Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2012

Kalendář listopad 2012


 • Dne 27. září 2012 jsme opět na naší škole uvítali hudebníka Miloše Dvořáčka, který nás přijel nenásilnou formou seznámit s původem hudebních žánrů současnosti. Tentokrát se zaměřením na africkou hudbu a její vliv na hudbou evropskou, africké hudební nástroje....to vše hravou formou s kreativní spoluprací studentů. (HVÁ, SDÁ)
 • V úterý 2. 10. se v Turnově uskutečnilo okresní kolo v malém fotbale. V konkurenci 9 škol jsme obsadili celkové 3. místo, když jsme v celém turnaji prohráli pouze s vítězným týmem z Turnova. Naši hráči prošli bez problémů skupinou, ve které si poradili 4:1 s hotelovkou Turnov a 3:1 s Waldorfskou školou Semily. Ve finálové skupině nejprve remizovali s ISŠ Semily a poté smolně prohráli s gymnáziem Turnov. Naši školu reprezentovali Lukáš Houžvička, Daniel Otmar, Jiří Novotný, Lukáš Novotný, Lukáš Matura, Jan Hloušek, Dominik Marek a David Kobr (brankář). (KJC)
 • V sobotu 6. října se uskutečnil 32. ročník POCHODU MATURANTŮ. Celkem 232 nadšenců se vydalo na dětskou, tři pěší a dvě cyklistické trasy. Slunečné sobotní dopoledne nalákalo 88 účastníků na pohádkovou dětskou trasu na Ostrově, 70 turistů na tradičně nejoblíbenější osmikilometrovou a 18 cyklistů na příjemnou projížďku. Nejstarší účastnicí byla paní Havlíková (1943), nejmladší Štěpánka Zahrádková (2011) a nejpočetněji zastoupenou třídou sexta, která obdržela vítězný dort. Na závěr pochodu se všichni mohli občerstvit ve školní jídelně a vychutnat si oblíbené bramboráky, langoše, bramboračku a jiné dobroty. Poděkování patří všem účastníkům, sponzorům, ale především studentům maturitních tříd, kteří tuto akci pořádali. (RMÁ, HBÁ)
 • Ve středu 10. 10 a v pátek 12. 10. byla odehrána školní kola ve volejbale dívek. Do soutěže se přihlásilo sedm tříd. Jednotlivá družstva byla rozlosována do dvou skupin, z nichž první dvě postoupila do semifinále, zbývající hrála o páté až sedmé místo. Z celkového vítězství se radovala děvčata 4. ročníku, která porazila ve finále „druhačky“ po boji 2:1. O týden později se odehrála školní kola ve volejbale chlapců. Do soutěže se přihlásilo sedm tříd. Systém turnaje byl stejný jako u dívek. Z celkového vítězství se radovali chlapci oktávy, kteří porazili ve finále septimány lehce ve dvou setech 2:0. (KJC)
 • Ve středu 17. 10. uspořádala naše škola okresní kola ve stolním tenise. Popularita tohoto sportu na školách bohužel klesá. Proto i účast byla velice slabá. V kategorii chlapců se zúčastnily pouze tři školy (GIO Semily, ISŠ Semily a OA HŠ SOŠ Turnov). Hrálo se systémem každý s každým. Z vítězství se radovali turnovští hráči, naši studenti obsadili 2. místo. V kategorii dívek byla situace ještě mnohem horší. Přihlásilo se pouze družstvo našich dívek. (KJC)
 • V pondělí 22. října se studenti primy a sekundy semilského gymnázia opět zúčastnili soutěžního klání „Cesta proti času“, který pořádalo Muzeum a Pojizerská galerie ve spojení se ZŠ Ivana Olbrachta. Letošní 5. ročník byl věnován 28. říjnu a 660 letům první písemné zmínky o městě Semily. Blahopřejeme především našim primánům, kteří v soutěži obsadili 1. (N. Francová, N. Matějková a V. Vanická) a 3. místo (B. Hruška, Š. Šimůnek, D. Carda). (RSÁ)
 • I v letošním školním roce jsme se zúčastnili „Veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB 2012“ v liberecké TIPsport aréně. Veletrh byl pořádán ve dnech 18. až 20. 10. a byl zaměřen zejména na aktuální vzdělávací nabídku středních škol, vysokých škol a nabídku zaměstnavatelů v našem regionu. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium a jejich rodiče budeme podávat také na již tradičních „burzách“ středních škol, a to např. v Železném Brodě (1. 11.), v Turnově (2. 11.), v Rokytnici n.J. (6. 11.), v Lomnici nad Popelkou (7. 11.), ve Vysokém nad Jizerou (14. 11.) Avizujeme také, že tradiční „Den otevřených dveří GIO“ se uskuteční v sobotu 12. 1.2013 od 09.00 do 14.00 hod. (VOJ, ŠTĚ)
 • Již pátým rokem se naše gymnázium účastní projektu MF dnes - Studenti čtou a píší noviny. Jde o zajímavé propojení výuky s praxí, kde se dostává slyšení názorům jednotlivců. Zapojily se opět třídy sexta a druhý ročník a již zaslaly prostřednictvím svých vyučujících příspěvky ke třem vyhlášeným tématům: Já za 20 let; Jak chci (se chystám) bydlet a jak chci cestovat, až „budu velký“, resp. „až založím rodinu“ a Virtuální život – neohrožuje ten skutečný? Je člověk bez Facebooku ještě vůbec člověkem? V učebním programu mají právě tyto třídy výuku publicistického stylu a porovnání vlastních výkonů s otištěnými články úspěšných vrstevníků by mělo jejich kreativitu a dovednosti posunout o stupínek výš. Podzimní kolo projektu pro letošní rok je za námi, ale v jarních měsících, kdy budou vyhlášena další tři témata, se opět pokusíme obstát.(RSÁ)
 • V listopadu a v dalších měsících proběhnou školní a v některých případech už i vyšší (okresní, oblastní či krajská) kola různých soutěží a olympiád. Např. 2. 11. krajské kolo logické olympiády v Liberci, okresní kolo turnaje v basketbalu dívek 8. 11. v Jilemnici, 12. 11. oblastní kolo turnaje v „pIšQworkách“ (GIO), 13. 11. okresní kolo turnaje v basketbalu chlapců v Jilemnici,školní kolo olympiády z dějepisu rovněž 13.11.,školní kolo olympiády z českého jazyka 20.11. (VOJ, ŠTĚ)
 • Ve dnech 3. a 4.11. proběhne již tradiční seminář o bonsajích, který bude lektorovat nám již dobře známý pan Martin Ašenbrenner z Českých Budějovic. Seminář připravuje pan Jan Lengál (bližší informace na tel. 777 360 022). (LEN, VOJ)
 • O tom, jak vzniká filmový scénář a jak se převádí na stříbrné plátno, budou 7. listopadu se studenty literárního semináře a s dalšími zájemci hovořit scenárista Marek Epstein a režisér Vladimír Michálek. Jestliže Epstein na sebe upozornil spoluprací na snímcích oceněných Českými lvy Václav nebo Roming, je Michálek podepsán pod filmy, které patří vůbec k nejlepším, jaké v české kinematografii po revoluci vznikly, Je třeba zabít Sekala a Zapomenuté světlo. Oba dva nyní spojily své síly a od října v kinech uvádějí drama o muži, který odmítá dospět, Posel. Film bude večer promítnut v semilském kině Jitřenka. (PÝCH)
 • 16.11. proběhne v našem gymnáziu přednáška o nanotechnologiích a představení UJEP prof. Pavly Čapkové, proděkanky pro vědu a vnější vztahy Univerzity J.E. Purkyně. Určeno pro maturanty a zájemce. Akci připravuje Ing. Štěpnička. (ŠTĚ)
 • V úterý 20. 11.2012 se v Semilech uskuteční již čtvrtý ročník Dne prevence kriminality. Pro děti ze šestých tříd semilských škol bude od 8:00 hod připraveno v KC Golf šest stanovišť, na kterých se seznámí s problematikou kriminality mládeže, šikany a dalších patologických jevů a dozví se, jak těmto nebezpečím čelit. Nositelem projektu je Město Semily prostřednictvím Pracovní skupiny pro prevenci sociálně patologických jevů mezi dětmi a mládeží. Z našeho gymnázia se akce zúčastní studenti primy a několik studentů z vyššího gymnázia, kteří budou moderovat interaktivní aktivity na stanovištích. (ULV)
 • Dcera dnes již legendárních českých dokumentaristů Jana Špáty a Olgy Sommerové Olga Špátová pokračuje úspěšně ve šlépějích svých rodičů. Před dvěma lety uvedla celovečerní snímek o boji architekta Jana Kaplického za jeho projekt Národní knihovny Oko nad Prahou a dnes po republice doprovází nový film Největší přání. Špátové je vlastní sociologický pohled na skutečnost, sleduje pestrost i proměnu české společnosti, jejích názorů a hodnot. Rádi jsme využili příležitosti, že snímek Největší přání bude uveden v Semilech, a pozvali na mladou dokumentaristku mezi studenty společenskovědního semináře a další zájemce. Beseda se uskuteční 22. listopadu. (NEČ, PÝCH)
 • 28. listopadu spatří naši studenti dramatizaci slavného románu Ladislava Fukse Pan Theodor Mundstock. Režie i titulní role se ujal Jaroslav Achab Haidler z Činoherního studia v Ústí nad Labem, kterého bylo možné v poslední době vidět v novém snímku Davida Ondříčka Ve stínu. Pan Theodor Mundstock je příběhem českého Žida za protektorátu, muže, který jako miliony jiných žije ve špatnou dobu na špatném místě. Ale nemíní se vzdát. Pro studenty literárního a společenskovědního semináře pak bude v odpoledních hodinách připravena beseda s J.A.Haidlerem. Program je součástí podzimního projektu o židovství, dějinách antisemitismu a holocaustu. (PÝCH, NEČ)

Citát měsíce k zamyšlení:

„Zlaté alchymistické pravidlo praví, že pokus proměňuje pokusníka. Za cokoliv, co člověk udělá, je zodpovědný a tuhle zodpovědnost z něho nikdo nikdy nesejme.“

Bohdan Sláma


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na prosinec: 26. 11. 2012 do 16.00 hod.


© 31. 10. 2012, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Helena Babcová, Ing. Luboš Hlava. Příspěvky dodali: Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr. Ivana Housová (HVÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Jan Lengál (LEN), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lucia Rambousková, Ph.D. (RMÁ), Mgr. Lucie Rusová (RSÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ).


 

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz