Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2015

KALENDÁŘ ÚNOR 2015

 • Jarní prázdniny pro okres Semily jsou letos brzy – hned po ukončení 1. pololetí školního roku 2014-2015, tedy v termínu od 02.02. do 06.02.2015. (VOJ)
 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2015-2016 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času, školní jídelna a bufet, rekonstruované školní hřiště s novými volejbalovými kurty, hřištěm s novým umělým povrchem atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na „Den otevřených dveří GIO“, který proběhl v sobotu 10. ledna 2015, anebo jste nemohli být přítomni na prezentacích naší školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2014 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele, kteří se Vám rádi budou věnovat. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách  www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli, abychom je mohli vyzvat k  nápravě eventuelních chyb v přihlášce. (VOJ)

 • V okresním kole olympiády z dějepisu naše gymnázium reprezentoval Josef Bartoň (kvarta) a Jan Kraus (kvarta). Josef Bartoň skončil třináctý a Jan Kraus z 2. místa postupuje do krajského kola. Oběma blahopřejeme a Janu Krausovi přejeme úspěch v krajském kole. (ŠFÁ,PLÁ)
 • Ve dnech 20. a 21. ledna se konalo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 42 žáků. Výsledky jednotlivých kategorií: kategorie A (prima) 1. Viktorka Šídová, 2. Dominik Pavlata, 3. Matěj Pavlata, kategorie B (sekunda) 1. Matěj Vízner, 2. Tony Šimek, 3. Karolína Švitorková, kategorie C (tercie, kvarta) 1. Michaela Medková (kvarta), 2. Kateřina Jetelová (kvarta), kategorie D (ostatní třídy) 1. Dominik Beck  (4.roč.), 2. Eliška Vošvrdová (oktáva), 3. Honza Pekárek (kvinta). Všem olympionikům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme. První dva  z kategorie A, B, C a první tři z  kategorie D  nás budou reprezentovat v okresním kole, které se koná 17. února 2015. Držme jim palce k dobrým výsledkům. (BRÁ)  
 • Dne 21. 1. 2015 se konalo na ZŠ Dr. F. L. Riegra okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z9. Za reprezentaci našeho gymnázia v tomto kole děkujeme Tereze Šmídové a Michaele Medkové (obě kvarta). Terce navíc blahopřejeme ke krásnému 2. místu. (KCÁ)
 • Dne 23. 1. 2015 se konalo na Technické univerzitě v Liberci krajské kolo fyzikální olympiády v kategorii A. Obrovského úspěchu dosáhl Dominik Beck. Kromě toho, že se stal úspěšným řešitelem, získal nejvíc bodů a vybojoval tak zlato. Děkujeme za reprezentaci GIO a gratulujeme! (KCÁ)
 • Ve dnech 8. – 13. 2. 2014 se studenti tercie zúčastní lyžařského kurzu na Benecku, kde budou ubytováni v rodinném penzionu Pohlednička. Studenti budou mít k dispozici vlastní vlek u chaty. Doprovodí je instruktoři Radim Berka, Luboš Hlava a Martin Krajíc. Pevně věříme, že zima neřekla své poslední slovo a že si užijeme spoustu příjemných chvil spojených s lyžováním a jinými zimními radovánkami. (KJC)
 • V únoru budou pokračovat další kola soutěží a olympiád. K datu uzávěrky kalendáře na únor byly známé následující termíny: 10. 02. školní kolo olympiády z chemie v kategorii A, 11. 02. okresní kolo olympiády z  německého jazyka a okresní kolo olympiády z anglického jazyka, 16. 02. školní kolo olympiády z biologie v kategoriích A a B. Bližší informace získají studenti u předsedů předmětových komisí, na webových stránkách a v aktuálním denním rozvrhu. (ŠTĚ,VOJ) 
 • Ve středu 11. února opět zpestří výuku anglického jazyka na našem gymnáziu 3 zahraniční studenti, kteří tento školní rok studují v České republice v rámci programu AFS. Tentokrát studenti navštíví hodiny angličtiny v třídách kvarta, sexta, 1. ročník a 2. ročník a budou s našimi studenty besedovat o svých zážitcích a dojmech ze studia a života v ČR. Součástí besedy budou také informace o možnosti zapojit se do programu AFS a hostit zahraničního studenta. Předchozí beseda se zahraničními studenty, která se konala v prosinci, se setkala s velkým zájmem a pozitivním ohlasem od studentů. Na našem gymnáziu studovalo v minulých letech již celkem 5 zahraničních studentů, naposledy Shuna Maehara z Japonska. (ULV) 
 • V pondělí 16. 2. proběhne od 09.00 v aule školy hudební pořad souboru pana M. Pospíšila s masopustní tématikou. Program je určen pro žáky 1. O  - 4. O a žáků HV ve vyšších ročnících. (ŠTĚ)
 • Ve dnech 22. – 27. 2. 2014 se studenti 1. ročníku a vybraní studenti z ostatních ročníků zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na Železnobrodské chatě. Doprovodí je instruktoři Radim Berka, Luboš Hlava a Luděk Štěpnička. Pevně věříme, že zima neřekla své poslední slovo a že si užijeme spoustu příjemných chvil spojených s lyžováním a jinými zimními radovánkami. (KJC)
 • Gymnázium Ivana Olbrachta, SRPG GIO, studenti septimy a 3. ročníku vás srdečně zvou na 20. absolventský ples, který se koná 28. února ve 20:00 v Kulturním centru Golf Semily a je součástí oslav 65. výročí založení gymnázia. K tanci a poslechu bude nově hrát kapela Big'O'Band, o patro výš pak můžete ocenit DJ Peťáka. Jako každý rok se můžete těšit na hru o ceny a půlnoční překvapení. Na letošní výroční rok jsme si pro vás přichystali „black and white dress code,“ tudíž nás potěšíte, když přijdete oblečeni do černobílých společenských oděvů. Cena vstupného je 100 Kč a předprodej vstupenek bude probíhat v Turistickém informačním centru v Semilech a na Gymnáziu Ivana Olbrachta. Budeme se na vás těšit spolu s našimi třídními učiteli Mgr. Stanislavem Ulvrem a Mgr. Martinem Krajícem. (Barbora Matějková, septima GIO Semily)

 


Co se bude dít v březnu mimo jiné? 

→ uzávěrka přihlášek k přijímacímu řízení  pro uchazeče o studium na GIO od školního roku 2015-2016: dle zákona 15. 3. 2015 (pozor, 15. 3. je neděle,  proto  přihlášky  doručte  nejpozději v  pátek 13. 3. osobně; poslední možností je podání přihlášky na  poštu  formou doporučené zásilky v sobotu 14. 3.) (VOJ)


Citát měsíce k zamyšlení: „Bonum principium facit bonum finem.“ (Dobrý začátek vede k dobrému konci.)                                     

Walther


Všem studentům gymnázia přejeme dobrý start do druhého pololetí.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na březen: pondělí   23. 02. 2015, 16.00 hod.


© 29. 01. 2015,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Barbora Matějková (septima), Mgr. Lucie Pavlatová (PLÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ).

 
Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz