Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2015

KALENDÁŘ BŘEZEN 2015

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2015-2016 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času, školní jídelna a bufet, rekonstruované školní hřiště s novými volejbalovými kurty, hřištěm s novým umělým povrchem, nová laboratoř chemie, další moderně rekonstruované učebny atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na „Den otevřených dveří GIO“, který proběhl v sobotu 10. ledna 2015, anebo jste nemohli být přítomni na prezentacích naší školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2014 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele, kteří se Vám rádi budou věnovat. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách  www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli.  Přihlášky je možno podávat pouze do 15.března (pozor, jde o neděli – poslední možností je proto předání přihlášky na poštu v sobotu 14.března). (VOJ)

 • S velkým potěšením sdělujeme, že v anketě „GymplRoku“ získalo Gymnázium Ivana Olbrachta Semily mezi 12 gymnázii Libereckého kraje 2.místo, což je velký úspěch. V projektu je hodnocena celková spokojenost se školou, skladba a zajímavost předmětů, odbornost vyučujících, příprava ke studiu na VŠ nebo do praxe, možnost realizace a zapojení do různých projektů ve škole. Děkujeme všem studentům a absolventům našeho gymnázia, kteří pro naši školu hlasovali. (VOJ)
 • V úterý 13. 1. 2015 se na Technické univerzitě v Liberci konalo krajské kolo matematické olympiády kategorie A. Naši školu reprezentovali Dominik Beck (4.) a Magdalena Čapková (7.O). Dominik se stal úspěšným řešitelem a navíc s velkým náskokem bodů zvítězil, čímž si jako jediný v rámci Libereckého kraje zajistil postup do ústředního kola, které se koná 22. 3. - 25. 3. 2015. Postup do celostátního finále je naprosto mimořádný výsledek, přitom u Dominika je to letos již druhý triumf, neboť stejného úspěchu dosáhl též ve fyzikální olympiádě. Ani Magdalena se v žádném případě neztratila, umístila se na pěkném 8. místě. Oběma gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci GIO Semily! (HBÁ)
 • Dne 23. 1. 2015 se konalo na Technické univerzitě v Liberci krajské kolo fyzikální olympiády v kategorii A. Obrovského úspěchu dosáhl Dominik Beck. Kromě toho, že se stal úspěšným řešitelem, získal nejvíc bodů a vybojoval tak zlato. Děkujeme za reprezentaci GIO a gratulujeme! (KCÁ)
 • V úterý 27. ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii I.B, ve které zvítězil Tony Šimek ze sekundy. Na druhém místě se umístil Matyáš Vízner ze 2.0. O třetí a čtvrtou příčku se podělily Veronika Čechová a Michaela Vundererová, rovněž ze 2.0. Blahopřejeme Tonymu Šimkovi k vítězství v okresním kole olympiády, které proběhlo 24.2. na ZŠ Dr. F.L.Riegra v Řekách. V kategorii II. se ve školním kole umístila na prvním místě Alena Buriánková z kvarty, na druhém místě Natálie Matějková z 3.0 a o třetí a čtvrté místo se podělili Kateřina Kobrová z 3.0 a Jan Kraus z 4.0. Dne 28. ledna proběhlo školní kolo v kategorii III.A a III.B. Na prvním místě se umístil student 3. ročníku Vojtěch Novotný (kategorie III.B), druhé místo obsadil Michael Chlum ze 3. ročníku a třetí pozici Adriana Peremilovská ze sexty (kategorie III.A). Okresní kolo se konalo na turnovském gymnáziu a naši studenti obsadili krásné 4. místo (Michael Chlum) a 6. místo (Adriana Peremilovská) z celkem 10 soutěžících. Vojtěch Novotný postupuje v kategorii III.B přímo do krajského kola. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.(ZAH)
 • Dne 11. 2. 2015 se konalo na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II. B. Zúčastnily se ho tři naše studentky, které obsadily 4.-6. místo: Tereza Šmídová (4.O), Michaela Medková (4.O) a Veronika Vejnarová (4.O). Ve stejný den se okresní kolo pro vyšší gymnázium konalo tentokrát na gymnáziu v Turnově. V kategorii III.A se na 4. místě umístil Michael Chlum (3.r.),Veronika Krauseová (3.r.) byla pátá. Všem zmíněným studentům děkujeme a blahopřejeme k předvedeným výkonům. (VTÁ)
 • Skvělého úspěchu dosáhly studentky GIO v okresním kole olympiády v českém jazyce. Čtveřice našich reprezentantek Tereza Šmídová, Natálie Tůmová (I.kategorie, mladší) a Anna Máková, Veronika Krauseová (II.kategorie, starší) se jej zúčastnily 13. února na ZŠ Dr.F.L.Riegra a dokazovaly své schopnosti v oblastech gramatických i stylistických. K naší velké radosti Tereza ve své kategorii zvítězila a Anna obsadila 2.místo. Tím si obě současně zajistily postup do krajského kola. Všem čtyřem studentkám děkujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v další části soutěže. (PÝCH)
 • Dne 17.2.2015 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Byli jsme celkem pětkrát na stupních vítězů (z 9 účastníků). 1.místo ve svých kategoriích obsadili: Tony Šimek ze sekundy v kategorii B a Jan Pekárek z kvinty v kategorii D. Na 2.místech se umístili: Viktorie Šídová  z primy v kategorii A a Jan Kraus z kvarty v kategorii C. V kategorii D získal 3. příčku Michal Vojtěchovský ze sexty. Všem účastníkům okresního kola děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme medailistům, kteří postupují do krajského kola, které se koná 17.3.2015 v Liberci. Držme jim palce. (BRÁ)
 • Ve dnech 17.- 20. února 2015 se konalo v Českých Budějovicích celostátní kolo 56. ročníku fyzikální olympiády. V krajském kole této soutěže se stalo úspěšnými řešiteli 108 soutěžících a jen 50 nejúspěšnějších, a mezi nimi i náš student Dominik Beck (4.), postoupilo do celostátního kola. Dominik se stal úspěšným řešitelem i v celostátním kole FO, k čemuž mu velmi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci GIO.(KCÁ)
 • V pondělí 2. 3. 2015 čeká studenty 2. a 3. ročníku show Fyzika všemi smysly složená z fyzikálních experimentů. Těšit se můžete na experimenty s infračerveným zářením, elektrostatické hrátky, skládání barev, netradiční kulinářství s indukčním vařičem, svět pohledem USB mikroskopu, zvuky neobvyklých hudebních nástrojů a další. Show je pro studenty zdarma, organizačně ji zajišťují doktorandi a studenti učitelství fyziky na MFF UK. (KCÁ)
 • V březnu proběhnou školní kola v badmintonu. Chlapci se utkají ve středu 4.3., dívky o týden později 11.3. Více informací na nástěnce TV. (KJC)
 • V březnu budou pokračovat další kola soutěží a olympiád. K datu uzávěrky kalendáře na březen byly známé následující termíny: 09.03. okresní kolo olympiády z chemie (ZŠ Dr.F.L.Riegra Semily, účastní se studenti kvarty Jan Kraus a Josef Bartoň), 11.03. školní kolo olympiády z chemie v kategorii C, 19.03. školní kolo olympiády z biologie, kategorie C,D. (ŠTĚ,VOJ) 
 • 10. března 2015 si demokratický svět připomene již 56. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k  akci připojí. Nesouhlasíme s potlačováním lidských práv v  Tibetu, a proto 10.března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k akci, najdete je také na stránkách www.lungta.cz). (VOJ)
 • V rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Libereckém kraji (TechUp) nabízí projektový tým z Liberce pedagogickým pracovníkům ze základních škol kurzy badatelsky orientované výuky (BOV). Tyto kurzy jsou zaměřeny na předměty zeměpis, fyzika, chemie a přírodopis. V rámci těchto kurzů se pedagogové seznámí s principy badatelsky orientované výuky, vyzkouší si tuto výuku, získají metodické materiály pro jednu výukovou hodinu. 10.03. proběhne pro přihlášené učitele ze základních škol na Gymnáziu  Ivana Olbrachta Semily badatelsky orientovaná výuka pro zeměpis. Půjde o „Bádání v zeměpise pro ZŠ – životní prostředí“ nebo „Bádání v zeměpise pro ZŠ – terénní geografická výuka“. Řídícímu týmu projektu a všem účastníkům rádi poskytneme odpovídající prostory. Semilské gymnázium je jednou z  28 středních škol Libereckého kraje, které se dvouletého projektu TechUp účastní. Blíže k rozsáhlým aktivitám našeho gymnázia v rámci celého projektu viz webové stránky gymnázia (www.giosm.cz). (VOJ,ŠTĚ)
 • Komise matematiky a fyziky organizuje ve čtvrtek 12. 3. exkurzi do science centra iQLANDIA v Liberci. Studenty 2.O a 3.O čeká deset interaktivních expozic, které nabízejí zážitek zemětřesení, vichřice nebo tance blesků. Budeme si moci vyzkoušet, co cítí kosmonaut při letu do vesmíru, projít se lidským tělem a spoustu dalšího. Autoři slibují, že každé PROČ má v iQLANDII své zábavné PROTO. V rámci vstupného zhlédneme zábavnou science show. Pedagogický doprovod vykonají Mgr. Jana Kocourová, Mgr. Markéta Kubíková a Ing. Luděk Štěpnička. (KCÁ)
 • Dne 12. 3. 2015 v 10 hodin seznámí studenty vybraných tříd  (1.0,7.0,4.0) a případné jednotlivé zájemce i z  jiných tříd paní Kottová z Liberce se slovem holokaust a jeho dopady na život miliónů lidí. Utrpení v Osvětimi prožila na své vlastní osobě a jejím životním cílem je poučovat žáky a studenty o hrůzách nacismu, aby už nikdy více v jakékoliv totalitní podobě. Beseda se koná v aule školy, paní Kottovou doprovází pan Ing. Michal Koťátko autentickými filmovými záběry. Vstup na setkání je zdarma. (KSÁ)
 • 16.3. proběhne „Srdíčkový den“.  Opět pomůžeme občanskému sdružení „Život dětem“. V rámci akce bude prodávat 6 našich studentů oblíbená plastová srdíčka a magnetky na pomoc těžce handicapovaným dětem. Moc děkujeme a vážíme si našich dobrovolníků. (ŠTĚ)
 • V pátek 20.3. proběhne soutěž „matematický klokan“. Jedná se o soutěž, která probíhá v tento den po všech školách v celé republice. Zájemci se přihlásí u svých učitelů matematiky. (KJC)
 • Ve dnech 26. až 27.března se setkají ředitelé gymnázií z celé republiky v Hradci Králové na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT (setkání se zúčastní mj. i pan ministr školství PhDr. Marcel Chládek, MBA). Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, maturity, reforma financování středního školství, další vzdělávání pedagogů, kariérní řád pro pedagogy, problematika chování žáků ve školách atd. (VOJ)
 • Také letos na přelomu března a dubna se zúčastní naši studenti všech ročníků filmového festivalu Jeden svět. Jde již o 17.ročník mezinárodní přehlídky dokumentárních filmů o lidských právech pořádané Společností Člověk v tísni. (PÝCH)
 • Studenti kvarty navštíví v pondělí 30. března kino Jitřenka, kde od 13 hod. zhlédnou interaktivní divadelní představení s názvem Tichá noc, které se věnuje tématům mezigeneračního soužití, stáří a umírání. Více informací o tomto představení se můžete dozvědět na webových stránkách občanského sdružení Divadelta – www.divadelta.cz . Vstupné 30 Kč. (ULV) 

Co se bude dít v dubnu mimo jiné? 

 • velikonoční prázdniny 2. a 3. dubna (výuka bude znovu zahájena po svátcích v úterý 7.4.),
 • čtvrtletní porada pedagogů v pátek 17.04.,
 • schůzky pedagogů s rodiči žáků (SRPG) v úterý 21.4. odpoledne,
 • závěrečná  porada pedagogů k  hodnocení  prospěchu studentů maturitních tříd pravděpodobně ve středu 22.4. od 16.00 hod.,
 • přijímací zkoušky pro uchazeče o studium čtyřletého a osmiletého gymnázia od školního roku 2015-2016 v rámci  1.kola  přijímacího řízení 22. a 23.dubna,                              
 • ukončení řádné výuky pro maturanty 30.4.2015. (VOJ)

Místo tradičního citátu měsíce k zamyšlení máme pro Vás tentokrát otázku.

Víte, jaká je nejdelší česká věta složená jen ze samých souhlásek?

Zde je odpověď: „Blb vlk pln žbrnd zdrhl hrd z mlh Brd skrz vrch Smrk v čtvrť srn Krč.“(Zdroj: Pelhřimovské Muzeum rekordů, autor: architekt Milan Hanák). (VOJ)


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na duben: pondělí 23.03.2015 do 16.00 hod.


© 02.03.2015,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Eva Kousalová (KSÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz