto dostaly šanci i hráčky z lavičky. Přesto i ony ukázaly své kvality a vyhrály 2:1. Sestava: Zelinková, Grofová, Havrdová, Jakubů, Ježková, Havelková, Nováková, Vodseďálková. (KJC)
 • Tradiční Vánoční jarmark pořádaný Pojizerskou galerií se uskuteční v sobotu 1. prosince 2012 a bude trvat od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentujeme pravidelně od roku 2002. Sedmkrát jsme se už také zúčastnili Vánočních trhů v Libštátě, i tam budete moci letos 15. prosince náš stánek opět spatřit. Na obě akce připravujeme vedle několika osvědčených typů vánočního zboží dílka zcela nová, využitelná po celý rok. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová, Rusová a Staňková. S organizací prodeje bude, stejně jako v minulých letech, pomáhat kolegyně Štefánková. Příprava jmenovaných akcí je pro nás každoročně potěšením. Přijďte, pozastavte se u našich stánků, kde vás obslouží studenti a studentky tercie a 3. ročníku, a vyberte si. Uděláte radost nejen sobě a vašim blízkým, ale i nám. (RIE, RSÁ)
 • Od 26. listopadu do 7. prosince 2012 probíhá po celé České republice další ročník osvětové a informační kampaně zaměřené na prevenci a boj s nemocí AIDS. S touto kampaní je již tradičně spojená také veřejná sbírka – Červená stužka. V pondělí 3. prosince si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity k osobám HIV pozitivním a nemocným AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o kampani a sbírce naleznete na: http://www.aids-pomoc.cz/. (ULV)
 • Ve středu 12.12. 2012 se uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce ve 2 kategoriích: II.B (3.O, 4.O) a III.A (5.O, 6.O, 7.O, 1., 2., 3.ročník).Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete též do pátku 7.12. přihlásit. Ve stejný den se koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných  kategoriích). Informace u vyučujících FJ, přihlášky rovněž do 7.12. (VTÁ)
 • V další části cyklu Na cestě – bedekr filmového hrdiny uvede 13.prosince semilský filmový klub mistrovské dílo islandského režiséra Fridrika Thóra Fridrikssona Zimnice. Road movie o putování mladého Japonce Hiraty exotickou ledovou krajinou Islandu za tajemnou zemí duchů, posledním místem života svých rodičů a hlavně za sebou samým. Kino Jitřenka je jediným v České republice, které získalo promítací práva na film od zahraničního distributora. Projekce začíná tradičně v 19 hodin. (PÝCH, NEČ)
 • Ve středu 19. prosince navštíví studenti semilského gymnázia Branické divadlo v Praze a zhlédnou dramatizaci slavného cestopisu Jonathana Swifta  Gulliverovy cesty. Představení bude v anglickém jazyce, a tak věřím, že i tento fakt, a nejen Swiftova satira, budou studentům výzvou. Do Prahy se spolu se studenty vydají a na Gulliverova putování po současném problematickém světě se těší Mgr. Kubíková a Mgr. Zahradník. (ZAH)
 • 20.12. od 10:00 v aule školy vystoupí se svým programem světoznámé hudební těleso „Adamusovo trio“. Opět máme po několika letech možnost u nás přivítat netradiční, avšak velmi kvalitní seskupení hudebníků a slyšet jejich prvotřídní předvedení koncertních skladeb. Na programu budou díla A.Dvořáka a W.A.Mozarta. (ŠTĚ)
 • Na závěr letošního roku nás čeká na našem gymnáziu opravdu sportovní „lahůdka“. Pod vysokou volejbalovou sítí se již potřetí utkají dva „nesmiřitelní“ soupeři. Na jedné straně tým sestavený z UČITELSKÉHO SBORU a na straně druhé STUDENTI. Kdy: čtvrtek 20.12.2010 od 14hod. Kde: velká tělocvična. Jak: hraje se podle volejbalových pravidel na tři vítězné sety, tým může být složen z mužů i žen (min. 2 ženy). Kapitáni: na straně učitelů – Martin Krajíc, na straně studentů – Sebastian Kuršel (8.O). (KJC)

  Na leden mj. připravujeme:

 • lyžařský kurz 1.ročníku (Rokytnice n.J. od 06.01. do 11.01.)
 • „Den otevřených dveří“ pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru) na semilském gymnáziu (sobota 12. ledna od   09.00  do 14.00 hod., začátek   v   aule,  kde  vedení  školy  podá aktuální informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy)                                                                  
 • pololetní pedagogickou radu (pátek 25. ledna od 14.00 hod.)                
 • ples maturantů (sobota 26.01., KC Golf Semily, od 20.00 hod.) (VOJ)

Citát měsíce k zamyšlení: „Starajíce se o štěstí jiných, nacházíme své vlastní.“ Platón


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden: 17.12. do 16.00 hod.


Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia  a  všem  lidem  dobré vůle klidný průběh adventních dní a krásné vánoční svátky plné radosti a pohody.


© 30.11.2012, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Helena Babcová, Ing. Luboš Hlava. Příspěvky dodali: Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), PhDr. Ivona Riegrová (RIE), Mgr. Lucie Rusová (RSÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz