Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Libereckém kraji (TechUp)

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Metodické centrum biologie

Vážení přírodovědci,

  • Chcete se dozvědět zajímavosti a novinky v biologických vědách?
  • Můžete (a chcete) kolegům z oboru pomoci radou a zkušenostmi, nebo naopak pomoc hledáte?
  • Rádi byste zvýšili zájem o Váš předmět a nevíte, jak na to?

Pokud jste si odpověděli kladně alespoň na jednu otázku, přijměte prosím pozvání do Metodického centra biologie na Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech.

Metodické centrum bylo zřízeno v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Libereckém kraji (TechUp). Projekt odstartoval v září 2013 a je zaměřen na metodickou a investiční podporu přírodovědného a technického vzdělávání na SŠ a ZŠ v Libereckém kraji. Hlavními cíli projektu je motivovat žáky ZŠ a SŠ ke vzdělávání v přírodovědných a technických oborech a vytvořit systém metodické podpory pedagogů v oblasti přírodovědného a technického vzdělávání.

Náplní metodického centra bude zajišťovat realizaci periodických setkávání pedagogů, zabezpečovat přenos informací o aktivitách v jednotlivých oborech, sdílení vzdělávacího obsahu. Součástí metodických setkání bude i předávání znalostí a zkušeností externími odborníky na metody a formy vzdělávání a externími odborníky ze strany zaměstnavatelů pro efektivní transfer technologií.

Na GIO Semily plánujeme 4 metodická setkání za rok, která se budou konat v rozmezí 2-3 měsíců. Předpokládané termíny jsou listopad 2013, leden, březen a červen 2014. Přednášky povedou odborníci z řad vysokoškolských pedagogů, MŽP a dalších organizací zaměřených na přírodní problematiku.

Pokud máte zájem se setkání zúčastnit nebo chcete více informací, neváhejte a kontaktujte nás!

Děkujeme a těšíme se na Vás!

S přátelským pozdravem

Mgr. Lukáš Rambousek

metodik biologie

rambousek@giosm.mikroservis.cz

(+420) 702 013 462

poslední aktualizace 12. 6. 2018

Copyright © 2013. Lukáš Rambousek. All Rights Reserved.