ACADEMIA 2022

Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 Nejnovější fotogalerie...  

 

 

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2011

Kalendář říjen 2011

 • Družstva dívek a chlapců GIO Semily se 21.9.2011 zúčastnila okresního přeboru středních škol v Turnově. Naše reprezentantky podaly výborné výkony a v silné konkurenci obsadily skvělé druhé místo. Vybojovaly si tak účast v krajském kole, které se koná začátkem října v Liberci. Nejlepší z našich závodnic byly Pavla Nováková v běhu na 60 a 200m, Kateřina Zelinková ve vrhu koulí a Barbora Matějková ve skoku vysokém. Ani chlapci nezklamali, přestože 4.místo po loňském vítězství se zdá neúspěchem. Ve všech disciplinách příkladně reprezentovali naši školu. Vynikajících výkonů dosáhli Martin Tomášek v běhu na 100 m a Lukáš Houžvička v běhu na 400 m. Atletikou se sportovní soutěže rozbíhají. V měsíci říjnu se postupně uskuteční okresní kolo v malém fotbalu, okresní kolo ve stolním tenisu a školní turnaj v odbíjené dívek a chlapců. (KAF)
 • V pondělí 26.září se studenti primy, sekundy, tercie a kvarty zúčastnili celorepublikové soutěže „Maratónský běh Emila Zátopka“. Tento závod se koná štafetově, každý student běží jeden kilometr, zbývajících 195 metrů doběhne učitel. V konkurenci ZŠ I.Olbrachta a ZŠ Libštát jsme dokázali zvítězit, celkový čas byl těsně přes tři hodiny (3:02:53hod). Všem studentům děkujeme za předvedené výkony. (KJC)
 • Letošní maturanti si Vás dovolují pozvat na 31.ročník POCHODU MATURANTŮ, který se uskuteční v sobotu 1.října. Připraveny budou trasy pro pěší i cyklisty. Nezapomeneme ani na nejmenší účastníky, připravena pro ně bude zábavná trasa na ostrově s různými hrami a soutěžemi. Prezence bude probíhat ve vestibulu školy od 7 do 10 hodin a startovné činí 25,-Kč. Po Vašem putování krásnou podzimní přírodou  a návratu do 16.00 hodin Vás v cíli čeká diplom a výborné občerstvení ve školní jídelně /bramboračka, bramborák, domácí pečivo…/.Odměna čeká  nejmladšího a nejstaršího účastníka, stejně jako nejvíce  zastoupenou  třídu  studentů.  S sebou si vezměte dobrou náladu, o ostatní se postaráme. Těšíme se na Vás 1. října 2011. (BRÁ)
 • 7.10.  proběhne přednáška dlouholeté zdravotnické pracovnice Aleny Blažkové pro  dívky tříd primy, kvinta a 1.ročník. Akce proběhne v rámci projektu „S tebou o tobě“. (ŠTĚ)
 • V týdnu od 10.10. do 15.10. se uskuteční druhá fáze Projektu Weißwasser. 10 našich studentů pojede navštívit své kamarády v partnerské škole Landau – Gymnasium v SRN. Tentokrát je hlavní téma dřevo. Studenti navštíví tesařskou dílnu a pak pod vedením uměleckého řezbáře budou sami vytvářet výrobky ze dřeva. (CDÁ)
 • V úterý 11.10. proběhne pro studenty 4. ročníku a oktávy, kteří navštěvují společenskovědní seminář (14.25 až 16.00 hod.) setkání s paní senátorkou Mgr. Soňou Paukrtovou. Náplní semináře bude v poslední době hodně diskutované téma „Přímá volba prezidenta republiky ano či ne“. (VOJ)
 • 12.10. se uskuteční sbírka „Bílá pastelka“, při jejíž realizaci budou naše gymnázium zastupovat tři dvojice studentů z kvinty. Sbírka je určena na podporu nevidomých a slabozrakých. Podrobné informace ke sbírce můžete získat v našem zpravodaji na září, kde byla v termínu 19.9. tato sbírka uvedena omylem. Tehdy proběhla jiná sbírka, které se pravidelně účastníme - tzv. Srdíčkový den. (ŠTĚ)
 • Také letos bude pokračovat spolupráce mezi organizátory Krakonošova divadelního podzimu ve Vysokém nad Jizerou a naším gymnáziem. Ve dnech od 12. do 14.10.  se vybraní studenti zúčastní divadelního semináře pod vedením profesionálního režiséra a pedagoga pražské DAMU Milana Schejbala. Společně budou interpretovat zhlédnutá představení a zkoušet drobné herecké etudy. Nestalo by se poprvé, kdyby naši účastníci později rozšířili řady studentů divadelní vědy nebo herectví. (PÝCH)
 • Filmový klub. 13. října 2011 uvedeme v našem novém cyklu Milenci, manželé a samotáři  - filmová psychologie lásky americký film Todda Haynese Daleko do nebe.  Příběh jednoho na první pohled vzorně uhlazeného manželství nás zavede do konzervativního prostředí amerického města Hartfford, v němž se oba manželé řadí k úspěšným reprezentantům  amerického snu o štěstí.  Todd Haynes narušuje povrchní pojetí zaručeně pravých životních hodnot  manželského života a poukazuje na několikeré a nikoli banální selhání hrdinů, Franka a  Cathy, za něž podle autora může větším dílem  společnost s přísně ukázněnými ideály, mezi nimiž není trpěna jakákoliv odchylka. V roli Cythy uvidíme J. Moorovou (např. Hodiny, Děcka jsou v pohodě), v roli Franka Dennise Quaida (např. Past na rodiče, Podoby lásky). Film byl nominován na Oscara za herecký výkon hlavní představitelky, scénář, kameru a hudbu (Elmer Bernstein). Začátek klubu v 19 hodin v kině Jitřenka. (NEČ,PÝCH)
 • Ve čtvrtek 13.10. od  8 do 11 hod. proběhne v aule našeho gymnázia přednáška a seminář pro studenty 1. ročníku a kvinty na téma trestní právo a vězeňství. Se studenty bude besedovat pan Kuřátko, který je zaměstnancem věznice ve Valdicích. Akce se zúčastní také studenti prvních ročníků ISŠ v Semilech. (ULV)
 • Geograficko-geologická exkurze v oblasti Semil. V úterý 18.10.2011 se vybraní studenti GIO zúčastní celodenní exkurze se zaměřením na geografii a geologii v Semilech a jejich okolí, navštíví zajímavá místa v rámci prestižního geoparku Český ráj, např. údolí Jizery (NATURA 2000), Riegrovu stezku, Palackého stezku a Bozkovské dolomitové jeskyně. (BER)
 • V aule gymnázia proběhne 19. října od 12.00 do 16.30 hod. pro pedagogickou veřejnost již tradiční „Poradenský den“, který pořádá Pedagogicko-psychologická poradna v Semilech ve spolupráci s naším gymnáziem. Tentokrát je pro kantory připravováno obzvlášť atraktivní téma: Stres, relaxace – Jak prožít spokojený život v zátěžové profesi. Lektorkou semináře bude paní primářka PhDr. Lidmila Pekařová. (VOJ)
 • Ve dnech 20.10. až 22.10. proběhne v liberecké Tipsportareně největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji EDUCA 2011 MYJOB LIBEREC. Semilské gymnázium se stejně jako v minulých letech prezentuje i letos jako vystavovatel a představuje se zájemcům o studium. Garantem prezentace a expozice je zástupce ředitele gymnázia Ing. Luděk Štěpnička, na přípravě a realizaci se významně podílejí i Ing. Luboš Hlava, Mgr. Lucie Rusová, Mgr. Šárka Staňková a naši studenti. Veletrhu se zúčastní školy, zaměstnavatelé, regionální i mezinárodní společnosti. Je očekáváno až 10.000 návštěvníků. Akce má řadu doprovodných programů, účast našim studentům, pedagogům i veřejnosti vřele doporučujeme. (ŠTĚ)          
 • Po téměř dvouměsíční přípravě se studenti literárního a společenskovědního semináře vydají na cestu literabusem po stopách českých spisovatelů. Během dvou dnů – 24. a 25. října navštíví místa spojená s životy a tvorbou významných prozaiků Oty Pavla, Karla Čapka, Jaroslava Haška či Bohumila Hrabala. Studenty tak čeká bezprostřední setkání s Luhem na Berounce zvěčněným ve Smrti krásných srnců, Kersko proslavené Slavnostmi sněženek, Lipnice, kde se rodily Osudy dobrého vojáka Švejka, nebo Čapkova Stará Huť. Pokud se literární toulky vydaří, mohou se v budoucnu naši studenti těšit na putování ve stopách českých básníků. (PÝCH, NEČ)
 • Filmový klub. V cyklu Okrajové žánry českého filmu nabídneme snímek Víta Janečka Ivetka a hora. Vydáme se po stopách nevšedních spirituálních zážitků Ivety Češelkové a jejích dvou sourozenců z podzimu roku 1990. Vít Janeček však více než samotné zážitky sleduje postoje a jejich proměnu k této mimořádné spirituální zkušenosti v dalších letech Ivetina života. Uvidíme, jak složitě se utvářel její další životní příběh, zařazování do společnosti, partnerský život, budeme svědky silných emotivních postřehů a sebehodnocení, střetávání ateismu a spirituality. Dokument uvedeme 27. října v 19 hodin v kině Jitřenka. (NEČ,PÝCH)

Na listopad mj. připravujeme:

 • 3.11. v rámci „Dne prevence kriminality“ proběhne v KC Golf pro žáky třídy prima beseda o kyberšikaně
 • 5.11.  bude  v  kině  Jitřenka a v městské knihovně realizován projekt „Les  Centadol“  určený   pro  vybrané  žáky  tercie,  kvarty,  kvinty  a 1.ročníku
 • 14.11.od 9:00 do cca 14:00 se vybraní studenti školy zúčastní turnaje s názvem „pIšQworky“ v aule gymnázia
   

Citát měsíce k zamyšlení:

„Pokud něco stojí za námahu, je třeba to udělat pořádně.“    

Thomas Carlyle                                                           


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na říjen: 21.10. do 16.00 hod.


© 30.09.2011, redakce: PhDr. Jindřich Vojta a Ing. Luboš Hlava. Příspěvky dodali: Mgr. Radim Berka (BER), Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Marta Cardová (CDÁ), Jan Kafka (KAF), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ).

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO

 

   

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz