Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2012

Kalendář březen 2012

 • Zájemce o studium na semilském gymnáziu od školního roku 2012-2013 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení. Pro informaci slouží také webové stránky gymnázia (www.giosm.cz), kde byla zveřejněna podrobná kritéria přijímacího řízení v roce 2012 (rubrika „Přijímací řízení“). Upozorňujeme uchazeče o studium a jejich rodiče, že i v letošním roce došlo k významným změnám v legislativě, které mají přímou souvislost s přijímacím řízením. Sledujte proto aktuální informace na webových stránkách školy a také na stránkách www.edulk.cz – zde najdete i ukázky testů pro přijímací řízení (zajišťuje CERMAT). Samozřejmostí jsou pro nás i osobní konzultace ve škole v dohodnutých termínech. Informace poskytují ředitel a zástupce  ředitele. Přihlášku ke studiu na osmiletém i čtyřletém gymnáziu je třeba podat nejpozději do 15.03.2012. Na přihlášce nezapomeňte označit den, který jste si vybrali pro konání přijímací zkoušky (23. nebo 24.duben 2012). (VOJ)
 • V úterý 31.1. odpoledne mohli diváci na semilském gymnáziu vidět volejbal vysoké kvality. Utkali se učitelé proti studentům. Jednotlivé sety končily minimálním bodovým rozdílem, bojovalo se o každý míč. Studenti vyhráli první set v poměru 25:21, poté se však ukázaly větší zkušenosti na učitelské straně a pedagogové zbylé tři sety ovládli v poměrech 25:21, 26:24, 27:25. Všem hráčům bych chtěl poděkovat za předvedené výkony, divákům za bouřlivé povzbuzování. VÝSLEDEK:  učitelé – studenti  3:1(21:25, 25:21, 26:24, 27:25). (KJC)
 • V okresních kolech anglické olympiády reprezentovali naši školu tři studenti a dva z nich byli velmi úspěšní. Petr Müller ze septimy porazil ve své kategorii III.A pět dalších škol a z prvního místa postupuje do krajského kola, které se bude konat v Liberci 16. března. V kategorii II.B zase nenašel přemožitele Vojtěch Kousal a postupuje tak z první pozice do krajského kola, které se bude konat rovněž v Liberci, a to 23.března. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. (ZAH)
 • 2. února 2012 se studenti J. Vunderer (4.0) a M. Vojtěchovský (3.0) zúčastnili okresního kola dějepisné olympiády, které se konalo na ZŠ Dr. Fr. L. Riegra v Semilech. J. Vunderer se umístil na čtvrtém a M. Vojtěchovský na pátém místě. Blahopřejeme! Oba získali dostatečný počet bodů potřebný k postupu do krajského kola, které se koná v Liberci 12. dubna 2012. Přejeme hodně úspěchů! (ŠFÁ,RSÁ)
 • Dne 8. 2. se konala okresní kola olympiády v německém jazyce. V kategorii I.B, kterou pořádala ZŠ F.L. Riegra v Semilech, se umístil Vojtěch Bezpalec (4.0) na 2. místě. Tato kategorie okresním kolem končí. V kategorii II.B nás bude 8.3. reprezentovat Jan Vunderer (4.0) v Liberci, neboť vítězové školních kol letos postupují rovnou do krajského kola. Okresní kolo pro vyšší gymnázium se konalo letos na gymnáziu v Turnově. V kategorii III.A se na 3. místě umístila Michaela Bryscejnová (7.0), Eliška Vošvrdová (5.0) byla šestá. V lehčí kategorii III.C zvítězila Lucie Plecháčová (5.0), Pavla Zuzánková (1.) dosáhla 3. místa. Tato kategorie byla letos vypsána výjimečně pro odborné školy a 1. ročníky / kvintu gymnázií. Obsazením všech těchto kategorií si mohlo více našich studentů letos zasoutěžit ve vyšších kolech a vyzkoušet konkurenci s jinými školami. Všem zúčastněným děkujeme a blahopřejeme k předvedeným výkonům. (CDÁ,VTÁ,SDÁ)
 • Ve dnech 4. až 9.3. se studenti kvinty spolu s instruktory Radimem Berkou, Lubošem Hlavou a Martinem Krajícem zúčastní lyžařského kurzu v Harrachově v  hotelu Bellevue. Studentům přejeme co nejpříjemnější pobyt. (BER)
 • Na pátek 9. března plánujeme uskutečnit převážně s mladšími studenty zájezd do Šaldova divadla v Liberci na Shakespearovu tragedii Romeo a Julie. Hře v tomto konkrétním zpracování zůstaly zachovány typické znaky a je tudíž vhodná pro středoškoláky. Po dobrých referencích samotných studentů jsme se rozhodli navštívit představení už podruhé, tentokrát půjde o derniéru. Odjezd z parkoviště od velkého Pennymarketu v 17.30 hod. (RIE, RSÁ)
 • 10. března 2012 si celý demokratický svět připomene již 53. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Tibeťané i po třiapadesáti letech čínské okupace nadále čelí omezování svobody slova, názoru a projevu, omezování pohybu na území Tibetu, svévolnému zatýkání, zadržování a věznění bez udání důvodu a možnosti obhajoby, mučení a nelidskému zacházení ve vězení, nadále pokračují „vlastenecké převýchovné kampaně“ a kampaně namířené proti dalajlámovi. Celosvětová akce „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k akci připojí. Nesouhlasíme s  potlačováním lidských práv v Tibetu, a proto 10.března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (podle dohody s organizátory akce může být vlajka vyvěšena už v pátek 9.3. a sejmuta 11.3., další informace viz také www.lungta.cz). (VOJ)
 • Se studenty společensko-vědního semináře a dalšími zájemci přijde 12.03. diskutovat Mgr. Jan Farský, semilský starosta a poslanec PS PČR. Tématem setkání bude fungování samosprávy a státní správy, problematika tvorby a prosazování zákonů apod. Mgr. Farský je absolventem semilského gymnázia a školu navštíví na pozvání ředitele GIO. (VOJ)
 • V minulém měsíci navštívili studenti semilského gymnázia mimo jiné i výstavu o Anežce české v Anežském klášteře v Praze. Protože nejen studenti, ale i pedagogové vyhodnotili instalaci jako mimořádně zdařilou, navštíví Prahu ještě jednou, a to ve čtvrtek 15. března 2012. Tentokrát se exkurze do Prahy zúčastní třída sekunda, která se tak o významné české osobnosti dozví ne ve školních lavicích při hodině dějepisu, ale přímo na místě, kde Anežka žila a kde nechala vystavět klášter. (RSÁ)
 • V cyklu Manželé, milenci a samotáři uvedeme zatím poslední film talentovaného íránského režiséra Asghara Farhadida  Rozchod Nadera a Simin.  Příběh o touze po svobodě, rozpadajícím se manželství, o oprávněnosti kompromisů nás zavede do prostředí, v němž se nezvykle výrazně prolíná intimní, náboženská a občanská sféra života. V hlavních rolích partnerské dvojice uvidíme Leilu Hatami a PeymanaMoaadida. Asghar Farhadi získal v loňském roce v Berlíně  za Rozchod Nadera a Simin Zlatého  medvěda a byl také nominován na cenu Oscara za nejlepší cizojazyčný film a nejlepší scénář. Film promítneme v Kině Jitřenka 15. 3.2012 v 19 hodin. (NEČ,PÝCH)
 • 16.3. od 12 hod. proběhne v aule hudební pořad s názvem „Největší hvězdy pop music v proměnách moderní populární hudby /1980 – 2000 /“ M.Jackson, Aha, Dire Stratis, Sting, Madonna, B.Adams, M.Talking, Metallica, Curt  Cobain, Take That, Tom Jones, Spice Girls, 2 pac, Prince, Collins atd. Pořad přímo navazuje na pátý díl, je jeho přímým pokračováním a součástí cyklu vzdělávacích, výchovných a zábavných přednášek o nonartificiální hudbě určené žákům II. stupňů ZŠ a studentům gymnázií, středních škol a učilišť. Moderované slovo, projekce, zapojení dětí do děje, živé muzicírování (ukázky hrány většinou živě nebo formou halfplaybacku), kvalitní zvuk a obraz jsou základem všech pořadů. Účinkující už dobře známe: Mgr.Milan Parnahaj-  moderátor, kytara, zpěv, autor pořadů (scénáře vytvořeny na základě vlastní diplomové práce o nonartificiální hudbě), Josef  Šlik - kytara, zpěv, ozvučení pořadu, projekce. (ŠTĚ)
 • Ve středu 21. března 2012 studenti kvinty, sexty, 1. a 2. ročníku společně se svými pedagogy L. Rusovou a P. Pýchou zhlédnou v Divadle F. X. Šaldy v Liberci  představení LAKOMEC klasicistního dramatika Moliéra. Přejeme hezký zážitek. (RSÁ)
 • I v letošním roce využijeme nabídku festivalu dokumentárních filmů  o lidských právech Jeden svět. Základním školám v  Semilech pro projekci rádi opět poskytneme aulu gymnázia, pro střední školy budou filmy promítány v dohodnutých termínech od 21. do 23.03., resp. od 26. do 30.03. (bude upřesněno). Žáci nižšího stupně gymnázia zhlédnou dokumentární filmy „Ti druzí“ a „Pojďte dál“, studenti vyššího stupně gymnázia uvidí filmy „Holky v ringu“ a „Nedáme se umlčet“. Organizaci akce pro studenty gymnázia má na starosti Ing. Luděk Štěpnička. (ŠTĚ,VOJ)
 • Ve dnech 26. až 28.března se setkají ředitelé gymnázií ve Starých Splavech u Doks na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT. Hlavní témata: maturity, novela školského zákona, zákon o pedagogických pracovnících, problematika financování středního školství, atd. (VOJ)
 • 31. března vyrazí 53 studentů semilského gymnázia a několik odvážných pedagogů na dobrodružnou cestu do Velké Británie. Navazujeme tímto na předešlé úspěšné projekty, které obohatily naše znalosti a zkušenosti v mnoha směrech. Putovali jsme po stopách Williama Shakespeara, poznávali jsme zlomové okamžiky anglických dějin a letos nás čeká opět velmi pestrý program, který se však bude v mnohém lišit od těch předešlých. Studenti totiž usednou každé ráno do školních lavic v Londýně a celé dopoledne stráví pod vedením zkušených lektorů, kteří jim budou odhalovat taje anglického jazyka a zajímavosti anglických reálií. V odpoledních hodinách nás čeká výstup na známý londýnský Tower Bridge, procházka nejstarší částí Londýna, návštěva přímořských letovisek Eastbourne a Brighton s velkým podmořským akváriem. Dále navštívíme středověký hrad Pevensey s tisíciletou historií a Windsor, sídlo anglických panovníků.  Na závěr našeho pobytu nás čeká jízda na jedné z největších londýnských atrakcí, kterou je Londýnské oko, a také návštěva britského muzea. Určitě nebude chybět cesta trajektem, Eurotunelem ani projížďka známým červeným dvouposchoďovým autobusem. Ubytování v anglických rodinách náš prožitek ještě umocní. Do Semil se vrátíme 6. dubna. Na projektu se podílejí i samotní studenti formou referátů a prací na webové stránce komise AJ. Studenti budou také shromažďovat obrazové a jiné materiály, které pak spolu se svými zkušenostmi předají spolužákům a semilské veřejnosti. Studenty budou doprovázet pedagogové Aleš Zahradník, Stanislav Ulvr, Lucia Rambousková a Petra Pekárková. (ZAH)

Citát na březen k zamyšlení:

„Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.“

M.T.Cicero


Na duben mj. připravujeme:

 • přijímací zkoušky do 4-letého i 8-letého gymnázia (23. a 24.4.)

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na duben: 22. března do 16.00 hod.


© 24.02.2012, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Radim Berka (BER), Mgr. Marta Cardová (CDÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), PhDr. Ivona Riegrová (RIE), Mgr. Lucie Rusová (RSÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz