Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Libereckém kraji (TechUp)

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Metodické centrum chemie

Vážení přírodovědci-chemici,

  • Chcete se dozvědět zajímavosti a novinky v oboru?
  • Můžete (a chcete) kolegům pomoci radou a zkušenostmi, nebo naopak pomoc hledáte?
  • Rádi byste zvýšili zájem žáků/studentů o Váš předmět?

Pokud jste si odpověděli kladně alespoň na jednu otázku, přijměte prosím pozvání do Metodického centra chemie na Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech.

Metodické centrum bylo zřízeno v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Libereckém kraji (TechUp). Projekt odstartoval v září 2013 a je zaměřen na metodickou a investiční podporu přírodovědného a technického vzdělávání na SŠ a ZŠ v Libereckém kraji. Hlavními cíli projektu je motivovat žáky ZŠ a SŠ ke vzdělávání v přírodovědných a technických oborech a vytvořit systém metodické podpory pedagogů v oblasti přírodovědného a technického vzdělávání.

Náplní metodického centra bude zajišťovat realizaci periodických setkávání pedagogů, zabezpečovat přenos informací o aktivitách v jednotlivých oborech, sdílení vzdělávacího obsahu.

Na GIO Semily plánujeme 4 metodická setkání za rok, která se budou konat v rozmezí 2-3 měsíců. Předpokládané termíny jsou listopad 2013, leden, březen a červen 2014.

Plánujeme témata zaměřená především na rozšíření motivace žáků ke studiu chemie – jednoduché pokusy pro základní i střední školy, propojení chemie s běžným životem. Součástí metodických setkání bude též výměna zkušeností pedagogů nebo přednášky odborníků.

Pokud máte zájem se setkání zúčastnit nebo chcete více informací, neváhejte a kontaktujte nás!

Děkujeme a těšíme se na Vás!

S přátelským pozdravem

Mgr. Kamila Víznerová

metodik chemie

viznerova@giosm.mikroservis.cz

(+420) 702 013 543

poslední aktualizace 12. 6. 2018

Copyright © 2013. Lukáš Rambousek. All Rights Reserved.