Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2015

Kalendář LEDEN 2015

 • Dne 28. 11. 2014 se uskutečnilo v Brně celostátní kolo v logické hře piškvorky, pořádané Masarykovou univerzitou v Brně. Zúčastnilo se 24 týmů ze všech krajů (včetně dvou týmů ze Slovenska). Náš tým “MIS pátá odmocnina z 243“ (MISTŘI) ve složení Jaroslav Zeman, Daniel Šimek, Lucie Plecháčová (8.O), Josef Kučera (7.O) a Filip Horký (3.) obsadil vynikající 8. místo, což je opět historicky nejlepší umístění v rámci Libereckého kraje a navíc úžasné zlepšení z loňského místa 16.! Gratulujeme k předvedenému výkonu a děkujeme za skvělou reprezentaci GIO! (HBÁ)

 • Školní kolo olympiády z dějepisu se uskutečnilo  28.listopadu. Nejúspěšnějšími řešiteli byli Jan Kraus a Josef Bartoň z kvarty a Aleš Zahradník z tercie. Do okresního kola postupuje Jan Kraus a Josef Bartoň. Blahopřejeme! (ŠFÁ, PLÁ)
 • V posledním listopadovém týdnu proběhla ve Sportovním centru v Semilech okresní kola ve volejbale. Dívky obsadily krásné 3. místo, chlapci byli pátí. (KJC)
 • Během sbírky Červená stužka, která se konala v pondělí 1. prosince 2014, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 2777 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz             a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce www.cervenastuzka.cz. (ULV) 
 • Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo dne 3. 12. 2014 ve 2 kategoriích 16 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii II.B se na 1.místě umístila Tereza Šmídová, na 2.místě  Michaela Medková a na 3.místě  Veronika Vejnarová (všechny z kvarty). V kategorii III.A získali nejvyšší počet bodů Veronika Krauseová a Michael Chlum (oba ze 3.ročníku), 3.místo obsadil Zdeněk Dang (6.0). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná na gymnáziu v Turnově 11.2.2015, postupuje Veronika i Michael. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr.Fr.L.Riegra také 11.2.2015 a budou v ní  soutěžit opět první tři umístění studenti z naší školy. Všem gratulujeme a držíme pěsti do okresních kol. (VTÁ) 
 • Školní kolo olympiády ve francouzském jazyce se konalo ve středu 3. prosince 2014. Všichni zúčastnění studenti prokázali dobrou znalost francouzských reálií, schopnost orientovat se v poslechu mluveného textu a komunikovat na vylosované téma. V mladší kategorii zvítězila Alena Buriánková /4.0/, na 2. a 3. místě se společně umístili Zbyněk Neumann a Petra Loumová /oba 5.0/. V kategorii starších žáků obsadil 1. místo Vojtěch Kousal /6.0/, 2. a 3. místo pak s nepatrným odstupem Magdalena Čapková a Barbora Matějková /obě 7.0/. Všem studentům děkujeme za účast a nejlepším budeme přát úspěch v krajském kole. (ŠKÁ,HOR)
 • Ve čtvrtek 4. 12. se studenti Dominik Beck, Jaroslav Grof, Zdeněk Devátý (4.) a Jaroslav Zeman (8.O) zapojili do  týmové mezinárodní hry FYZIKLÁNÍ ONLINE. Soutěž převážně středoškolských týmů (ale i týmů tvořených odbornou veřejností) v řešení fyzikálních úloh probíhala mezi 17. a 20. hodinou. Tým z naší školy se umístil na 51. místě z celkového počtu 178 týmů, ve své kategorii skončili naši studenti mezi 36 týmy na pěkném 15. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.  (KCÁ)
 • Měsíc prosinec patřil florbalovým turnajům. Turnaj středních škol se uskutečnil v Turnově a chlapci byli pátí, dívky čtvrté. Turnaje pro nižší gymnázia a ZŠ proběhly v Semilech. Starší žáci byli šestí v okresním kole, mladší žáci skončili třetí v okrskovém kole. (KJC)
 • Zájemce o studium a veřejnost průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy,  možnosti využití volného času atd.). K prezentaci slouží rovněž webové stránky gymnázia (www.giosm.cza také již tradiční lednový „Den  otevřených dveří“, který proběhne tentokrát v sobotu 10. ledna od 09.00 do 14.00 hodin. K zájemcům promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení setkání v aule od 09.00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět, anebo si jeho prostory prohlédnout. Platná kritéria přijímacího řízení budou v souladu se zákonem zveřejněna do konce měsíce ledna 2015 (mj. také na webových stránkách školy). (VOJ)
 • Ve dnech 4. – 9.1.2015 se studenti kvinty zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Martin Krajíc a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků. (KJC) 
 • Ve čtvrtek 8.1.2015 se studenti primy, sekundy, tercie a kvarty seznámí se zajímavými elektronickými hudebními nástroji v pořadu pana Pavla Hraběte, který navštíví naši školu již potřetí. Jeho pořady jsou velmi zajímavé a pro studenty přínosné. (SDÁ, HSÁ) 
 • Ve dnech 20.1 a 21.1.2015 se bude konat školní kolo zeměpisné olympiády ve všech kategoriích A,B,C,D. Témata letošního ročníku a další potřebné informace sdělí vyučující zeměpisu. Podrobnější  poznámky k letošnímu ročníku najdete také ve vitríně zeměpisu  vedle učebny MUL. Přihlášky do jednotlivých kategorií u vyučujících zeměpisu do 16.1.2015. (BRÁ)
 • V úterý 27. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I.B (1.0 – 2.0), II.B a II.C  (3.0 – 4.0), ve středu 28. ledna pak v kategorii III.A a III.B  (5.0 – 7.0, 1.r. – 3.r.). Začátek vždy v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 23. ledna. Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce – www.giokaj.webnode.cz.  Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ. Těšíme se vaši účast! (ZAH)
 • Pedagogové se budou radit o výsledcích prospěchu, dále o chování a absenci žáků z 1.pololetí školního roku 2014-2015 na pedagogické radě v pátek 23.ledna od 14.00 hod. Vysvědčení budou předána studentům ve čtvrtek 29.ledna (studenti obdrží tzv. výpis z vysvědčení). V pátek 30.ledna budou jednodenní pololetní prázdniny. (VOJ)
 • 29.1., stejně jako v minulých letech, odměníme naše studenty za pololetní práci projekcí  v kině  Jitřenka. Pro primu až kvartu to bude film „Jak jsme hráli čáru“ a pro ostatní studenty film „Fair play“. (ŠTĚ)
 • Maturanti, třídní učitelé Ing. Luboš Hlava s Mgr. Lucií Pavlatovou, ředitelství školy a SRPG při Gymnáziu Ivana Olbrachta Semily, Vás srdečně zvou na 59. maturitní ples. V sobotu 31. ledna od 20:00 v KC Golf Semily si přijďte poslechnout kapelu FUTRÁL a zatančit si. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka v podání DJ M@rthina. Proběhne samozřejmě i tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Cena vstupného je 100,- Kč a předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta. Těšíme se na Vás! (Karolína Bušková, studentka 4.ročníku) 

 


 

Na únor mj. připravujeme: 

 

 • lyžařský kurz tercie v termínu od 8.2. do 13.2. (Benecko)    
 • lyžařský kurz 1.ročníku v termínu od 22.2. do 27.2.  studenti GIO mají možnost doplnit počet účastníků lyžařského kurzu 1.ročníku, který proběhne 22. – 27.2.2015 v Rokytnici nad Jizerou.  Podle předběžných dotazů pojede z 1. ročníku cca 12 studentů, takže máme dalších 12 volných míst. Zájemci o doplnění se mohou hlásit u pana Krajíce do 15.1.2015. Cena a podmínky stejné jako pro studenty 1. ročníku.
 • v sobotu 28. února od 20.00 hod. pořádáme v KC Golf Semily 20. ples absolventů gymnázia (akce je věnována 65.výročí založení gymnázia, v hlavním sále hrát bude velký taneční orchestr Big´O´Band z Liberce)  (VOJ)

 


 

Citát měsíce k zamyšlení: „Věřím, že každý den se lidem nabízí příležitost udělat to nejlepší možné rozhodnutí ve všem, do čeho se pouštějí.“                         

Paulo Coelho


 

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na únor: čtvrtek  22.01.2015, 16.00 hod.


 

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia úspěšný rok 2014.


 

© 19.12.2015,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Karolína Bušková, Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Ivana Housová (HVÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin krajíc (KJC), Mgr. Lucie Pavlatová (PLÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

 
Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz