Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2012

Kalendář leden 2012

 • Měsíc leden  je  pro studenty i pedagogy každé školy, tedy i Gymnázia Ivana Olbrachta Semily, vždy velmi náročný. Uveďme v přehledu několik důležitých termínů. Vánoční prázdniny skončí v pondělí 2. ledna. Nový kalendářní rok zahajujeme výukou v úterý 3. ledna. Pedagogové se budou radit o prospěchu, chování a hodnocení žáků za první pololetí letošního školního roku na pololetní pedagogické radě dne 24.1.2012 od 14.00 hod. (známky musí být vyučujícími zapsány ve výkazech tříd nejpozději v pondělí 23.ledna). Vysvědčení bude studentům vydáno v úterý 31.ledna. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 3. února. (VOJ)
 • Školní kolo olympiády v českém jazyce se konalo ve čtvrtek 24. 11. 2011. Soutěže se zúčastnilo 31 studentů ve dvou kategoriích. V I. kategorii obsadili 1. – 2. místo Jan Vunderer (4.0) a Vojtěch Kousal (3.0), 3. místo  Anna Máková (3.0). Ve II. kategorii zvítězila Michaela Bryscejnová (7.0), 2. místo získal Vojtěch Burián (8.0) a 3. místo  Michaela Loumová (5.0). Do okresního kola, které se uskuteční 21.- 22. března, postupují soutěžící z 1. a 2. místa. (KFÁ)
 • Ve středu 30.11. a ve čtvrtek 1.12. se v SC Semily uskutečnila okrsková kola ve florbale (nižší gymnázium a ZŠ). GIO vyslalo do boje družstva mladších žáků (1.0 a 2.0) a starších žáků a žákyň (3.0 a 4.0). Mladší žáci obsadili v konkurenci čtyř škol 3.místo. Starší žákyně, složené ze studentek tercie, uhrály tři remízy a jednu prohru, což jim stačilo na konečné 4.místo. Nejlépe si vedli starší žáci, kteří s bilancí 2 vítězství, 2 remízy a 1 prohra skončili na 3. místě a o pouhé dva body jim unikl postup. (KJC)
 • Během sbírky Červená stužka, která se konala 1. prosince 2011, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 2623 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce http://www.aids-pomoc.cz/info_stuzka.htm. (ULV)
 • Dne 6.12.2011 se ve Sportovní hale TJ Turnov ve Skálově ulici uskutečnil florbalový turnaj středních škol, kterého se zúčastnili studenti vyššího stupně našeho gymnázia. Nutno podotknout, že si nevedli vůbec špatně, a v konečném zúčtování obsadili chvályhodné 2. místo. Turnaje se zúčastnilo 9 škol (4 z Turnova, 2 ze Semil, 1 z Vysokého n. J., 1 z Jilemnice a 1 z Lomnice n. P.) (KJC)
 • Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo dne 13.12.2011 ve 2 kategoriích  21 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách.V kategorii II.B se na 1.místě umístil Jan Vunderer (4.0), na 2.místě  společně Vojtěch Bezpalec (4.0) a Zdeněk-Binh Dang Huy (3.0). V kategorii III.A zvítězila Eliška Vošvrdová (5.0), na 2. místě skončila Michaela Bryscejnová  (7.0) a na 3.místě Tereza Machová (7.0). Do okresního kola postupuje v kategorii III.A   první umístěný - letos se koná  na gymnáziu v Turnově. Kategorie II.B má od tohoto školního roku v NJ zrušené okresní  kolo, první umístěný postupuje tedy ze školního kola rovnou do krajského kola v Liberci. (VTÁ)
 • Školní kolo olympiády ve francouzském jazyce proběhlo v plánovaném termínu za účasti 15ti studentů. Jejich výkony i počet soutěžících nás nesmírně potěšily a všem za ně děkujeme a blahopřejeme. V kategorii mladších se na 1. místě umístila Magdalena Čapková /4.0 /, na 2. místě Anna Máková a 3. místo obsadila Tereza Víznerová / obě 3.0 /. Mezi staršími zvítězil Jan Šimůnek /6.0 /, za ním na 2. místě skončila Kristýna Škodová /3.0 / a na 3. místě David Kobr /6.0/. (ŠKÁ)
 • Ve čtvrtek 5.ledna od 16.00 hod. proběhne v IC jednání Rady SRPG. Termín byl vybrán po dohodě ředitele školy s paní Priščákovou, předsedkyní Rady SRPG. Tématem jednání bude příprava plesu a další záležitosti týkající se provozu gymnázia. (VOJ)
 • Ve dnech 8. - 13.1.2012 se studenti 1. ročníku spolu s instruktory Radimem Berkou, Lubošem Hlavou a Luďkem Štěpničkou zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou na chatě TJ Sokol Železný Brod. Náplní kurzu bude jak jízda na běžkách, které u nás získává stále více na oblibě, tak na sjezdových lyžích, případně si zájemci užijí jízdy na snowboardu. Studenti si vyzkouší sjezdové tratě na Lysou horu a běžecké tratě v okolí Ručiček. Přejeme si hezké počasí, třeskuté mrazy, konečně pořádnou sněhovou nadílku, co nejméně zraněných a studentům co nejpříjemnější pobyt. (BER, ŠTĚ)
 • V pondělí 9.1.2012 se studenti hudební výchovy zúčastní v aule gymnázia hudebního pořadu pana Pavla Hraběte, ve kterém se seznámí s hudebními nástroji. 1. vyučovací hod. - prima, sekunda a tercie, 2. vyučovací hod. - kvarta, hudebníci z kvinty, sexty a 2.ročníku. (SDÁ,HSÁ)
 • Filmový klub v kině Jitřenka (1.část). V lednovém filmovém klubu v rámci cyklu Manželé, milenci a samotáři uvedeme filmy, které ukazují lásku jako tiché a pokorné vítězství, jako neokázalé gesto lidí, kteří se naučí žít. Japonský snímek Norské dřevo, 2010 /podle stejnojmenného románu současného světově proslulého prozaika Haruki Murakamiho/ vypráví příběh o bolestných prožitcích mladého muže, jemuž hledání lásky splývá s úzkostnou existenciální nejistotou. Autorem filmu je významný vietnamský režisér Anh Hung Tran / Vůně zelené papáje, nominace na Oskara, 1993/. Ke zhlédnutí se sejdeme 12.ledna  2013 v 19:00 v kině Jitřenka. (NEČ,PÝCH)
 • Zájemce o studium a veřejnost průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy,  možnosti využití volného času atd.). K prezentaci slouží rovněž webové stránky gymnázia (www.giosm.cz ) a také již tradiční lednový „Den otevřených dveří“, který proběhne tentokrát v sobotu 14. ledna od 09.00 do 14.00 hodin. K zájemcům promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení setkání v aule od 09.00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět, anebo si jeho prostory prohlédnout. Kritéria přijímacího řízení budou zveřejněna do konce měsíce ledna 2011 také na webových stránkách školy. (VOJ, ŠTĚ) 
 • V pátek 20.ledna se ředitel gymnázia zúčastní jednání Asociace ředitelů gymnázií Libereckého kraje, které proběhne v jablonci nad Nisou. Debatovat se bude o nových zákonech ve vztahu ke školství a o perspektivách gymnaziálního vzdělávání. (VOJ)
 • V roce 2012 bude mít spisovatel a semilský rodák Ivan Olbracht, jehož jméno má naše gymnázium ve svém názvu, hned dvě kulatá výročí  (* 6.1.1882, † 30.12.1952). Pro mnohé významný literát, pro jiné člověk se značně kontroverzními politickými názory. V průběhu celého roku proběhne několik setkání, která budou příležitostí k zamyšlení a utváření vlastních názorů studentů. Studenti 8.0 a 4.ročníku se už k Ivanu Olbrachtovi v anonymním šetření vyjadřovali pro Literární noviny v prosinci 2011. V lednu bude pro studenty literárního semináře a další zájemce příležitost k zamyšlení nad odkazem Ivana Olbrachta podruhé. 23. ledna ve škole přivítáme současného kronikáře Semil a bývalého ředitele našeho gymnázia Mgr. Miloše Plachtu. S ním budeme debatovat nejen o Olbrachtovi. (VOJ)
 • V lednu proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Ve středu 25. ledna v kategorii III. (5.0 – 7.0, 1.r. – 3.r.). Ve čtvrtek 26. ledna proběhne olympiáda v kategorii I. (1.0, 2.0) a II. (3.0, 4.0). Začátek vždy v 8.15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 20.1.2012. Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ. (ZAH)
 • Filmový klub v kině Jitřenka (2.část). Ve filmu Další rok /2010/ Mike Leigh ukazuje stárnoucí dvojici manželů, kteří mají na první pohled vše, co život člověku může nabídnout. Stačí jeden „další“ rok v jejich životě, kdy jsou oba konfrontováni s realitou osudů svých blízkých a nejbližších, a dění kolem nich se stává přehlídkou nešťastných a bolestných událostí. Jim a Ruth se pro nás mohou stát ztělesněním ideálu páru starých lidí, kteří se mohou ještě milovat, avšak zároveň dokáží nevidět pouze své štěstí.  Mike Leigh /Tajnosti a lži, Všechno nebo nic/  patří mezi významné britské tvůrce. Je znám jako dramatik, scénárista a režisér, několikrát byl nominován na Oskara, je držitel cen filmového festivalu v Cannes. Film promítneme  ve čtvrtek 26. ledna 2012 v 19:00 v kině Jitřenka. (NEČ,PÝCH)
 • V pátek 27. 1. 2012 od 8.00 hod. do cca 11.30 hod. v učebně chemie (6.O) proběhne školní kolo olympiády z chemie kategorie D (pro žáky tercie a kvarty osmiletého studia). Soutěž se skládá ze tří částí – domácí příprava, kterou soutěžící odevzdávají před školním kolem, a pak píší test a prokáží praktické dovednosti při laboratorním úkolu. (RAM, VÍZ)
 • Maturanti 4.ročníku a oktávy spolu se SRPG a svými třídními Mgr.St.Bradnovou a Mgr.D.Koudelkovou Vás srdečně zvou na svůj maturitní ples, který se koná v KC Golf Semily dne 28.ledna 2012. Program plesu bude bohatý. Předtančení a šerpování maturantů, půlnoční překvapení, bohatá tombola a dobré občerstvení. K tanci a poslechu hraje skupina EGO z Hořic. Začátek ve 20 hod., vstupné 100,-Kč. Přijďte se podívat, zatančit si, pobavit se. Jste srdečně zváni. Maturitní ples je v pořadí již 56. (BRÁ, ŠTĚ)
 • Na závěr prvního pololetí letošního školního roku připravujeme pro naše studenty dvě filmové projekce. 30.ledna zhlédnou vyšší ročníky  Aloise Nebela, výtvarně jedinečný snímek natočený podle komiksové trilogie Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 a nominovaný Českou filmovou akademií na Oscara. A 1.února pak mladší studenti uvidí poslední adaptaci Alenky v říši divů od Tima Burtona (Karlík a továrna na čokoládu, Střihoruký Edward). První snímek přislíbil uvést autor scénáře J.Rudiš. (PÝCH,NEČ)
 • V den vydávání vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2011-2012, tj. 31.1.2012, bude sehrán odložený volejbalový zápas mezi studenty a pedagogy. (VOJ)

Na únor mj. připravujeme:

 • školní kolo olympiády z biologie, nejmladší kategorie D (pro primu a sekundu) a C (pro tercii a kvartu) – je plánováno na čtvrtek 2. 2. 2012, tj. před jednodenními pololetními prázdninami; bližší informace u pří-slušných vyučujících nebo na webu komise Bi – Ch (VÍZ,RAM)
 • lyžařský kurz tercie na Benecku v termínu od 5. do 10.2. (BER)
 • v soboru 25. února od 20.00 hod. pořádáme 17. ples absolventů; hrát bude skupina ALLEGRO z Jičína, ve vinárně bude diskotéka (ŠTĚ,VOJ)
 • ve středu 29.února proběhne odložená akce s názvem „retroden“, připravují KLÁ a KCÁ (VOJ)
 • na únor nebo březen dle dohody ředitele GIO s  panem ředitelem semilské nemocnice Ing. Jiřím Samkem chystáme pro vybrané studenty seminář s významným lékařem MUDr. Bouzkem o lékařských oborech, po dohodě bude pro zájemce možná i návštěva nemocnice v Semilech (jde o jednoho z největších zaměstnavatelů v Semilech a není vyloučeno, že některý z našich absolventů by v této nemocnici chtěl později pracovat) (VOJ)

Ředitelství školy přeje  všem  pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům semilského gymnázia  krásné Vánoce a  v  roce 2012 pevné  zdraví a dobré nervy. Studentům přeje v příštím roce zejména úspěchy ve studiu, maturantům dobré výsledky u maturitní zkoušky. Všem rodičům našich žáků, přátelům a sponzorům školy děkuje za trvalou přízeň a podporu. (VOJ)                                    


© 22.12.2011, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Radim Berka (BER), Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Ivana Housová (HVÁ), Milena Kafková (KFÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr.Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz