Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2012

Kalendář květen 2012

 • Přijímací řízení do čtyřletého a osmiletého gymnázia je i letos na všech středních školách komplikované (uchazeči mohou podávat až dvě přihlášky ke studiu různých oborů a pro mnohé školy není jasné, kam žáci nastoupí v případě, že budou přijati současně na více škol – svou volbu musí uchazeči potvrdit odevzdáním zápisového lístku ve lhůtě deseti dnů od zveřejnění rozhodnutí o přijetí). Všem přijatým i nepřijatým uchazečům ke studiu na semilském gymnáziu velmi doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na našich webových stránkách (www.giosm.cz). Najdou zde aktuální informace, například poučení o náležitostech odvolání pro nepřijaté uchazeče, termíny, lhůty apod. Všem uchazečům i jejich rodičům poskytují permanentní konzultace ředitel a zástupce ředitele (osobně, telefonicky či e-mailem). (VOJ)
 • Našim letošním maturantům se čas  neuvěřitelně rychle naplňuje. Maturitní zkoušky proběhnou letos již podruhé podle nového systému – studenti složí část společnou (státní) a profilovou (školní). Nutno dodat, že letošní maturitní kalendář se od loňského zásadně mění (rozhodnutí CERMATu) a mění se i řada dalších parametrů maturitní zkoušky. Stále platí, že studenti musí úspěšně absolvovat písemné i ústní zkoušky – jedině v takovém případě mohou u maturity uspět. Písemné maturitní zkoušky společné části maturity začínají už 2.května (český jazyk a literatura); v dalších dnech následují podle maturitního kalendáře postupně písemné maturitní zkoušky z dalších předmětů (podrobnosti viz www.novamaturita.cz).  Studenti oktávy vykonají ústní část maturitních zkoušek v týdnu od 21. do 24. května, studenti 4.ročníku pak v následujícím týdnu, tj. od 28. do 31. května. Tradiční „poslední zvonění“ připadne letos na 11.05. Studenti svůj program zatím úspěšně tají. Doufejme, že jejich vystoupení bude naplněno dobrou studentskou recesí. Vedení  školy  chystá   opět „exmatrikulaci“  letošních  maturantů,  která proběhne v aulebezprostředně po ukončení studentského programu. I letos počítáme se slavnostním zakončením maturit s předáním maturitních vysvědčení, pravděpodobně již tradičně ve dvoraně Státního okresního archivu v Semilech a za účasti semilského starosty Mgr. Jana Farského. Vzhledem ke změnám školského zákona a dalších předpisů (např. vyhlášky o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou)  není  možno  přesný  termín   k   datu  uzávěrky kalendáře na květen určit. Nejpravděpodobnější termín je  8.červen (pátek) nebo 11.červen (pondělí), změna vyhrazena. V červnovém kalendáři bude termín upřesněn. (VOJ,ŠTĚ)
 • Výborných výsledků dosáhli naši dva studenti, kteří nás reprezentovali v krajském kole zeměpisné olympiády. Jan Pekárek (sekunda)   obsadil v kategorii B velmi pěkné 4.místo / o pouhý 1 bod mu uteklo medailové umístění/. V kategorii C vybojoval 2.místo Jan Vunderer (kvarta) a postupuje do celostátního kola soutěže EUROREBUS, které se bude konat v červnu v Praze. Oběma Honzům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. (BRÁ)
 • Dne 22.3.2012 reprezentovala Magdalena Čapková (4.O) naše gymnázium v krajském kole francouzské olympiády, které se konalo v DDM Větrník v Liberci. I přes velkou konkurenci, převážně z Liberce a Jablonce nad Nisou, zde obsadila krásné desáté místo, ke kterému jí velmi blahopřejeme! (ŠKÁ, DMÁ)
 • Dne 28. 3. 2012 se konalo na našem gymnáziu okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F. Naši studenti J. Vunderer a M. Čapková (oba 4.0) obsadili 1. a 2.-3. místo v kategorii E a oba postoupili do krajského kola, které se konalo 18. 4. 2012 v Liberci. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. (KCÁ)
 • V pondělí 16. 4. 2012 proběhlo na ZŠ Lesní v Liberci krajské kolo chemické olympiády v kategorii D (pro tercii a kvartu a odpovídající ročníky ZŠ). GIO Semily reprezentoval student kvarty Jan Vunderer, který zvítězil v  okresním kole, a ani tentokrát se mezi ostatními soutěžícími neztratil. V testu a praktické úloze dosáhl 67,5 bodu ze 100 možných a obsadil krásné 5. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci. Také v okresním kole biologické olympiády kategorie C (tercie a kvarta a odpovídající ročníky ZŠ) obsadili naši studenti první dvě místa (Zuzana Marková zvítězila, Jan Vunderer byl druhý) a oba postoupili do  krajského  kola  biologické olympiády,  které  se bude konat v Liberci 11. 5. 2012. Blahopřejeme a držíme palce do dalšího kola. (VÍZ, RAM)
 • Markéta Hradecká, Terka Janáková, Aneta Pavlatová, Klára Dolenská a Kája Buriánek vyhlášeni v anketě „Nejlepší sportovec Semil“. Ve čtvrtek 19.4. proběhlo v Kulturním domě v  Semilech vyhlášení ankety „Nejlepší sportovec Semil za rok 2011“. V každé kategorii byli vyhlášeni tři nejlepší sportovci, pořadí mezi těmito třemi se  už  neurčovalo.  Mezi vybranými sportovci bylo i pět našich studentů. V kategorii žactvo-jednotlivci se mezi nejlepšími třemi umístil judista Kája Buriánek (3.O). Mezi jeho největší úspěchy patří dvakrát vítězství na mezinárodní ceně a třikrát umístění na stupních vítězů v českém poháru. V kategorii žactvo-kolektiv se mezi nejlepší dostala tenistka Markéta Hradecká (2.O) a aerobičky Terka Janáková (2.O), Aneta Pavlatová (4.O) a Klára Dolenská (4.O). Mladí tenisté zakončili loňský rok postupem do druhé nejvyšší soutěže v ČR, aerobičky byly odměněny za 2.místo na mistrovství ČR. Všem studentům přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů. (KJC)
 • Přehled největších úspěchů našich studentů v olympiádách a soutěžích v tomto školním roce je uveden na našich webových stránkách www.giosm.cz (rubrika“Aktuality“, podrobnosti v rubrice „Stránky předmětových komisí“; stav k 23.04. – některé soutěže ještě probíhají). (VOJ)
 • 9.5.2012  se již tradičně zúčastníme zeměpisného cyklu Planeta Země. Na programu jsou Galapágy a Ekvádor. Začátek v 8,15 hod., vstupné 50,-Kč. Akci zajišťují vyučující zeměpisu. (BRÁ)
 • 10.5.2012  proběhne  „Pohár středních  škol  v golfu“ v Mstěticích. Školu bude reprezentovat tříčlenné družstvo (Kuršel S., Závěrka V., Hradecká M.). (ŠTĚ)
 • V průběhu května a června (od 21.5. do 8.6.) proběhne na všech základních školách a v odpovídajících ročnících víceletých gymnázií generální zkouška ověřování výsledků žáků, kterou zajišťuje Česká školní inspekce. Testování z matematiky, českého jazyka a cizího jazyka bude realizováno na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol, tj. v našem případě v kvartě osmiletého gymnázia. Přípravu na GIO má na starosti Ing. Štěpnička, technickou podporu Ing. Lešák. (VOJ,ŠTĚ)

Na červen chystáme mimo jiné:

 • závěrečnou pedagogickou radu (pravděpodobně ve čtvrtek 24. června)
 • již tradiční „Academii“ (pravděpodobně v úterý 29. června)
 • výlety jednotlivých tříd 

Motto nejen na tento měsíc:

„Zlaté alchymistické  pravidlo  praví,  že  pokus  proměňuje  pokusníka.  Za cokoliv, co člověk udělá, je zodpovědný a tuhle zodpovědnost z něho nikdo a nic nesejme“.

Bohdan Sláma, režisér


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na červen:  25.května do 16.00 hod.


© 27.04.2012, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr.Stanislava Bradnová (BRÁ), Lenka Dymáčková (DMÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Martin Krajíc (KJC), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ).

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz